Skocz do zawartości

Brak połączenia z LAN'em


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Windows 7 Profesional 64 bity nie jest w stanie połączyć się z siecią lokalną, ani bezprzewodowo, ani też za pomocą kabla! Przez Wi-Fi wygląda to tak, jakby się łączył, hasło zostało prawidłowo przyjmowane, ale nie pobierał adresu z DHCP, w efekcie tego zostaje komunikat "ograniczony dostęp". Po kablu też nie pobiera adresu z DHCP.

 

Zauważyłem dodatkowo iż zapora systemowa "nie używa zalecanych ustawień", a po kliknięciu "Użyj ustawień zalecanych", błąd: Zapora nie może zmienić niektórych ustawień, Kod błędu: 0x8007042c.

 

Z wcześniejszych tematów na forum wynika że może to być infekcja ZeroAccess.

 

Dodatkowo załączam od razu skan z SysteLook_x64.

 

Proszę o pomoc.

 

Odkryłem samodzielnie przez skanowanie Farbar Service Scanner iż klient DHCP nie działa.

Przy próbie uruchomienia przez Panel Sterowania -> Usługi: "Błąd 5: Odmowa dostępu"?

 

W dzienniku systemu oprócz usługi DHCP wywalającej błędy równiesz błędy lub niemożność uruchomienia raportuje jeszcze:

- Usługa listy sieci, ( zależy od usługi Rozpoznawanie lokalizacji w sieci, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: Operacja zakończona pomyślnie!?)

- Usługa Rozpoznawania lokalizacji w sieci - specyficzny błąd %%-1073741288

- Usługa Podstawowy aparat filtrowania - Odmowa dostępu

- Usługa Zapora Windows zależy od Podstawowy aparat filtrowania, której nie można uruchomić, Odmowa dostępu.

 

Jakoś słabo widzę samodzielną możliwość naprawy.

Dlatego jeszcze raz proszę o pomoc!

OTL.Txt

Extras.Txt

SystemLook.txt

FSS.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Brak oznak infekcji. ZeroAccess byłby wręcz przyjemnością, a naprawa relatywnie szybka, to niestety nie jest tej kategorii:

 

 

Odkryłem samodzielnie przez skanowanie Farbar Service Scanner iż klient DHCP nie działa.

Przy próbie uruchomienia przez Panel Sterowania -> Usługi: "Błąd 5: Odmowa dostępu"?

 

W dzienniku systemu oprócz usługi DHCP wywalającej błędy równiesz błędy lub niemożność uruchomienia raportuje jeszcze:

- Usługa listy sieci, ( zależy od usługi Rozpoznawanie lokalizacji w sieci, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: Operacja zakończona pomyślnie!?)

- Usługa Rozpoznawania lokalizacji w sieci - specyficzny błąd %%-1073741288

- Usługa Podstawowy aparat filtrowania - Odmowa dostępu

- Usługa Zapora Windows zależy od Podstawowy aparat filtrowania, której nie można uruchomić, Odmowa dostępu.

 

Obawiam się, że to jest ten przypadek: KLIK. Czyli wyresetowana cała gałąź SYSTEM, wszystkie uprawnienia skopane. Naprawa uprawnień tak wielkiej usterki to dla mnie równie wielka robota i nie jestem w stanie tego zrobić teraz. Wstępnie wytwórz kopię rejestru via RegBack i doślij plik SYSTEM. Może dziś w nocy uda mi się zrobić plik resetujący do SetACL. Nic nie obiecuję na pewno.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W Tobie cała nadzieja, inaczej zostanie mi tylko recovery partycji systemowej.

 

Z góry bardzo Ci dziękuję!

 

EDIT:

 

Coś wcześniej pokręciłem z plikami, teraz są prawidłowe:

 

Poniżej pliki:

 

http://przeklej.net/...regbak.rar.html

system.rar

 

A tak na marginesie może łatwiej będzie jednak zrobić reinstalkę Windowsów, niż tak wielką naprawę rejestru?

 

EDIT2:

 

Jednak zdecydowałęm się na reinstalację: do przeniesienia jest relatywnie mało danych, a czas nagli.

 

Jeszcze raz dziękuję @picasso za poświęcony czas i zaangażowanie.

 

Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...