Skocz do zawartości

Przywracanie systemu - Rzadkie tworzenie punktów kontrolnych


Michagusia

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym z moich komputerów bardzo rzadko tworzą się punkty kontrolne systemu - 1 x w tygodniu, lub jeszcze rzadziej. Dodatkowo zauważyłam, że nie utworzył się punkt kontrolny przed zainstalowaniem aktualizacji z windows update. Co mogę zrobić, aby zwiększyć częstotliwość tworzenia przez system punktów kontrolnych ? Na razie, przed jakąś znaczącą instalacją tworzę punkt kontrolny ręcznie, ale wolałabym, aby system tworzył je automatycznie i najlepiej codziennie

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest uruchamiany codziennie i nie na krótko, choć faktem jest że jak mam przerwę w pracy to zamykam klapę (rzecz dotyczy laptopa) i system jest wtedy wstrzymywany. Przejrzałam wstecz - w czerwcu i lipcu po 2 punkty kontrolne. Najbardziej jednak przeszkadza mi to, że punkt kontrolny nie tworzy się samoistnie w trakcie aktualizacji systemu przez windows update

Odnośnik do komentarza

Nie znam odpowiedzi na ten problem i na kompach z systemem XP (w pracy) on nie występuje. Możliwe, że dba o to administrator systemu.

Ale ten wpis:

Dodatkowo zauważyłam, że nie utworzył się punkt kontrolny przed zainstalowaniem aktualizacji z windows update.

raczej dotyczy problemu konfiguracji systemu w innym miejscu.

 

EDYTA

W trakcie pisania posta zauważyłem odpowiedź.

Zamykanie klapy nie powinno mieć wpływu ponieważ punkt kontrolny powinien być tworzony przed aktualizacją.

Odnośnik do komentarza

System nie ma obowiązku tworzyć punktów przywracania codziennie. Kiedy miałem ta usługe właczoną równiez nie było punktów tworzonych codziennie. Dlaczego? Otóż system tworzy punkt przywracania w okreslonych przypadkach, np. instalacja sterowników lub pewnego rodzaju oprogramowania. Takie działanie wymusza ustalenie punktu przywracania. Mozna oczywiscie robic to recznie, co zresztą czynisz. Sprawdź kiedy był ostatni wpis zrobiony przez system a nie przez Ciebie i czego dotyczył.

 

edit: sprawdź czy masz ustawione przywracanie sytemu na automatyczne

Odnośnik do komentarza

Dzięki. U mnie pewno zachodzi sytuacja opisana w punkcie 2, ponieważ punkt przywracania chyba rzeczywiście tworzy się wtedy gdy nikt przy laptopie nie siedzi a klapa pozostaje otwarta - a dzieciaki zazwyczaj jak skończą pracę, natychmiast klapę opuszczają. Mam jeszcze pytanie co do skryptu wymuszającego tworzenie punktów przywracania przy każdym starcie systemu - tekst w kolorze niebieskim też należy skopiować ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Chciałabym wrócić do tematu - wybaczcie, że piszę post pod postem, ale poprzedni jest z sierpnia i gdy go edytuję to nikt go nie przeczyta.

 

Czemu nie tworzą się punkty przywracania przed instalacją aktualizacji z Windows Update ? Wolałabym to zmienić, wczoraj instalowałam aktualizacje i punkt przywracania nie utworzył się. Czy da się to jakoś poprawić ?

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...