Skocz do zawartości

Windows 7 blokuje mi dostęp do internetu niektórych programów.


soszmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem z zaporą Windows i programami Hamachi oraz uTorrent.

Otóż, kiedyś spokojnie działał mi uTorrent, to znaczy teraz także działa, ale przy sprawdzaniu portów jest napisane, że wychodzące porty są zablokowane i słabo wysyła (nie jestem dostępny na stronie torrenta). Ktoś może powiedzieć, że to wina routera - otóż nie, na laptopie wszystko elegancko działa. Mało tego, na laptopie sam do Liveboxa na UPnP dodają się regułki z portami uTorrent. Próbowałem wszystkiego - dodania wyjątków od nowa, reinstal uTorrent, dodania do wyjątków portów, wyłączenie zapory w msconfig i usługi i NIC! Dodam też, że na laptopie jest także Windows 7 tylko, że proffesional jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie. Po za tym, nie działa mi Hamachi, to znaczy przy próbie pingowania mnie wyskakuje komunikat, że za długie oczekiwanie czy coś, w każdym bądź razie nie da się spingować(na laptopku wszystko chula). Windows Defender mam wyłączony, jeżeli to ważne to miałem kiedyś Zone Alarm na kilka dni i miałem problemy z odinstalowaniem go, ale wydaje mi się, że mam go już do końca usuniętego.

Co mogę jeszcze zrobić, żeby to działało?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@Belfegor

Taa nie wykryło tam nic po Zone Alarmie, bo wcześniej już wrzucałem tu logi z OTL przy okazji UKASH i akuratnie jeszcze mi poradzono jak skasować resztki po nim więc nic nie ma.

@ DawidS28

logi w załączniku, wpisałem tą komendę, zatwierdziłem - było napis OK, po uruchomieniu komputera problem nadal występuje. Aha - przekierowałem się w Liveboxie jako DMZ i problem również nie ustąpił.

 

Dodam też, że mam Avasta, ale odinstalowałem go i problem nadal występował.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Jaki masz system na laptopie?

 

EDIT

 

Trzymanie komputera w DMZ bez firewalla jest proszeniem się o kłopoty, więc albo aktywuj Zaporę systemu Windows poprzez komendę netsh advfirewall set allprofiles state on (do wykonania z uprawnieniami admina) i restart komputera, albo zainstaluj firewall z prawdziwego zdarzenia. Polecam darmowy Comodo Firewall.

Odnośnik do komentarza

Windows 7 tylko że Proffesional a nie Ultimate

 

EDIT

 

DMZ już dawno wyłączyłem, było uruchomione tylko na moment aby w 100% upewnić się, że to nie Livebox powoduje problemy.

Zainstalowałem Hamachi i jak narazie działa, zaraz sprawdze czy mogę spingować się z innego komputera na Hamachi. Zobaczymy czy problem powróci po uruchomieniu systemu od nowa.

Odnośnik do komentarza

W takim razie Livebox dalej pełni rolę zapory, systemowa właściwie Ci się już raczej nie przyda, o ile nie będziesz się łączył z innymi sieciami lub jeśli nie ufasz innym komputerom podpiętym do Liveboksa. Chociaż... moje zaufanie do tego urządzenia od TP jest na tyle niskie, że firewalla (polecam zaporę od Comodo) raczej bym się nie pozbywał.

Odnośnik do komentarza

Przywróciłem Hamachi i zresetowałem kompa - to znaczy tak... porty działają połowicznie. Hamachi mi działa(da radę mnie spingować) uTorrent znów nie oraz uTorrent sam nie dodaje regułek do Liveboxa na otwarcie portów więć to chyba przez Hamachi mam te problemy. Odinstaluje znów i zresetuje komputer.

 

 

EDIT

Teraz znów nie dodaje mi regułek do UPnP po deinstalacji Hamachi i zrestartowaniu komputera. Ale na tych portach uTorrent działa połowicznie, to znaczy łącze się z większą liczbą peerów, ale na stronie torrentów nie jestem widoczny jako dostępny z zewnątrz. Wysyłam skany z Net-Loga, który odpaliłem wcześniej przed deinstalacją hamachi.

 

Edit2

utorrent już teraz znów nie działa tak jak powinien.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

To włącz Teredo i IPv6 (analogicznie, jak zmieniałeś wcześniej), bo może Ci się kiedyś przydać.

 

Do Teredo komenda z uprawnieniami admina:

netsh int ipv6 set teredo enable

 

A IPv6 do włączenia zgodnie z tą instrukcją, co wcześniej linkowałem.

 

Potem restart.

 

Odinstaluj uTorrenta, a potem zainstaluj podobnie. Jeśli automatyczny kreatorek nic nie da, to będziemy myśleć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...