Skocz do zawartości

Problem z routerem, wolne łączę, duży ping


pawel323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od paru dni przeszukuje Wasze forum w poszukiwanu rozwiązania mojego problemu, ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi. Starałem zastosować się parę rozwiązań, ale te nie pomogły.

 

Problem:

Strony wolno się ładują (na wszystkich 3 komputerach, które mam w domu), ping wysoki, łącze czasami stabilizuje się. Teroetyczna prędkość 10MB/s. Problem występuje nawet przy przeglądaniu strony routera ( a to nie powinno być spowodowane łączem (chyba)).

 

A więc tak log:

net-log.txt

 

screen z SSID: (zakryłem nazwę sieci, żeby nie było reklamy :))

post-7075-0-73010400-1344445083_thumb.jpg

 

oprócz tego wcześniej zdażył mi się atak na router:

list.txt

 

 

Problemem raczej nie są przewody, przez cały czas te same (również gdy wcześniej router działał poprawnie).

 

Połączenie wygląda tak: (router - laptop sieć WiFi)

 

post-7075-0-67686600-1344446054_thumb.jpg

 

Czyli router UPC (który posiada tylko wyjście ethernet) podłączony jest z mim D-linkiem który udostępnia WiFi.

 

 

Router z UPC:

ARRIS CM450B - nie mam do niego dostępu (tzn nie mogę dostąć się do ustawień)

 

Mój router:

D-Link DIR 300

z firmware DD-WTR v.24 (08/07/10)std.

 

to znalazłem w jakimś poście:

 

Jaką masz prędkość, jak ciągniesz przez przeglądarkę to:

ftp://sunsite.icm.ed...11-08-01-EN.iso

 

 

moja prędkość to 150 KB/s - więc tragedia

 

I tak jak mówię prędkośći czasami są OK, a czasami nie da się praktycznie nic robić :/ (przewaga opcji 2)

 

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A więc tak prędkość internetu 20Mb/s, źle napisałem w 1 poście

 

Po podpięciu bezpośrednio pod router UPC, wyniki lepsze, ale tylko na serwerach które sugeruje speedtest na początku:

 

Pingi : 30, 35, 28 ms

Prędkośći: 22, 22,5, 24 Mb/s

 

a po wybraniu innych serwerów:

 

Pingi: 73, 80, 89 ms

 

Prędkości 0,74, 0,9, 0,84 Mb/s

 

 

A jeśli chodzi o gry to ping dalej duży w granicach 100ms, skacze do 300 ms, czasami więcej (oczywiście wszystko prz włączonym tylko 1 komp)

Odnośnik do komentarza

Po podpięciu bezpośrednio pod router UPC, wyniki lepsze, ale tylko na serwerach które sugeruje speedtest na początku:

 

Pingi : 30, 35, 28 ms

Prędkośći: 22, 22,5, 24 Mb/s

 

a po wybraniu innych serwerów:

 

Pingi: 73, 80, 89 ms

 

Prędkości 0,74, 0,9, 0,84 Mb/s

 

Ale to jest normalne. Nie oczekuj szybkiego połączenia z serwerami leżącymi geograficznie dalej. Co prawda, wartości na poziomie 1 Mb/s nie są normalne, ale to nie jest Twoja wina, tylko dostawcy.

 

Jak wygląda szybkość pobierania z sunsite.icm.edu.pl bez D-Linka?

 

Spróbuj podpiąć inny komputer bezpośrednio do routera UPC i wykonać te same testy, a także raport z Net-log.

Odnośnik do komentarza

Właśnie problem w tym, że te serwery leżą bliżej :) Bo dajmy na to, że serwer na którym mierzyłem leży ok 500km ode mnie, a pozostałe do 90 km :)

 

teraz gdy jestem podpięty bezpośrednio z UPC prędkośc pobierania z sunsite.icm.edu.pl na poziomie 34kb/s -.-

 

za ok 30 mi podeślę logi z lapa podpiętego bezpośrednio do UPC i ze stacjonarnego podpiętego pod UPC

Odnośnik do komentarza

Log z lapa:

 

net-log.txt

 

a jeszcze odnośnie pingowania w logu wygląda na ok tylko ping troche skacze (przez cały czas mówię o połaczeniu lap - upc), a kiede ja pingowałem sobie bezpośrednio z konsoli czasami bywało tak że ping skakał z 30 do 90 ms, a czasami gubił połowę pakietów (ale zgodnie z tym co pisałeś to juz nie powinno zeleżeć ode mie tylko do dostawcy :) )

Odnośnik do komentarza
ale zgodnie z tym co pisałeś to juz nie powinno zeleżeć ode mie tylko do dostawcy

 

Miałem na myśli tylko speedtest. Ja też, jak z łącza 100/100 Mb/s testuję wydajność względem serwera dosyć ode mnie oddalonego, to nigdy takiej prędkości nie uzyskam, bo między moim dostawcą a tamtym serwerem nie ma takiego wydajnego łącza. I nic nie da, że łącze od providera faktycznie zapewnia 100/100 Mb/s.

 

Faktycznie, widać pewne problemy, ale poczekam jeszcze na wynik ze stacjonarnego. I sprawdź na nim prędkości od razu. :)

Odnośnik do komentarza

Proszę o to log ze stacjonara

 

net-log.txt

 

wyniki ze speedtestu:

 

 

sugerowany przez speetest:

 

PING 126 ms

 

Download 0.83

 

Upl 0.38

 

 

wybrany przeze mnie:

 

 

PING 115 ms

Download 1,15

Upl 1,04

 

 

dwnl. z sunsite.icm.edu.p

 

32 kb/s

 

 

a tak przy okazji znajdę to artykół jak interpretować log'i ? Czy to wiedzia zebrana z różnych źródeł, bo na moim poziomie z tych logów mało co mogę wywnioskować :) wiem do czego służą niektóre polecenia, ale reszta - czarna magia

Odnośnik do komentarza

Problem po stronie UPC. Ewentualnie uszkodzony router od UPC lub jakiś kabel do niego podłączony.

 

a tak przy okazji znajdę to artykół jak interpretować log'i ? Czy to wiedzia zebrana z różnych źródeł, bo na moim poziomie z tych logów mało co mogę wywnioskować :) wiem do czego służą niektóre polecenia, ale reszta - czarna magia

 

Do OTL powstał oficjalny tutorial, ale żeby go zrozumieć, trzeba trochę wiedzieć o systemach Windows:

http://www.geekstogo.com/forum/OTL-Tutorial-How-to-use-OldTimer-ListIt-t277391.html

 

Net-log jest zbiorem poleceń z Wiersza poleceń Windows i żadnego przewodnika analizy logu obecnie nie ma. Po prostu nie chciało mi się napisać. :)

 

Każda wykorzystana komenda jest podana w logu, więc do wszystkiego można dojść na podstawie pomocy z CMD i artykułów Microsoftu. Jeśli chciałbym wszystko od zera tłumaczyć, to napisałbym nie artykuł, lecz książkę. Na ten moment mogę polecić dwie:

 

http://www.microsoft.com/learning/en/us/book.aspx?id=11630

polskie wydanie: http://komputeks.pl/microsoft-windows-server-2008-protokoly-uslugi-tcpip-przewodnik-techniczny-p-1167.html

 

http://www.microsoft.com/learning/en/us/book.aspx?id=11160

polskie wydanie: http://komputeks.pl/windows-server-2008-ochrona-dostepu-do-sieci-nap-p-131.html

Odnośnik do komentarza

Problem leżał po stronie UPC, teraz połączenie jest już lepsze proszę o to log: (jeśli możesz to zerknij, czy coś jeszcze mogę z nich "wyciągnąć", lepszy np niższy ping)

 

net-log.txt

 

 

Wyniki ze speed testu:

 

Ping : 30, 37, 28 ms

 

Downl. 15,6; 24,64; 24,56 Mb/s

 

Upl. 1,6; 1,47; 1,49 Mb/s

 

Ping test net: (odl. ode mnie 40km, 400km, 800km)

 

zgubione pakiety 0, 0, 0 %

 

ping 33, 76, 64 ms

 

jitter 12, 19, 9 ms

 

 

z sunsite.icm.edu.pl

 

2869,24 Kb/s

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...