Skocz do zawartości

Weelsof - i mnie dopadł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem kompletnym ,zawstydzonym laikiem. Trzy razy zablokowało mi komputer,ale na tyle łagodnie,że po restarcie powracał do działania.Przy pomocy kilku osob usunęłam plik z logo Policji,ale obawiam się,że nie wszystko zrobiłam poprawnie.Zeskanowałam OTL i mam nadzieję,że uda mi się dodać logi.

Może dam radę wykonać wzkazówki,za które z góry dziękuję

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Przy pomocy kilku osob usunęłam plik z logo Policji,ale obawiam się,że nie wszystko zrobiłam poprawnie.

 

Gdzie prowadzono tę pomoc? Był tu stosowany też ComboFix. Zasady działu wyraźnie mówią, by się do tego przyznać + przedstawić log z narzędzia. Toteż proszę o pokazanie: gdzie pomocy udzialano + log z comboFix z tamtego uruchomienia (nie uruchamiaj narzędzia ponownie!).

 

O ile Weelsof zdaje się być usunięty, to tu są znaki trojana ZeroAccess

 

[2008-04-15 14:00:00 | 000,002,048 | -HS- | C] () -- C:\Documents and Settings\Wlasciciel\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\{489531a0-1bcc-938a-af75-51d5187cb4b5}\@

 

Poproszę o dodatkowy skany:

 

1. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F3130CDB-AA52-4C3A-AB32-85FFC23AF9C1} /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} /s
 
:filefind
services.exe

 

Klik w Look. Przedstaw wynikowy skan.

 

2. Dodatkowo zrób log z Farbar Service Scanner. Wszystkie opcje zaznacz.

 

.

Odnośnik do komentarza

Wiedziałam,że z nerwów coś narozrabiam :(Pomocy udzielał mi telefonicznie członek rodziny. Najpierw przywróciłam system,potem uruchomiłam ComboFix (niestety nie potrafię odszukać logo,a podczas próby odszukania go ,chciał mi się ComboFix ponownie uruchomić :( Wczoraj usunęłam ręcznie plik,w którym był widoczny Orzełek identyczny jak podczas zablokowanej strony.Przepraszam za zamieszanie i moją nieudolność.

Dołączam wykonane skany

SystemLook.txt

FSS.txt

Odnośnik do komentarza

To chyba jest jakaś resztka po trojanie ZeroAccess. Brak modyfikacji na poziomie rejestru (choć niektóre klucze wyglądają dziwnie = nie jestem pewna, ale to chyba z powodu błędów poboru danych przez SystemLook)), a w logu z ComboFix widać skasowany drugi folder do pary. W związku z tym tylko doczyszczenie:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\Wlasciciel\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\{489531a0-1bcc-938a-af75-51d5187cb4b5}
C:\Documents and Settings\Wlasciciel\Y Y
netsh firewall reset /C
 
:OTL
SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe -- (NMIndexingService)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\WLASCI~1\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
O2 - BHO: (JQSIEStartDetectorImpl Class) - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll File not found
O16 - DPF: {7530BFB8-7293-4D34-9923-61A11451AFC5} "http://download.eset.com/special/eos/OnlineScanner.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} "http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_04-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0017-0000-0004-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_04-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
O16 - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.7.0/jinstall-1_7_0_04-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Do oceny wystarczy tylko log z wynikami usuwania OTL, nie ma potrzeby robić nowego skanu OTL. A że log krótki, wklej go wprost do posta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kończąc sprawę tego komputera:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj archaiczny program Spybot - Search & Destroy.

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, co wyczyści też foldery Przywracania systemu. W Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"C:\Documents and Settings\Wlasciciel\Moje dokumenty\ComboFix.exe" /uninstall

 

Gdy zadanie się ukończy, w OTL uruchom Sprzątanie, które z kolei skasuje z dysku OTL wraz z jego kwarantanną. Przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\WINDOWS\erdnt.

 

3. Wykonaj pełne (nie ekspresowe) skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

 

4. Drobne aktualizacje do wykonania: KLIK. Tu cytuję z Twojej listy zainstalowanych o co mi konkretnie chodzi:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{EB87675F-5281-4767-A54B-31931794C23D}" = OpenOffice.org 3.3

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE) ----> sprawdź wersję

"FileZilla Client" = FileZilla Client 3.5.2

"Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 13.0.1 (x86 pl)

 

Java + Adobe Flash dla Firefox już są najnowsze.

 

 

niestety to nie koniec moich kłopotów,bo Ukash zablokował mi laptopa.Po zakończeniu sprawy związanej z tym komputerem będę mogła w tym temacie prosić o ratunek dla drugiego?

 

Oczywiście, i kontynuuj już tutaj w temacie.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Malware wykrył - Wykrytych plików: 1

C:\Program Files\Zajaczek 4.1\GIFAT.exe (Trojan.Banker.H) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Zaraz odinstaluję zajączka,bo i tak nie korzystam z niego.

Oznacza to,że leczenie tego komputera zostało zakończone ?

Dotarłam do punktu 4 i te aktualizacje są dla mnie schodami nie do przebrnięcia,tzn rozumiem co mam zaktualizować,ale nie mam pojęcia jak to zrobić(czytałam wszystko kilka razy i czarna magia),a wiem,że coś jest nie tak ponieważ po tym wyczyszczeniu bardzo długo wczytuje mi strony :(

Odnośnik do komentarza
Malware wykrył - Wykrytych plików: 1

C:\Program Files\Zajaczek 4.1\GIFAT.exe (Trojan.Banker.H) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Zaraz odinstaluję zajączka,bo i tak nie korzystam z niego.

Oznacza to,że leczenie tego komputera zostało zakończone ?

 

To wygląda na fałszywy alarm. GIFAT to jest część Zajączka służąca do robienia prostych animacji GIF. Tak, czyszczenie zakończone.

 

 

Dotarłam do punktu 4 i te aktualizacje są dla mnie schodami nie do przebrnięcia,tzn rozumiem co mam zaktualizować,ale nie mam pojęcia jak to zrobić(czytałam wszystko kilka razy i czarna magia)

 

Tu naprawdę nie ma nic skomplikowanego, prawdopodobnie doszukujesz się jakiegoś "haczyka". Zakreśliłam Ci 4 programy do aktualizacji: Adobe Flash Player 11 dla Internet Explorer (aktualizowany z poziomu IE), FileZilla Client, Firefox, OpenOffice.org. Podałam jakie wersje widać aktualnie w systemie, a są już nowsze. Czyli pobierz i zainstaluj.

 

 

wiem,że coś jest nie tak ponieważ po tym wyczyszczeniu bardzo długo wczytuje mi strony

 

A nie jest to przypadkiem wina ESET?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że z tamtym systemem już nie ma problemów? Co z "długim wczytywaniem stron"? Natomiast przechodząc do czyszczenia lapka, tu już tylko "wykończenia", bo logi wykazują że coś naruszyło tę infekcję, są tylko odpadki. Wykonaj:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKCU..\Run: [eupfpyvpylqvlia] C:\ProgramData\eupfpyvp.exe File not found
[2012-07-24 23:55:58 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\zhjnxldxykjuwiz
[2012-07-24 23:55:59 | 000,000,051 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\czfeqqbcqxozrfh
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego tamten komputer po reinstalacji systemu lub instalowaniu nowych programów, muli się i zawiesza,ale po kilkukrotnym restarcie działa poprawnie.Teraz śmiga jak nówka :) Jednak po moim klikaniu w reklammy,obawiam się,że będę stałym "gościem" tego forum i dotacji.Może doradzisz mi jaki program blokujący zainstalować ,bo sam NOD nie radzi sobie.

Teraz przesyłam logi z lapka :)

PS.To już się robi koszmar,bo w kilka minut po wysłaniu załączników - Ukash ponownie zablokował mi lapka ;(

OTL.Txt 2.txt

07272012_121600.log 2.txt

Odnośnik do komentarza

Zadania zrobione, toteż końcówka:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Do aktualizacje te pozycje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AA59DDE4-B672-4621-A016-4C248204957A}" = Skype™ 5.5

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A90100000001}" = Adobe Reader 9.0.1 - Polish

"{EB87675F-5281-4767-A54B-31931794C23D}" = OpenOffice.org 3.3

 

PS. Widzę parę Gadu-Gadu 10 + Tlen.pl. Proponuję obejrzeć alternatywne programy z obsługą Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy tu: Darmowe komunikatory.

 

 

Jednak po moim klikaniu w reklammy,obawiam się,że będę stałym "gościem" tego forum i dotacji.Może doradzisz mi jaki program blokujący zainstalować ,bo sam NOD nie radzi sobie.

 

Tu dyskusja na temat tej infekcji: KLIK. A jeśli chodzi o blokowanie reklam (?), to doinstaluj do Firefox dodatek Adblock Plus.

 

 

Nie wiem dlaczego tamten komputer po reinstalacji systemu lub instalowaniu nowych programów, muli się i zawiesza,ale po kilkukrotnym restarcie działa poprawnie.

 

Może jednak ESET bruździ.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...