Skocz do zawartości

Problem z uprawnieniami oraz błędy w Dzienniku zdarzeń


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem, zainstalowałem dzisiaj windowsa 7 i napotkałem na problem, gdyż pomimo iż jestem jedynym użytkownikiem w systemie i teoretycznie mam uprawnienia administratora, to jednak nie mam ich do końca. Nie mogę zmieniać nazw partycjom, usuwać niektórych katalogów, czy instalować niektórych sterowników. Nie wiem też dlaczego system uruchamia się w przedziale 45 sekund, aż do nawet pół minuty ale tego przyczyna jest w dzienniku zdarzeń.

Dziennik zdarzeń

 

Co do tych uprawnień, to próbowałem nadać właściciela, i tam chyba coś sknociłem, bo pojawił się co prawda pasek postępu (wszystkie pliki leciał i foldery które ja chce sobie przypisać uprawnienia) ale wystąpił jakiś błąd, więc anulowałem i pojawił się komunikat, że system może działać niestabilnie i należy cofnąć tą zmianę ale nie wiem jak.

 

Proszę o pomoc, jak mogę zmienić te uprawnienia, bo jestem jedynym użytkownikiem ale i tak nie mam pełnego dostępu no i jeszcze system się coś wolno uruchamia i wyłącza, a ma zaledwie kilka godzin :(

 

[EDIT]

Problem z uprawnieniem rozwiązałem, PPM na Linię komend: "net user administrator /active:yes" i teraz mam konto admina :)

Ale pojawił się problem, gdyż gdy klikam właściwości na partycję C pojawia się komunikat Kosz uszkodzony na tym dysku, czy chcesz go opróżnić ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem z uprawnieniem rozwiązałem, PPM na Linię komend: "net user administrator /active:yes" i teraz mam konto admina :)

 

Pracujesz na koncie wbudowanego admina ?To nie jest mądry pomysł.Konto wbudowanego admina powinno jedynie służyć w systuacjach awaryjnych a nie w pracy codziennej.Powinieneś utworzyć nowe konto administratorskie a wbudowanego admina wyłączyć z powrotem

 

Ale pojawił się problem, gdyż gdy klikam właściwości na partycję C pojawia się komunikat Kosz uszkodzony na tym dysku, czy chcesz go opróżnić ??

 

Czyli tak do końca nie wszystko jest tam w porządku. Co do problemu z koszem to najlepiej użyj jakiegoś dobrego menadżera plików np. Total Commander,jesli nie masz to z darmówek polecam FreeCommander ,uruchom i sprawdź jakie foldery posiadasz(te foldery są ukryte) i sprawdź jakie foldery posiadasz o nazwie zaczynające się na $Recycle.Prawidłowa nazwa kosza to $Recycle.bin -jeśli są tam jakieś foldery o podobnej nazwie to je usuń.Jesli jest tylko jeden prawidłowy folder to opróżnij jego zawartość w menadżerze plików.

 

Możesz też spróbować tego:

to PPM>>Personalizacja>>Zmień ikony pulpitu :usuń Kosz,zatwierdź a następnie przywróć kosz i ponownie zatwierdź

 

Co do błędów z dziennika zdarzeń

 

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0.

 

Więc może faktycznie z kontorlerami jest coś nie tak ...Dyskusja http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itprohardware/thread/bc33d161-8eca-4454-8aee-857fcb84e5b9

 

Proponuję zmienić kable IDE i się zobaczy...

Odnośnik do komentarza

Możesz dokładnie wyjaśnić z tymi uprawnieniami i kontem admina ?? Bo chyba nie do końca mam nadal tego admina, bo np. zainstalowałem aplikacje Asusa Ai Suite (do podglądu temp płyty głównej itd.), no i nie ma ona opcji autostartu więc chciałem ją (plik exe aplikacji) umieścić w autostart w menu start i znowu, że nie mam uprawnień :(

 

Co do kontrolera IDE, to mam dysk i napęd na SATA jeśli o to chodzi, i nic nie mam na ATA.

Kiedyś miałem problem właśnie, bo komp mi coś szwankował (dysku nie wykrywało) to zamieniłem kable SATA na płycie głównej.

 

Mam 2 czerwone (Master/boot disk; tu mam podłączone dysk twardy) i 2 czarne porty (Slave/data disk; tu mam napęd dvd). Może tu jest błąd ale jak wspomniałem wcześniej oba miałem na czerwonym i właśnie mi dysk któregoś dnia nie wykrywało.

Odnośnik do komentarza

Ja się zaczynam zastanawiać czy oba problemy nie są powiązane tzn. czy ten rzekomy brak uprawnień wracajacy nie jest właśnie wynikiem tego nieprawidłowo działającego kontrolera,nawet ten kosz - jest tutaj bardzo stary artykuł do starych systemów http://support.microsoft.com/kb/297760 i jest tam jedna ciekawa uwaga że błąd taki powstaje także przy błednym remapowaniu partycji.W sprawie kabli i tego błędu proponuję się zgłosić do działu sprzętowego - ja jestem tylko softwarowcem.Zapoznaj się uprzednio z ich regulaminem działu https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Odnośnik do komentarza

W tym linku co podałeś, nie ma windowsa 7,

Zgadza się i prawie nic z niego się nie aplikuje do ciebie poza tą drobną uwagą o której mówiłem w poprzednim poście

 

Spróbuje zwrócić się z tym do działu hardware ale na pewno nic się nie da na to w tym dziale poradzić ??

Na podstawie twego opisu zaczynam podejrzewać że to błąd dysku/kontrolera uniemożliwia uruchamianie wszystkich programów a nie realny brak uprawnień.Gdyby to był problem tylko uszkodzonego konta a błąd kontrolera niegroźny do zignorowania to sama przesiadka na nowe konto powinna rozwiązać problem - a tak nie jest.Do czasu wyjaśnienia błędu w dzienniku zdarzeń ( a to może to zrobić tylko dział hardware) dalsze majstrowanie przy software uważam za bezcelowe.

Odnośnik do komentarza

Krzycho92

 

Sprawdzałeś w menedżerze urządzeń konfikt sterowników? Zapodaj screen jeśli występują tam jakieś żółte znaki zapytania, żółte trójkąciki z wykrzyknikami, itp. A jeśli już zdecydujesz się założyć temat w dziale Hardware to wg przyklejonego, który wcześniej podał Flavius. Z tym, że najistotniejszą informacją byłoby producent i model dysku. I wg zawartych tam wskazówek zrób skan + s.m.a.r.t. dysku. Najlepiej jakimś bootowalnym narzędziem skoro to dysk systemowy. Wyniki, najlepiej w formie fotek, również zamieść w temacie.

Odnośnik do komentarza

Założyłem już temat w dziale hardware i dałem logi te co tu i czekam.

Nie zwróciłem uwagi, że masz dane o sprzęcie w stopce. Ale niezależnie od tego nie czekaj, tylko prześledź temat skan (MHDD) i S.M.A.R.T. dysku. Przeedytuj i uzupełnij tamten temat.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__844

Odnośnik do komentarza

Mam całą specyfikacje sprzętu w sygnaturce (na dole pod postem taką szarą czcionką).

 

Co do testu MHDD, to ile on mniej więcej trwa jeśli mam dysk 250GB (Seagate Barracuda ST3250310NS) ??

Można go zrobić z PenDrive, bo trochę szkoda mi płytki CD, chyba, że można -RW wykorzystać ??

 

[EDIT]

Teraz chce odinstalować sterownik i znowu, że nie mam uprawnień administratora !! Absurd jakiś.

Odnośnik do komentarza

Za pomocą MHDD również można odczytać S.M.A.R.T. w poradniku tego nie uwzględniłem, gdyż MHDD może być zbyt niebezpieczne, jeśli użyje się pewnych funkcji w nieodpowiedni sposób.

W logu z OTL widać, że były jakieś problemy z kontrolerem, więc warto sprawdzić dokładniej dyski oraz to, czy są poprawnie podpięte, może być to również wina uszkodzonego kabla, ale to nam S.M.A.R.T. powie. Przyczyną może być również Daemon Tools, który też różne rzeczy potrafi wyprawiać, lub Twój Windows, który sądząc po paru wpisach OTL, to zbyt legalny nie jest.

Odnośnik do komentarza

Proszę skan i S.M.A.R.T.

KLIK

 

Zaaktualizowałem firmware dysku do najnowszego SN06. Wyczyściłem dziennik zdarzeń i zauważyłem, że już nie ma żadnych błędów w zakładce System ale jest kilka błędów w Aplikacje. Są jednak ostrzeżenia w zakładce Diagnostyka wydajności (coś takiego).

Jednak coś jest nie tak, bo teraz przy bootowaniu następuje "stop" przy wykrywaniu SATA (dysku i napędu), i to raz nic nie wykrywa i nic się nie dzieje ale lampka od dysku miga albo wykrywa dysk a napędu nie. Pomaga odłączenie na 2 sekundy dysku i podłączenie, czasem kilkakrotnie żeby boot "zaskoczył"

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...