Skocz do zawartości

Długie oczekiwanie na identyfikacje sieci wi-fi


pielegniarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po próbie usunięcia moim zdaniem zbędnych usług systemu zauważyłam problem z długim oczekiwaniem na identyfikację sieci wi-fi . Do reutera air live WN-200 R są podłączone 2 komputery stacjonarne po kablu, a laptop łączy się bezprzwodowo. Po włączeniu systemu ikona sieci w trayu długo oczekuje na identyfikację sieci ( 30-40 sekund) choć wcześniej robiło to niemal zaraz po uruchomieniu . Siła sygnału jest znakomita. Nie chciałabym sama kombinowac w ustawieniach czy w właściwościach proszę o radę jak powrócić do poprzedniego szybkiego łaczenia z siecią. Robiłam już restart rautera .

 

http://www.fixitpc.p...zystanie-ram-u/

post-7178-0-86412400-1345024541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc i znajdź na liście swoją kartę sieciową (Atheros AR9285 Wireless Network Adapter). Kliknij ją dwukrotnie, przejdź do karty Sterownik i zrób screen. Potem otwórz zakładkę Szczegóły, wybierz z listy Identyfikatory sprzętu, skopiuj je i wrzuć na forum. Z karty Zaawansowane spisz wszystkie właściwości wraz z wartościami.

 

Potem wykonaj log:

http://www.fixitpc.p...iguracji-sieci/

Odnośnik do komentarza

Log się wykonuje, stanął na 8 etapie tak jak przedtem( brak widocznej pracy net loga, gdzieś w instrukcji tego programu powinieneś chyba napisać do jakiego etapu musi dojść). Piszę z stacjonarnego ,by na laptopie mógł się wykonać pełen log

 

Prędkość wg dostawcy to 8MB/s od 12-24,16Mb od 24-12

 

 

log się wykonał

 

http://wklej.org/id/811380/

 

dostęp do konfiguracji mam( tak myślę)

post-7178-0-57941800-1345034178_thumb.jpg

Edytowane przez pielegniarka
Odnośnik do komentarza

Jednordzeniowy procesor 1,66 GHz i 1 GB pamięci RAM dla Windows 7, nawet w wersji Starter, to nie jest optymalna konfiguracja. Ten system będzie wolny i nic na to nie poradzisz. Dla mnie netbooki to krok wstecz. Mała rozdzielczość, niskie osiągi. Komputer, który kupiłem w 2003 roku miał procesor 1,83 GHz oraz 1 GB RAM i żadnego Windowsa nowszego niż XP bym na nim nie zainstalował, gdyż ślimaczyłby niemiłosiernie.

 

Twój komputer spełnia zaledwie minimalne wymagania Windows 7:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/system-requirements?SignedIn=1

 

No ale do rzeczy, bo to już Ci pewnie napisali w drugim temacie.

 

Widać skoki pingu, charakterystyczne dla kart słabo obsługujących 802.11n - technologię bezprzewodowego dostępu do Internetu, z której korzystasz.

 

Wireless Mode Selection- Auto

 

Jakie masz inne możliwości ustawienia tej opcji?

 

Pobierz pierwszy plik z tej listy:

http://www.atheros.cz/atheros-wireless-download.php?chipset=37&system=5

 

Gdyby był problem z pobraniem (czasami się zdarza na tej stronie), to tutaj paczka na speedyshare:

http://speedy.sh/McB3K/win7-10.0.0.45-whql.zip

 

Zainstaluj te sterowniki, potem ponownie uruchom komputer.

 

Wejdź na stronę http://192.168.1.254 i zaloguj się do strony konfiguracyjnej routera. Domyślny login to admin, a hasło airlive. Przejdź do Status -> Wireless -> Options. Ustaw 802.11 Mode na G only, a Channel NO na 1. Zatwierdź zmiany, klikając Save. Może być potem wymagane ponowne połączenie z siecią na laptopie. Komputery połączone przewodowo nie powinny zauważyć żadnej zmiany.

 

Potem przejdź do Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> z listy po lewej stronie wybierz: Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Wybierz z listy swoją sieć (JOANNA-KOMPUTER_Network) i kliknij ją dwukrotnie. Zaznacz Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu, Połącz z siecią preferowaną, jeśli jest dostępna oraz Połącz, nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji i zatwierdź zmiany.

Odnośnik do komentarza

z auto mogę tylko na 802.11b/g

 

Channel NO na 1- brak możliwości zmiany -jest 6

Czy jakieś znaczenie ma z jakiego komputera wykonam kofigurację rautera?

 

W poprzednim temacie chodziło o zmniejszenie usług pamięciożernych, netbook uruchamiał się zwykle w 1 minutę a po wyłączeniu usług owszem nadal się urochamia w 1 minutę tylko ,że czas oczekiwania na dostęp sieci wydłużył się o drugie tyle a przed tem tego nie było.

Edytowane przez pielegniarka
Odnośnik do komentarza

z auto mogę tylko na 802.11b/g

 

Ok, może być 802.11 b/g.

 

Channel NO na 1- brak możliwości zmiany -jest 6

 

Dobra. Zostawmy to na razie. Moc pozostałych sieci dostępnych na kanale 6 nie jest zbyt wysoka, więc raczej nie powinno być problemu.

 

Czy jakieś znaczenie ma z jakiego komputera wykonam kofigurację rautera?

 

Jeśli nie skonfigurowałaś na routerze żadnych czarnych list dostępu do konfiguracji, to nie.

 

W poprzednim temacie chodziło o zmniejszenie usług pamięciożernych, netbook uruchamiał się zwykle w 1 minutę a po wyłączeniu usług owszem nadal się urochamia w 1 minutę tylko ,że czas oczekiwania na dostęp sieci wydłużył się o drugie tyle a przed tem tego nie było.

 

A ja mam siedzieć i czytać ten koszmarnie nieczytelny log z usługami. Nauczka dla wszystkich na przyszłość, że przy optymalizacji robi się backupy!

 

No ale dobra...

 

Wyeksportuj z rejestru jako TXT ten klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

 

Pomoc IP oraz Pomoc TCP/IP NetBIOS na automatyczny.

Odnośnik do komentarza

W kluczach wtedy nic nie zmieniałam.

 

Nazwa klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

Nazwa klasy: <BRAK KLASY>

Czas ost. zapisu: 2012-08-15 - 15:55

Wartość 0

Nazwa: BootId

Typ: REG_DWORD

Dane: 0x4ba

 

Wartość 1

Nazwa: BaseTime

Typ: REG_DWORD

Dane: 0x1558ba95

 

Wartość 2

Nazwa: EnableSuperfetch

Typ: REG_DWORD

Dane: 0x3

 

Wartość 3

Nazwa: EnablePrefetcher

Typ: REG_DWORD

Dane: 0x3

 

Wartość 4

Nazwa: EnableBootTrace

Typ: REG_DWORD

Dane: 0

Odnośnik do komentarza

nie ma poprawy:( .

 

dostęp do sieci nadal 30-40 sekund oczekiwania.

 

Raz tylko po zmianie konfiguracji rutera połączyć się niemal od razu z siecią a po kolejnym restarcie znowu identyfikował siec długo.

Co do usług- trudno mi w tej chwili powiedzieć które zostały wyłączone a które nie ,gdyż zawieruszyła mi się kartka na której miałam zapisane wszystkie zmiany. W tej chwili robię to co pamiętam i po każdej włączonej usłudze i uruchomionej robię restart systemu i parze na tray ikonki internetu.

 

Na obecna chwilę muszę uciekać.

Odnośnik do komentarza

Podłączyłam niedawno Play Online jako mobilnego dostawcę i tu sieć niemal kilka sekund dostępna po włączeniu systemu ( 55 sekund) siła sygnału jest słaba zrobiłam log do porównania

 

http://wklej.org/id/811635/

 

 

Status -> Wireless -> Options. Ustaw 802.11 Mode na G only, a Channel NO na 1

 

udało mi się zmienić te ustawienia z 6 na 1( wystarczyło zmienić dodatkowe region na Europa)

 

Zrób screen z ustawień routera: Advanced -> Status.

 

 

Advanced mam ale zakładka status nie widzę

 

 

post-7178-0-36090000-1345050467_thumb.jpgpost-7178-0-05396600-1345051453_thumb.jpg

Edytowane przez pielegniarka
Odnośnik do komentarza

ze status coś takiego

Internet Connection Method: DHCP Connection Status: Active Internet IP Address: 178.235.137.34 Wan MAC Address: 00:4f:74:30:ef:47 LAN IP Address: 192.168.1.254 Network Mask: 255.255.255.0 DHCP Server: On MAC Address: 00:4F:74:30:EF:46 Wireless Region: Europe Channel: 1 Wireless AP: enable SSID1 Name (SSID1): JOANNA-KOMPUTER_Network Broadcast Name: enable MAC Address: 00:4F:74:30:EF:46 SSID2 Name (SSID2): Guest Broadcast Name: enable MAC Address: 00:4f:74:30:ef:47 System Device Name: WN-200R Firmware Version: 1.00.03 Current Time : 2012-08-15 10:45:39

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...