Skocz do zawartości

Ogromny spadek FPS podczas gry.


shadowinkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa, myślałem że ISO Burner też jest jakimś emulatorem napędu :D, ale gapa ze mnie. A propo, mam już plan co do testów itp, Dziś w nocy robię testy dla działu pomocy doraźnej, i nagrywam sobie tego MHDD, i jutro tak z rana odpalę tego MHDD i w godzinach 14-16 wstawię ci wyniki tutaj? poczekasz cierpliwie? ;d

Edytowane przez DawidS28
Poczekam. :)
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mialem troche czasu i poswiecilem go na mala analize, a wiec;

- masz procesor nie odpowiedni do GPU czyli ten - Brisbane> http://www.cpu-world...5200DOBOX).html

Jego wydajnosc http://www.cpubenchm...al+Core+5200%2B jest stanowczo za mala

- na plycie glownej masz integre GPU co moze powodowac problemy z pamiecia RAM czyli masz pamieci stanowczo za malo

- karta graficzna wymaga zasilacza 400 Wat, ale dotyczy to karty referencyjnej http://www.nvidia.pl...x-550ti-pl.html (gwiazdki) czyli ten twoj wynalazek jak najbardziej odpowiedzialny

- masz wylaczona karte sieciowa i pracujesz na wirtualce " Hamachi Network Interface - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniport" , a do tego antywirus w tle oraz polaczenie przez modem na USB

- gra W of Tanks wymieniona miedzy innymi przez Ciebie jako przycinajaca wymaga http://world-of-tank...-sprzetowe.html

te wymagania spelnia tylko GPU

- napisales i obiecywales miedzy innymi cos o;

--- wymianie sterow od karty

--- przeinstalowaniu sterow karty sieciowej !?

Nie wiemy czy masz poprawnie;

- zainstalowany system z dodatkami typu dX + sterowniki grafiki

o tym swiadcza wyniki OCCT kompletnie nie czytelne i przeklamane

- wgrane sterowniki do plyty glownej, a w szczegolnosci Chipset, integra,

 

Grasz z tego co widze na 1680x1050 i nie wiemy w jakich ustawieniach graficznych , a sprzet jest zdecydowanie ograniczany przez CPU oraz RAM.

Opisana przez Ciebie awaria i glosne dziwne dzwieki moze dotyczyc zasilacza, ale tez innych podzespolow. Podmiana na inny markowy zasilacz powinna nastapic natychmiast po zdarzeniu.

Mamy tu zatem przerost formy nad trescia i calkowity misz/masz programowo/sprzetowy.

 

Sugeruje;

- dokonczyc sprawdzenie dysku

- dodatkowa kosc RAM

- jesli HDD sprawny to podmiana zasilacza (pozycz od kogos zasilacz 500Wat , ale markowy) instalacja Windy od poczatku + stery i wtedy testy wydajnosci - 3DMarki + OCCT. Dopiero po pernamentnym sprawdzeniu stabilnosci instalacja gier (po kolei i po wykluczeniu wieszania sie/spadkow wydajnosci FPS)

 

Teraz to bedziesz szukal problemu do Bozego Narodzenia.

 

@edit

poza tym czlowiek z postu nr2 w tym temacie http://forum.worldof...ps-podczas-gry/ dal Ci wszystkie podstawowe rzeczy do wykonania. Gdybys to zrobil bylbys blizej celu czyli spokoju ducha, a Twoja odpowiedz - post nr3 ?! Wszystko wyjasnia.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem że aż tak jest źle ;o Procesor ss*e, słaby jest i tu nie będę zaprzeczał, ale czego się spodziewać po tym jak dostałem procesor "po znajomości"? nikt normalny by mi dobrego procesora nie dał od tak ;o

Jak wyłączyć tą kartę zintegrowaną żeby nie żarła ramu? World of Tanks chodzi mi z 60-90 fps na ustawieniach średnio/wysokich, a po za tym ta gra nie ma obsługi wielu rdzeni, więc tu mój procesor znów ss*e.

Nie wiem czy pracuję na wirtalce, Hamachi jest tylko do gry przez LAN, antywirus już odinstalowany, podłączenie na modem USB nom, niestety, nie było możliwości dociągnięcia kabli, jednakże tą sprawą rządzili moi rodzice więc co ja miałem do gadania...

 

Sugerujesz żebym zainstalował wszystkie sterowniki te co dostałem na płycie od karty graficznej? Bo miałem 2 płyty, sterowniki do grafiki i do chipsetu itp tip, a pobrałem sterowniki z jakiejś tam strony gdzie była moja płyta główna, to pobrałem rekomendowane czy coś takiego. Gram na 1680x1050 i już tutaj macie screena z panelu sterowania NVIDIA.

 

RAM i tak czy siak też dokupuję, 2 kość pamięci 2 GB. przeinstalować sterowniki do karty sieciowej ok, ale zrobie to po testach MHDD, bo teraz po skanowaniu ComboFix od 2 dni mam spokój z spadkami, a wczoraj i dziś grałem przez dość długi czas a w tle coś tam pobierałem ;d

 

A z tym szukaniem problemu do bożego narodzenia, MOżliwe :D Fundusze na części nie pojawią się z nikąd, gimbusa nikt nie chce do pracy przyjąć w moim mieście, nawet roznoszenia ulotek...

 

96675109329671115208_thumb.jpg

34442236862453736884_thumb.jpg

23040698063832554657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
bo teraz po skanowaniu ComboFix od 2 dni mam spokój z spadkami, a wczoraj i dziś grałem przez dość długi czas a w tle coś tam pobierałem ;d

i to jest dobra wiadomosc i poczekaj na spadki zanim zaczniesz mieszac w systemie.

 

Nie napisalem tego zeby Cie dolowac. Wypunktowalem fakty. Moze ktos inny cos zauwazy i podpowie.

 

@edit

Jesli moge doradzic ustawienia NV to przestaw albo na "gore" albo na "dol" i tam na "wydajnosc". Teraz masz zamieszane. Proponuje opcje "wydajnosc" . Potestuj.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za miły komentarz, aż mi poprawiłeś humor na wieczór :D, nie chcę nic mieszać w systemie, wolę żeby zostało tak jak jest, jak spadki nie będą występowały przez dłuższy czas to będzie ok. Ale tak czy siak trzeba wykryć problem zanim powróci, do Bożego Narodzenia mamy czas :D Grałem już na "wydajności" nic to nie dało, a nawet ździwiłem się bo poprawy wydajności w ogóle nie zauważyłem, fps'y nie podskoczyły tylko były ciągle te same, więc dałem na zrównoważone bo aż się patrzeć nie chce na te postrzępione modele.

 

@Dawid, mam problem z nagrywarką bo gdy wkładam płytę to mi się cały komputer zacina i musze resetować, ale wiem jak to naprawić gdyż już kiedyś miałem takie coś, więc mogę ostatecznie zrobić już te testy dzisiaj w nocy? W końcu mamy czas do "Bożego narodzenia (XD)" więc chyba nie ma aż tak wielkiego pośpiechu, dziś jeszcze zrobię to co inni chcieli na forum WoT a jutro z rana wstawie ci zdjęcia z wynikami. Już na prawdę definitywnie, bo muszę najpierw tą durną nagrywarkę pomęczyć...

 

Sory nie miałem neta, macie tu screeny z MHDD, zrobiłem wszystko po kolei tak jak na poradniku + dzisiaj w nocy siedziałem sobie normalnie na kompie, miałem otwarte 2 karty w przeglądarce + skype i tu nagle takie cóś: 46906244664681585558_thumb.jpg

 

MHDD:

08385948888518562790_thumb.jpg

66946852458509353117_thumb.jpg

30998170881941543436_thumb.jpg

PS. nagle po skanowaniu spadki powróciły.. odpaliłem przed chwilą CS: GO z nudów a tu ziuuuum i 5 fps, skoro powróciły to chyba można zacząć grzebać w systemie jak to określił MarekB.

Odnośnik do komentarza

Proszę, zawartość folderu minidmp spakowana w .rar

http://speedy.sh/NUny3/Minidump.rar

Co do testu RAM, zrobię go zatem dziś w nocy lub jutro po południu.

 

PS. Pewien gość na Forum WoT napisał że miał podobny problem i pomogło mu dokupienie kości RAM, hmmm może ten test przyniesie oczekiwany rezultat?

 

Em coś jest nie tak, biorę na Boot Menu, wybieram CD a tam mi się windows uruchamia normalnie, nagrywałem tym samym programem co ten MHDD ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...