Skocz do zawartości

Problem z internetem w programach


Kicaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem dotyczący braku połączenia z internetem. Otóż internet w przeglądarce działa bez zarzutu, tak samo w gadu-gadu, ale niestety gdy uruchamiam steam, league of legends lub inną grę wymagającą połączenia z internetem program zachowuje sie jakby brakowało dostępu do internetu (steam chce włączyć sie w trybie off-line, a gry nie mogą nawiązać połączeń z serwerami). Dodam, że stało się to poprostu gdy pewnego dnia chciałem włączyc Steam i nie mam pojęcia co może być powodem tego problemu (usługodawcą jest Vectra, a internet dostarczany jest kablem podłączonym do modemu).

 

Proszę o pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"{B4092C6D-E886-4CB2-BA68-FE5A88D31DE6}_is1" = Spybot - Search & Destroy

 

Program przestarzały, już nie rozwijany. Odinstaluj.

 

Wersja systemu operacyjnego:		 6.1.7600 BRAK Kompilacja 7600

 

Zainstaluj Service Pack 1 dla Windows 7.

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5842

(Wybierz: windows6.1-KB976932-X86.exe)

 

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator

 

Wpisz komendy:

netsh int ip reset reset.log

netsh advfirewall reset

 

Potem uruchom ponownie komputer. Dostarcz nowy raport z Net-log.

Odnośnik do komentarza

Wyłącz modem z prądu, poczekaj kilkadziesiąt sekund, podepnij ponownie.

 

Jeśli to nic nie da, to pobierz jakieś LiveCD Linuksa (polecam Knoppix), wypal jako bootowalne na płycie i uruchom z niego komputer. Wejdź w Terminal (gdzieś z menu powinien być dostępny), wpisz komendę ping 8.8.8.8 i oczekuj na wyniki. Jeśli dostaniesz odpowiedzi:

 

64 bytes from 8.8.8.8: icmp_req=1 ttl=42 time=45.7 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_req=2 ttl=42 time=45.2 ms
64 bytes from 8.8.8.8: icmp_req=3 ttl=42 time=45.7 ms

 

...to znaczy, że problem leży w konfiguracji Twojego Windowsa. Jeśli nie dostaniesz żadnej odpowiedzi, to wygląda na to, że przyczyną jest konfiguracja modemu lub usterka u dostawcy.

Odnośnik do komentarza

Więc tak: internet dostarczany jest do jednego komputera z którego dawałem logi za pomoca kabla podlaczonego do modemu, który posiada funkcje wi-fi i przy pomocy anteny odbieram sygnał na drugim komputerze. Spróbowałem sciągnąć steam i odpalić tam (występuje identyczny problem z połączeniem). Przeglądarki działają wzorowo na drugim komputerze. Musi to więc być problem z modemem, bo kolega także ma internet z Vectry, a u niego wszystko jest ok. Chyba zadzwonie do serwisu i poprosze aby przyjechał ich przedstawiciel i spróbował to naprawić.

Odnośnik do komentarza

Modem jest Twój, czy dostałeś od Vectry?

Jakie to dokładnie urządzenie? Masz dostęp do jego konfiguracji?

 

Jeśli na drugim komputerze w tej samej sieci lokalnej dzieje się to samo, to problem systemowy możemy praktycznie wykluczyć.

 

Masz filtrowaną prawdopodobnie całą komunikację poza stronami internetowymi (porty TCP 80 i 443), GG (TCP 8074) i DNS konieczną do działania WWW (TCP/UDP 53) i kilkoma innymi usługami. Reszta ruchu, nawet protokół ICMP działający w warstwie sieci, czyli, m.in. przedstawiony ping, nie działa. Nie znam dostawcy, który by to blokował. Stąd płynie wniosek, że prawdopodobnie ktoś z Vectry namieszał przy konfiguracji.

Odnośnik do komentarza

I tu pewnie jest problem, bo dostępu do konfiguracji nie mam: przedstawiciel przyszedł, ustawił modem a ja nawet nie mam dostępu do "strony modemu". Dostałem go od Vectry i przedstawiciel go zainstalował.Model to TCW750-4 (bialy, z napisem THOMSON na przedzie). Zła konfiguracja sprawia problem po pół roku od zainstalowania modemu i jego bezproblemowym dotychczas działaniu?

post-5160-0-39535700-1343996046_thumb.png

Edytowane przez Kicaq
Odnośnik do komentarza

Myślałeś nad TP/Orange? Neostrada Fiber z prędkością 80 Mb/s robi wrażenie, a cena niewygórowana. Planowali do końca 2012 roku umożliwić dostęp do usługi VDSL milionowi użytkowników w Polsce, wiem, że w wielu miejscach technologia sprawdziła się i działa. Przez 6 lat korzystania zdarzyła mi się tylko jedna większa usterka, po części z mojej winy, bo uwierzyłem konsultantce obiecującej gruszki na wierzbie i 20 Mb/s po mojej starej infrastrukturze, poza tym żadnych problemów.

 

Jaką masz prędkość połączenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...