Skocz do zawartości

Brak zapory i niedziałająca karta sieciowa


kioto

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można uruchomić zapory systemowej, nie działa karta sieciowa.

 

Laptop eMachines E720, Windows XP Professional SP 2.

 

Jeżeli chodzi o zaporę to próbowałam wg. rad z tego forum i nic to nie dało.

 

Korzystałam już z rad na innym forum, uruchamiałam programy MBAM i USBFIX

Extras.Txt

gmer2.txt

OTL.Txt

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy to na pewno log z GMER wykonany w trybie pełnego skanowania a nie szybki preskan? Skąd takie podejrzenie: jest tu Symantec a log ma podejrzanie mało hooków od tego oprogramowania.

 

Nie można uruchomić zapory systemowej, nie działa karta sieciowa.

 

Ale konkretnie: co to oznacza? Czy jest jakiś specyficzny błąd? Proszę opisz dokładnie, bo na teraz nie ma żadnych znaków bezpośrednich, że z zaporą jest jakiś problem, a hasło "nie działa karta" w ogóle nie precyzuje na czym to polega.....

 

1. Dośpiewując sobie co masz na myśli można tu podejrzewać właśnie Symantec o robotę z obcięciem dostępu do sieci. Jego pliki stoją jako świeżo modyfikowane w zakresie 3 sierpnia, więc albo był on tu instalowany co dopiero lub aktualizował swoje komponenty. Możesz przetestować sytuację usuwając całkowicie Symantec, a w razie kłopotów posiłkuj się firmowym deinstalatorem Norton Removal Tool.

 

2. Patrząc w Dziennik zdarzeń, są błędy od usługi Nortona oraz taki:

 

Error - 2010-08-14 02:35:41 | Computer Name = KOMPUTER | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi PCANDIS5 NDIS Protocol Driver z powodu

następującego błędu: %%2

 

vs.

 

DRV - [2006-03-01 19:53:54 | 000,032,128 | ---- | M] (Printing Communications Assoc., Inc. (PCAUSA)) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\pcandis5.sys -- (PCANDIS5)

 

Wejdź w Dziennik zdarzeń i przeklej dokładne szczegóły tego błędu. A najlepiej z Dziennika z prawokliku na gałęzie Aplikacje + System wykonaj zapis do nowych plików EVT, pliki owe spakuj i tu podlinkuj na jakimś serwisie hostingowym.

 

 

PS. DAEMON Tools Toolbar został usunięty w nienaturalny sposób. Zamiast ciąć przez skrypt OTL (który nigdy nie usunie wszystkich składników tylko te widzialne w logu) należało to po prostu odinstalować .... Aktualnie aplikacja rzekomo usunięta, tylko że nadal jest jej wpis w Dodaj / Usuń (i w rejestrze zapewne są inne zapisy w obszarach, których OTL nie listuje). Powątpiewam czy deinstalacja się teraz uda, bo cały folder programu poleciał. To uwaga poboczna, bo to nie jest tu teraz po prostu ważne, a korekty zawsze można wykonać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odpowiadam:

GMER - kliknęłam na SZUKAJ, dosyć długo skanowało,a potem zapisałam plik w notatniku.

 

ZAPORA - przy starcie systemu pokazuje się dymek z informacją, że zapora nie jest włączona, próby włączenia nic nie dają. Zrobiłam wszystko co jest TU na forum opisane i nic.

 

KARTA SIECIOWA - dołączam widok Menadżera urządzeń. Próbowałam aktualizować sterowniki, nie mam oryginalnych płyt instalacyjnych, ściągałam z Internetu, nie jestem pewna czy dobre, bo nic to nie dało.

 

a tu są spakowane dzienniki dzienniki zdarzeń

 

P.S.

Działam trochę po omacku, bo nie wiem co się działo z tym laptopem, dostałam go w takim stanie, bez płyt instalacyjnych i nie mogę się dogadać z właścicielem...

post-606-12818649919147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...