Skocz do zawartości

Laptop nie łączy z wifi, zxv10 w300...


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kolejny pacjent "do rozgryzienia" - emachines E725, na pokładzie vista 32bit PL, niedawno przeinstalowana przeze mnie,

NIE MA wpisanego key'a z nalepki pod spodem bo jest nieczytelna, nie udało mi się rozszyfrować 3 znaków, a do kolejnych 6 mam wątpliwości, na pulpicie wywala oczywiście "Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna", brak recovery, da się coś z tym zrobić?

 

A teraz główny problem:

Laptop jest ciotki, który z jakiś powodów nie może się połączyć przez wifi z routerem neostrady zxv10 w300, wychwytuje sieć w zasięgu ale za nic się nie chce połączyć... łączy się, łączy się i nie udaje się to, diagnostyka systemowa nie przynosi efektów.

Laptop był "testowany" z bezpośredniej odległości 1 metra od routera więc czynniki zewnętrzne raczej odpadają...

 

Do routera bezproblemowo się łączy drugi laptop u ciotki, także mój telefon z androidem połączył się...

 

W routerze stosowałem przywrócenie ustawień fabrycznych i od nowa wpisywałem wszystkie dane do rejestracji, zdejmowałem nawet zabezpieczenie wifi (wpa psk) - nie poskutkowało.

Co ciekawe przez kabel ethernetowy połączenie idzie uzyskać bezproblemowo...

Przeinstalowywałem sterownik od tej sieciówki (Broadcom 802.11g), nawet próbowałem z usuwaniem tego sprzętu z MU - nie podziałało.

Wyłączenie zapory w routerze - nie podziałało.

instalacja z płyty dołączonej do tego urządzenia nie może być ukończona bo robi test połączenia z internetem i oczywiście to się nie udaje...

 

-----

 

Teraz go mam u siebie i z linksysem WRT160n połączył się od razu(!), a sądziłem że to coś nie halo z kartą sieciową jest, bo NIC w systemie nie ruszyłem...

 

Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to to że nie umie się porozumieć z routerem przez szyfrowanie TKIP, które było w tym neostradowym routerze, bo u siebie mam AES, zaś ustawić w linksysie mogę tylko "TKIP or AES" lub "AES", ale podejmowałem u ciotki próbę bez zabezpieczeń...

 

A może to problem automatycznego kanału który jest opisany tu:

http://forum.pcforma...arto-go-wziac-t

?

 

Jakieś pomysły? Bo raczej nie mam zamiaru jechać do ciotki i z nim wracać znów bo nie wypali, a dystans trochę jest...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz dostęp do tego ZTE? W nim jest od groma rzeczy, które mogą być źle ustawione. Chociażby podawany przez Ciebie kanał AUTO. Bez tego routera wiele nie wymyślisz.

 

Zrób raport z Net-log:

http://www.fixitpc.p...iguracji-sieci/

 

Kliknij Windows+R, wpisz devmgmt.msc i w otwartym oknie Menedżera urządzeń znajdź swoją kartę sieciową. Z menu kontekstowego wybierz Właściwości, potem przejdź do karty Zaawansowane. Spisz wszystkie właściwości wraz z ustawionymi parametrami. Przejdź do karty Szczegóły, znajdź Identyfikatory sprzętu i wrzuć tutaj screen. Tak samo zakładki Sterownik.

 

Proponuję na routerze ustawić możliwość zdalnego dostępu do konfiguracji, podać jakieś silne hasło i bawić się nim na odległość.

 

Dużo więcej ustawień można pozmieniać przez telnet, tylko musisz najpierw go doinstalować do Visty poprzez Włącz lub wyłącz funkcje systemu operacyjnego z sekcji Programy i funkcje w Panelu sterowania albo - metoda polecana - zainstalować program PuTTY.

 

Tutaj jest dostępna wersja instalacyjna PuTTY dla Windows:

http://the.earth.li/...2-installer.exe

Odnośnik do komentarza

Do ZTE dostępu teraz nie mam, tylko laptop.

 

 

Spiska właściwości i parametrów:

 

Adres MAC zarzadzany lokalnie - Nieobecna

Afterburner - Wyłączone

Lokalizacja - Domyślne

minimalny pobór mocy - wlączone

Nagłówek BSS PLCP - automatyczny (krótki/długi)

Napięcie wyjściowe - 100%

Numer kanału WZC IBSS - 11

Obsługa komórek mieszanych - Wyłączone

Prędkość - Najlepsza prędkość

Priorytet i VLAN - priorytet i VLAN wyłączone

próg fragmentacji - 2346

Próg RTS - 2347

Technologia Xpress - Wyłączone

Tendencje roamingu - Umiarkowany

Tryb IBSS 54g - Tylko 802.11b

Tryb kompatybilności AP - Wyższa wydajność

Tryb Wake-Up - Magic & WakeUp Frame

Tryb zabezpieczenia IBSS 54g - Automatyczny

WMM - Automatyczny

Współpraca z bluetooth - Wyłącz

Wybór roamingu - Domyślne

Zróżnicowanie anten - Automatyczny

 

 

 

Screeny:

 

szcz.png

 

 

 

ster.png

 

 

kopia z identyfikatora sprzętu:

 

PCI\VEN_14E4&DEV_4315&SUBSYS_E003105B&REV_01

PCI\VEN_14E4&DEV_4315&SUBSYS_E003105B

PCI\VEN_14E4&DEV_4315&CC_028000

PCI\VEN_14E4&DEV_4315&CC_0280

 

--------------------------

 

w załączniku log

 

--------------------------

 

udało mi się go rozkręcić i spisać z karty co się dało:

 

Broadcom

BCM94312MCG

FCC ID:QDS-BRCM1028

IC: 4324A-BRCM1028

 

------------------------------

 

i generalnie to chciałbym go zrobić będąc u ciotki przejazdem, czyli wpadam zmieniam co się da aż zadziała i koniec.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Stare sterowniki, prawdopodobnie dorzucone przez Windows. Zainstaluj te:

http://www.x-drivers...2mcg/19034.html

 

Dużo problemów z tym komputerem dotyczy właśnie sterowników, więc to może rozwiązać Twój problem.

 

Jeśli te nic nie dadzą, to spróbuj zainstalować:

http://www.opendrive...iver-87310.html

 

Tutaj trzecie, które możesz spróbować (te, które podałem wyżej, są bardziej prawdopodobne):

ftp://ftp.emachines.com/notebook/E725/Vista/08. WLAN_Broadcom_4312_V4.170.25.19_Vistax32x64.zip

 

Jeśli to nic nie da, to pobierz i zainstaluj program inSSIDer, przejrzyj listę sieci i wybierz kanał wokół którego nic nie ma. Ustaw go w routerze zamiast kanału AUTO.

 

Jeżeli i to nie przyniesie efektów, to zmień szyfrowanie na WPA2-PSK (AES).

Odnośnik do komentarza

Skutek tego, że kanały 12 - 14 nie w każdym kraju są dostępne do otwartego wykorzystywania. W USA dopuszczone są generalnie 1 - 11 (zazwyczaj także 12 - 13, ale wiele sterowników nie pozwala na ich wykorzystywanie), w Europie 1 - 13, w Japonii 1 - 14, przy czym ostatni jest używany tylko w standardzie 802.11b, który ma generalnie niższy zasięg niż pozostałe.

 

Zazwyczaj sterowniki obcinają problematyczne kanały, jednak wiele urządzeń pozwala na ręczne ustawienie planu częstotliwości.

 

Proponuję unikać stosowania kanałów wyższych niż 11 (a zatem trybu auto) bez dokładnego przetestowania sprzętu i sprawdzenia ustawień.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...