Skocz do zawartości

Zatarta naklejka z kluczem Windows


arkadas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam taki oto problem. Po 4 latach używania laptopa uległ on awarii, wysłałem go do serwisu, gdzie go naprawili zmieniając przy tym procesor na trochę szybszy. Po tym jak laptop dotarł z powrotem do mnie pojawia się informacja o nieoryginalnej kopii systemu windows. Otóż co się stało, to technik w serwisie po zmianie podzespołu i uruchomieniu laptopa został poproszony o wpisanie klucza windows, więc wpisał pierwszy lepszy klucz jakim dysponował. Nie byłoby problemu, jednak naklejka z kluczem Windows jest częściowo zatarta, widać 3 znaki z 20.

 

Moje pytanie, czy jest jakaś szansa, żeby sprawdzić jaki klucz wpisany był na komputerze przed kluczem obecnym?

A może da się jakoś sprawdzić jaki klucz był kiedyś rejestrowany/aktywowany na jakie nazwisko?

 

Mam jedną partycję Recovery utworzoną zaraz po pierwszej instalacji Windowsa, ale obawiam się, że jeżeli zrobię przywracanie systemu z tej partycji, to będę musiał instalować wszystkie programy oraz ustawiać wszystko na nowo, a niewykluczone również, że niektóre dane, czy dokumenty zostaną usunięte.

 

Mam nauczkę na następny raz, żeby zawsze robić zdjęcie, ewentualnie przepisywać klucz z naklejki :/

 

dodam tylko, że dzwoniłem do microsoftu, to mnie odesłali do producenta laptopa, a producent też nie był w stanie pomóc

 

macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

piotreek, tak tez myslalem, ale na razie dam sobie z tym spokoj, bo potrzebuje kompa z wszystkimi programami i danymi

 

Tutaj programik, którym możesz odzyskać klucz (tak, wiem, że często jest wykrywany jako malware):

http://www.nirsoft.n...key_viewer.html

 

Ten program znajduje chyba klucz, jaki wpisany jest obecnie? Mi chodzi o odzyskanie w jakis sposob klucza wczesniejszego, poniewaz w serwisie zmienili klucz oryginalny na pierwszy lepszy, ktory mieli pod reka i teraz jest on wlasnie przypisany do windowsa.

 

dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Dziwne jest to, ze od wczoraj, kiedy to dostalem z powrotem kompa jest informacja: Aktywuj produkt Windows w ciagu 0 dni. I poza tym, ze zniknelo zdjecie z pupitu i jest informacja o nieoryginalnej wersji systemu w ms security essentials, wszystko dziala jak nalezy. Tak ze wyglada jakby ten 30dniowy okres juz minal, a mimo to moge normalnie korzystac z komputera i pobierac aktualizacje.

Odnośnik do komentarza

Piotreek - to będzie złamanie licencji. MS nie obchodzi, co zrobiłeś z naklejką. Ma być kod z niej.

Pozwoliłem sobie zacytować :) na ten temat nie jeden by doktorat napisał :) W necie są dyskusje rzeki. Z tego co pamiętam nalepka nie jest jedyną metodą sprawdzenia legalności posiadanego systemu jest nią także np. faktura zakupu laptopa czy systemu (jeśli jest tam wyszczególnione że Laptop XXX z systemem bla bla). Co do nalepek to sam mam laptopa gdzie się badziewie zatarło..a dokupiłem do niego upgrade BOX WIN7 w razie kontroli to niech MS udowadnia że nie miałem prawa do UPG bo się naklejka z Vistą zatarła ;))

Pozdrawiam.B

 

@Edyta :)

Z tego co czytam musi być np. naklejka+ faktura :) w tym wypadku zapewne jest i jedno i drugie ;) Licencja MS nigdzie nie precyzuje że nalepka ma być czytelna ;) (ot kolejna ciekawostka ;))

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Do stwierdzenia legalności są potrzebne tak dwie, trzy rzeczy typu faktura zakupu, płyta instalacyjna, naklejka, instrukcja z BOX-a. Tyle, że jeśli dobrze pamiętam, Windows zainstalowany w komputerze musi mieć tę samą licencję, co te pozostałe rzeczy do stwierdzenia legalności. A, i dla własnego świętego spokoju lepiej, żeby klucz był pewny. Zrobienie lustra obecnego systemu, wgranie recovery i zdobycie klucza, a potem wrzucenie lustra i aktywacja to nie jest dużo czasu.

 

Wiem, jak MS jest restrykcyjny względem licencji CAL, dlaczego z systemowymi ma być inaczej?

Odnośnik do komentarza

na razie dam sobie chyba z tym spokoj i bede pracowal na takim systemie jaki jest, troche mnie przeraza wgrywanie wszystkich programow i ustawien od poczatku, tym bardziej ze przez te 4 lata robilem duzo modyfikacji, tez w ustawieniach visty, zeby mi jak najbardziej odpowiadala

 

jest jakas mozliwosc zeby zgrac ustawienia wszystkich programow i po ponownej instalacji wgranie tych ustawien, tak aby wszystko dzialalo i wygladalo jak dawniej?

Odnośnik do komentarza

zrobilem wczoraj przywrocenie systemu z partycji recovery i okazalo sie, ze klucz jaki stamtad wyciagnalem, to ten sam klucz jaki mam wpisany teraz...

teraz to juz w ogole nie wiem o co chodzi, na naklejce jest na pewno inny klucz

 

a gdy chce aktywowac licencje na tym kluczu, wyskakuje informacje, ze "Sprawdzanie licencji nie powiodlo sie".

Odnośnik do komentarza
a gdy chce aktywowac licencje na tym kluczu, wyskakuje informacje, ze "Sprawdzanie licencji nie powiodlo sie".

 

Jakie sprawdzanie licencji? Przcież system po przywróceniu z Recowery jest aktywowany o razu. Klucz który masz w systemie jest kluczem producenta. Ten zatarty na naklejce to twój indywidualny klucz.

Wszystkie lapki z preinstalowanym systemem tak mają

Odnośnik do komentarza
Czyli ten klucz, ktory obecnie mam wpisany byl wpisany caly czas, tylko czemu windows domaga sie ponownej aktywacji i na tym kluczu nie mozna jej dokonac :/

 

Powoów może być wiele. Tu masz ientyczny przypaedk. Okazało się że Comoo blokował funkcje aktywacji https://www.fixitpc.pl/topic/9304-legalny-windows-7-nieprawidlowo-oznaczony-jako-nielegalny/

 

Po przywroceniu z Recovery i sprawdzeniu klucza, wrocilem do starego systemu poprzez przywrocenie z lustra jakie wczesniej zrobilem.

 

A ja żanego lustra bym nie robił. Bo przywracasz system nieaktywny. Postawiłbym wszystko o nowa. Najpierw sprawdź, co bedzie po deinstalacji oprogramowania zabezpieczającego. Polecenia aktywacyjne są takie same dla Visty i W7. Tylko musisz znaleźć plik licencji XRM-MS

Odnośnik do komentarza

U mnie oprogramowanie antywirusowe raczej nie blokuje, bo mam tylko msse i malwarebytes anti-malware.

Przyczyna jest chyba wymiana tego procesora, to po wizycie w serwisie zaczal sie ten problem.

 

Przy probie wpisania klucza przy aktywacji wyskakuje taki blad 0xC004E003

Na stronie ms znalazlem rozwiazanie problemu, ktorym jest... wpisanie klucza.

 

Podczas próby aktywacji systemu otrzymujemy błąd w postaci kodów: 0xC004C003, 0xC004C001, 0xC004C008, 0xC004C812, 0xCD004F050, 0xC004C4CE, 0xC004F027, 0xC003E004 i 0xC004E003 - Rozwiązaniem jestponowne wpisanie klucza produktu w module Aktywacja systemu Windows.

 

 

 

Postawie zatem system od nowa jak bede mial troche wiecej czasu.

 

Dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Przyczyna jest chyba wymiana tego procesora, to po wizycie w serwisie zaczal sie ten problem.

 

Barzo możliwe. Jeśli licencja OEM obejmuje również wymiane procka - może być problem nawet z aktywacją czystego systemu fabrycznego z Recovery.

 

Tak czy siak stawiałbym system z Recovery i patrzył co sie dzieje. Lustro masz, więc zawsze mozesz wrocic do punktu wyjścia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...