Skocz do zawartości

Ogromny spadek FPS podczas gry.


shadowinkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Hah, wiesz, według mnie nie warto sobie nawzajem strzępić nerwów ale prędzej czy później na pewno pójdę do serwisu, ale gdy zacznie się rok szkolny. Jak to każdy wie, nauka i te sprawy to przy komputerze w tygodniu szkolnym nie da rady zasiąść ;F. Aha, i jeszcze na forum WoT (do którego macie link w 1 poście) pewien użytkownik podał mi program o nazwie "ComboFix", coś tam ten program poskanował, coś usunął, coś zmienił i nagle komputer zaczął mi chodzić strasznie szybko, nie zamula mi przeglądarki, gry wczytują się prawie że natychmiastowo ;o, pozostaje mi tylko sprawdzić jak tak zwane "spadki" się czują po tych operacjach które mi poleciliście i polecili zrobić. Więc dziś odpowiem wam może wieczorkiem po rozegraniu troszku(hehehehe) meczy :D. Ja się na tym nie znam a co mi szkodzi jak robić to co mi każą? Mi to nic nie zrobi a może pomoże, jak i tak komputer do serwisu oddam dopiero za jakieś 2 tygodnie ;d

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem, ileż jeszcze można pisać, że ComboFix jest potencjalnie niebezpiecznym narzędziem i nie można go ot tak stosować:

https://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekcja-narzedzie-combofix/

 

Ok, może i faktycznie coś szkodliwego usunął, ale z tym do Działu pomocy doraźnej wraz z wykonanym już logiem z CF + nowymi z OTL i Gmera (jeśli system 32-bitowy).

Odnośnik do komentarza

Ale ktoś to musi przejrzeć, chyba, że chcesz się narazić na niebezpieczeństwo, że problem ponownie wróci.

 

Robisz tak:

 

1/ Zakładasz nowy temat w Dziale pomocy doraźnej i dajesz tam link do tego tematu (w Hardware).

2/ Czytasz to i dołączasz wymagane logi: https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wazne-zakladanie-tematu-obowiazkowe-logi/

3/ Piszesz, że stosowałeś ComboFix i załączasz z niego log, który już wykonałeś.

4/ Grzecznie z góry dziękujesz i cierpliwie czekasz, aż ktoś sprawdzi Twój system. My tu w hardware nie znamy się na wirusach.

Odnośnik do komentarza
Przy posiadanych kwalifikacjach do naprawy komputera pozostaje Ci jedynie wizyta w serwisie
widzisz matole, sam sobie przeczysz. Podobno jestes w stanie samym oddechem naprawic sprzet wszelakiego rodzaju. Jestes informatykiem , elektrotechnikiem, ele..., mele.....dutki..., a rozumek za krotki?

 

Ten temat tak samo jak wiekszosc podobnych wymaga tylko odrobiny skupienia i czasu. Krok po kroku wykluczajac poszczegolne podzespoly z listy mozna znalesc przyczyne. Nie zawsze jednak (nawet nie znajacy sprzetu uzytkownik) klient ma cierpliwosc i zapal. Nie wykonuje polecen, albo twierdzi, ze taki czy inny podzespol jest na 100% sprawny. To jest problem nie tylko na tym forum. Tego wlasnie pajacu nie dostrzegasz. Do serwisu? Do twojego? Podaj adres to wszyscy tam poleca... i wszelakie fora razem uroczyscie wystawia ci matole pomnik :D :cheer: . Jestes zalosny .

Odnośnik do komentarza

DawidS28 - chce sie odniesc merytorycznie do tego zdania

 

Przedstawiając na forum problem nie musisz dysponować wiedzą, to "pomagacz" ma przedstawić co i jak, w sposób zrozumiały dla Ciebie, lub NIE odpowiadać

 

w kontekscie tej porady

Przy posiadanych kwalifikacjach do naprawy komputera pozostaje Ci jedynie wizyta w serwisie

 

czy nie nalezaloby tego "pomagacza" nagrodzic za te porade? Gdyby tak radzic to po co forumy wszelakie? Problem jest prosty, ale ciezki do przeprowadzenia z roznych wzgledow i tyle.

Odnośnik do komentarza

Misiu złoty. Jeśli jedna osoba ma do Ciebie pretensje - można olać. Jeśli ma do Ciebie pretensje więcej osób - to warto się trochę nad sobą zastanowić.

 

Po za tym co ty masz za chory umysł że myślisz że chcę się wymigać?

 

Prosiłem o skan i S.M.A.R.T. z MHDD. Dawałem linki. Nie chcesz na płycie - OK, rozumiem. MHDD można wypalić na dyskietce - no ok, rozumiem, że nie każdy musi mieć stację FDD. Podałem instrukcję, jak wgrać go na pendrive, którą sam napisałem - mam dziwne i chyba słuszne wrażenie, że nie dostałem odpowiedzi.

 

Dostałeś informację, że zasilacze Modecom nie są z najwyższej półki, no to się zacząłeś kłócić, że jak to problem może być spowodowany usterką zasilacza. Na korzyść takiej przyczyny świadczy chociażby fakt, że coś pogrzebałeś i przez kilka dni był spokój.

 

Potem odpaliłeś ComboFix, który nie wiadomo co zrobił, ale piszesz, że jest jakaś różnica. Przydałoby się zweryfikować, co zostało przez CF wykonane, zwłaszcza, że nie jest to program który służy do automatycznego rozwiązywania problemów. Podałem Ci link do dokładnego, a i napisanego prostym językiem, artykułu o charakterystyce programu ComboFix. Temat uciąłeś jakimś krótkim "nie rozumiem". To spróbuj zrozumieć. Myślenie jest trudne, ale można się do niego przyzwyczaić.

 

Od pół dnia próbuję z Ciebie wyciągnąć logi systemowe. Dostałeś kolejny raz link do instrukcji krok po kroku, jak te logi wykonać. Znowu nic.

 

A teraz mówisz mi, że to ja sobie uroiłem, że próbujesz się wymigać? Żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Postronni ocenią, kto ma rację, a nie w moim interesie jest ściąganie Cię do realnego świata.

 

Może wtedy powiedz mi co mam zrobić...

 

Już to zrobiłem. Ale powtórzę jeszcze raz:

 

1/ Zakładasz nowy temat w Dziale pomocy doraźnej i dajesz tam link do tego tematu (w Hardware).

2/ Czytasz to i dołączasz wymagane logi: https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wazne-zakladanie-tematu-obowiazkowe-logi/

3/ Piszesz, że stosowałeś ComboFix i załączasz z niego log, który już wykonałeś.

4/ Grzecznie z góry dziękujesz i cierpliwie czekasz, aż ktoś sprawdzi Twój system. My tu w hardware nie znamy się na wirusach.

 

ponoć nie wymaga się ode mnie wiedzy tylko od was, więc w czym problem?

 

Książkowy przykład postawy roszczeniowej. Mam problem, przychodzę na forum, a wy się uwijajcie jak w ukropie, żeby go natychmiast rozwiązać, najlepiej na każdym kroku uważając, żeby szlachetnego pana nie urazić. Tak to mogłeś traktować chłopów pańszczyźnianych w XVIII wieku. Jeśli oczywiście byś takich posiadał.

 

Czy to forum wygląda na jakiś support któregoś z producentów gier, od którego kupiłeś jakiś tytuł, a który nam za pomoc takim jak Ty płaci? Wydaje mi się że nie. Nikt z nas nie dostaje złamanego grosza za pomoc tutaj świadczoną.

 

Od Ciebie nikt wiedzy nie wymaga, tylko chęci współpracy i elementarnego myślenia, jeśli chcesz otrzymać pomoc. A tekst o wymaganiu od nas wiedzy wydaje mi się nieco nie na miejscu - nikt z nas nie ma obowiązku palcem kiwnąć.

 

Możesz powiedzieć, że się uwzięliśmy. Twoja sprawa. Jednak wskazówki co do dalszego rozwiązywania problemu dostałeś, a jeśli z nich nie korzystasz, to już nie nasz problem. Każdy, kto będzie chciał, może samodzielnie zweryfikować sytuację.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, wszystko co do tej pory chciałeś zrobię ci dziś na wieczór/noc w godzinach 21:00 - 20:00, choć z tym MHDD będzie problem bo muszę iść wtedy zaraz do sklepu po jakąś płytkę i wtedy to wypale i sprawdze, aha i ten test tego MHDD będzie wyglądał tak że on zapisze te wyniki z testu czy jak? Czy będę musiał zrobić zdjęcia np. Telefonem i wstawić tutaj,? Bo jak widzę teraz ten temat z tym MHDD to tamten użytkownik zrobił zdjęcia ;d. I logi od itp itp też dziś wstawię i zrobię ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza

No, i tak trzeba było od razu. :P

 

Innego wyjścia, niż zrobienie zdjęć z MHDD nie ma. W temacie o pendrive z MHDD robiłem screeny, żeby to ładnie wyglądało, ale to trochę oszustwo, bo skanowałem dysk z maszynki wirtualnej, co przy normalnej diagnostyce jest bez sensu. Skanowanie może trochę potrwać, tak około godziny na każde 100 GB, tyle mi wyszło przy dysku IDE, ale ten czas zależy od wielu czynników.

 

Znaczy: możesz zapisać wyniki z MHDD do logu, ale z tym będzie prawdopodobnie więcej zabawy, niż ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza

Liczy się pojemność dysku, a nie, ile jest przez dane zajęte. Odczytanie S.M.A.R.T. to jest minuta, a już wiele wyjaśni. Skan trochę potrwa, nawet nie wiem, jaki masz dysk, więc nie będę spekulował. Proponuję zostawić skanowanie na noc, tylko jak skończy, to Cię obudzi takim epickim dźwiękiem.

 

Temat możesz zatytułować tak jak ten tutaj.

Odnośnik do komentarza

Epickim dźwękiem, i obudzi 3/4 rodziny w domu :D, jak chcecie to macie też zdjęcie mojego walniętego nieszczęśnika, Sorki za jakość ale nie umiem trzymać jednocześnie telefonu, latarki i jeszcze się podpierać żeby nie przewrócić się. Robione Tosterem (5MgPIX)

35913536004990595962_thumb.jpg

 

PS. jak nic nie odczytacie to mówicie, napisz wam co tam jest napisane > :D A skoro liczy się pojemność, 5godzin skanowania, mam dysk 500GB ;d

Odnośnik do komentarza

Ok, zapamiętam na przyszłość, a teraz biorę się za te logi i zakładanie tematu. Jak skończę to podam wam link do tego tematu, tak abyście tam widzieli co poczynaliśmy czy coś ;d

 

PS. Zanim ten GMER skończy skanować to ja chyba wąsem zarosnę > : D... Aha i Dawid, jednak nie uda mi się zrobić tego MHDD na rano, jutro w ciągu dnia lub wieczorem ci to zrobie bo nie wiedziałem ze ten GMER będzie aż tak długo skanował... do końca GMER'a zostało na oko jeszcze z 2 godziny ;/ a wtedy to ja już spać będę, więc nie bój nic na 100% na jutra ci to zrobię ;]

 

Link do tematu: https://www.fixitpc.pl/topic/12019-ogromny-spadek-fps-podczas-gry/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...