Skocz do zawartości

Liczne problemy z systemem


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz nastepny folder do usuniecia:start uruchom i wklej w okienko C:\Windows\WinSxS\Policiesotworzy sie folder Policies, odszukaj w nim folder oznaczony jako x86_policy.8.0.Microsoft.VC80.CRT_1fc8b3b9a1e18e3b_x-ww_77c24773 (lub podobnej nazwy) i suń go. Potem możesz rozpocząć instalacje Netframework

 

podobnych mam więcej - nie mogę się zdecydować, który usunąć :confused:

 

policies.jpg

 

 

z resztą - robiłam te kroki

z wyrejestrowaniem i rejestracją Instalatora Windows,

opisanych kluczy nie znalazłam

http://img842.imageshack.us/img842/1284/rejestr11092010.jpg

 

dodatkowo - uzyłam do odinstalowania NET Frameworków programu Revo Uninstaller

potem oprócz TFC Cleaner uzyłam jeszcze

CCleaner

Odkurzacza

Eusing Free Registry Cleaner

każdorazowo resetując komputer

 

ale jak na ten moment wszelkie próby instalacji na nowo kończą się niepowodzeniem

teraz np. przy próbie pobrania NET Framework 2.0 wystąpił bląd z komunikatem - Ta karta została odzyskana, na skutek problemu z tą stroną sieci Web karta została odzyskana i wogóle się nie uruchomił pilik do pobrania

 

wyłączę jeszcze Avasta i spróbuję od początku

 

na ten moment mam tak

 

logoqr.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
teraz np. przy próbie pobrania NET Framework 2.0 wystąpił bląd z komunikatem - Ta karta została odzyskana, na skutek problemu z tą stroną sieci Web karta została odzyskana i wogóle się nie uruchomił pilik do pobrania

 

Co ty wyprawiasz? Nie masz tego pakietu Net, który wczesniej pobrałaś? Ten komunikat to nie Twoja wina, coś z serwerem albo przegladarką

 

podobnych mam więcej - nie mogę się zdecydować, który usuną

 

Ten katalog, który zaznaczyłas

 

na ten moment mam tak

 

I bardzo dobrze. Przynajmniej jasno wiemy, ze żaden freamwork nie jest zainstalowany.

Odnośnik do komentarza

Co ty wyprawiasz? Nie masz tego pakietu Net, który wczesniej pobrałaś?

 

przepraszam, pomyślałam, że skoro wcześniej nie miałam Net Framework 4.0 i pisałeś, że dla mojego komputera wystarczy wersja 2.0 - to pomyślałam, że odinstaluję wszystko i będzie zainstalowana tylko ta wersja 2.0 - jak się uda :confused:

 

wcześniej też było takie zdanie zacytowane - że najlepiej nie instalować NET Frameworków wcale, dopóki jakiś program tego nie będzie wymagał - więc myślałam , że to nie powinno sprawiać różnicy, jesli pozbędę się wszystkiego ,

no i skoro zaznaczam w Net Framework Clean up Tool opcję All Versions to dotyczy to też wersji 4.0

 

:confused: no chyba mam prawo mieć mały mętlik w głowie :confused: , skoro w jednym miejscu miałam radę, by ściągnąc wszystkie wersje, w drugim, że najlepiej wcale , w trzecim , ze wersje 3.5 , a w czwartym - wersję 2.0

Odnośnik do komentarza

Usunęłaś ten katalog Polices? Sprawdź pozostałe z oznaczeniem zaczynajacym sie od 1fc8b3b9a1e18e3b_x-ww_77c24773 jakie maja daty.

 

Plik usunęłam - chociaż moje pliki z 8.0 w nazwie nie miały w ciągu znaków CRT

pozostałe z tym 8.0 są od góry dwa z 19.06.2008 i ostatni z 09.09.2009 ,

 

po wyłączeniu AVASTA - instalacja wersji 2.0 POWIODŁA SIĘ :cheer: i powstał w katalogu Polices - podkatalog z dokładnie taka nazwą jak podałeś,

 

sprawdzę, jak będzie zachowywał się AVAST - bo przez ten czas odinstalowywania NET Frameworków osłony działały poprawnie

 

Word i Excel działają

 

 

dziękuję za cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza

Nooo.......to teraz zainstaluj aktualizacje do tego nieszczęsnego Frameworka KLIKI na tym koniec z Frameworkami. :D. Więcej nie instalujemy.

 

hmm ... w międzyczasie się sama porządziłam i z witryny Windows Update sama pościągałam wszystkie priorytetowe aktualizacje - łącznie 6,

 

rezultat

mam teraz wersje NET Framework 2.0 z SP2, 3.0 z SP2 i 3.5 z SP1

liczba priorytetowych aktualizacji dla mojego komputera teraz =0

AVAST uruchomił się prawidłowo - również osłony www i poczty - to chyba etap ponownej instalacji programu mogę opuścić ? :D

 

między ściąganiem aktualizacji i resetem miałam NIEBIESKI EKRAN z napisem, że system zostanie zamknięty :

STOP: C 000021a {B błąd krytyczny system}, Proces systemowy windows subsystem zakończył się niespodziewanie za stanem 0xc0000005(0x7c911766 0x0162e590)

ale to zdaje się skutek moich ustawień pod RAPORT w tym dziale

 

ponieważ sama się porządziłam z aktualizacjami to rozumiem, że te z linku już nie są potrzebne ?

bo i tak nie da się ich ściągnąć

poprawkad.jpg

Odnośnik do komentarza

Dobrze rozumiesz.Szkoda, że tego co ja mówię tak dobrze nie rozumiesz.:angry:

 

Aktualizacje priorytetowe ściągnęłam zanim przeczytałam post z linkiem ...

 

Tak według mnie radząc laikowi potrzebna jest jeszcze spora dawka WYOBRAŹNI, żeby przewidzieć co za chwilę wyjdzie ...

Tak samo jak pomyślałam na początku, że na forum UŻYTKOWNIK ZAAWANSOWANY = UŻYTKOWNIK NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONY,

podobnie dla laika PRIORYTET = KONIECZNOŚĆ ,

 

to można było przewidzieć, że automatycznie po instalacji NET Frameworka podstawią mi się PRIORYTETOWE AKTUALIZACJE i dać ostrzeżenie, żebym tego nie ruszała - tego nie było, wiec chyba nie ma co się burzyć na brak zrozumienia ;)

Uczenie laika to trochę jak wychowywanie dziecka - to Dorosły musi mieć wyobraźnie i przewidywać, co dzieciakowi strzeli do głowy :(

 

Przepraszam - i mam nadzieję, że przeprosiny będą przyjęte :)

Odnośnik do komentarza

IMHO dobrze, że masz .NET Framework 3.5. Instalki sterowników, które są dedykowane Windows 7 a działające także pod XP będą tego wymagały. Why? Zerknij do już linkowanego w Twoim temacie https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/794-net-framework-wersje/ = i patrz link, post#7 (picasso). I mam nadzieję, że wyciągniesz odpowiednie wnioski. Przykład z ogródka.

asuso.th.jpg

 

BTW

Co z tymi sterami do chipsetu płyty głównej? Zerknij jeszcze raz do menedżera urządzeń.

Odnośnik do komentarza

IMHO dobrze, że masz .NET Framework 3.5. Instalki sterowników, które są dedykowane Windows 7 a działające także pod XP będą tego wymagały. Why? Zerknij do już linkowanego w Twoim temacie https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/794-net-framework-wersje/ = i patrz link, post#7 (picasso). I mam nadzieję, że wyciągniesz odpowiednie wnioski.

BTWCo z tymi sterami do chipsetu płyty głównej? Zerknij jeszcze raz do menedżera urządzeń.

 

Z tymi NET Frameworkami to nie jest dla mnie takie oczywiste i jednoznaczne.

Ten podany temat czytałam - ale tam Picasso nie daje swojej opinii tylko daje dwa linki ,

z linku w poście #4 wyciągnęłam taka informację :

"W większości przypadków oznacza to, że nie trzeba zachować. NET Framework 1.0 lub 1.1 zainstalowany w systemie, jeśli masz już. NET Framework 2.0."

natomiast z linku w poście #7 informację :

• Windows XP Home i Professional SP2 zawiera opartych na MSI. NET Framework 1.1 + SP1 w folderze dodatkowe komponenty na płycie instalacyjnej. Nie jest to składnik systemu operacyjnego OS.

• Windows XP Home i Professional SP3 zawiera opartych na MSI. NET Framework 1.1 + SP1 w folderze dodatkowe komponenty na płycie instalacyjnej. Nie jest to składnik systemu operacyjnego OS.

Picasso w tym temacie nie dała własnych wniosków tylko podała źródła informacji.

Końcowy wniosek Uzytkownika @Lex :

"Podsumowując, wydaje mi się ze póki co na czystym systemie optymalnym bedzie zainstalowanie dystrybucji 1.1 plus 1.1 SP1 (by być pewnym braku komunikatów o błedach) oraz dystrybucji 3.5 SP1 plus jej aktualizacji poszczegolnych SPków. Wersję 4.0 zostawię awaryjnie na potem." - nie został przez @Picasso skomentowany,

a jednocześnie mam w temacie w poście @Belfegor podany inny cytat z @Picasso #25

więc wnosek mam taki - że odpowiedź nie jest jednoznaczna :confused:

 

Sterownikami dopiero się zajmę ;)

 

Kłopoty z Avastem nie mają nic wspólnego z bibliotekami Netframework. To wina ciagłych zmian wersji. Proszę usunąć Avasta tym narzedziem KLIK. Po deinstalacji zainstaluj najnowszą wersję albo rozważ zmianę programu antywirusowego.

 

Jestem na etapie odinstalowanego Avasta5 - zrobiłam to po kolei

1. Odinstalowanie w Dodaj/Usuń programy

2. Uruchomienie narzędzia aswclear5 - przed odinstalowaniem Avasta narzędzie się nie uruchamiało, więc jak sądzę, sluży ono porządkom po Avaście

3. Dodatkowo uruchomiłam CCleaner, Odkurzacz i TFC

4. Komputer był resetowany

 

Następnie przystąpiłam do instalacji AVIRY FREE - wcześniej ściągnięty plik na dysk nie zainstalował się , więc spróbowałam jeszcze raz ściągnąc bezpośrednio ze strony Dobreprogramy

ponieważ wyskakuje błąd Instalatora zrobiłam przed ponowną próbą - wyrejestrowanie i ponowną rejestrację Instalatora Windows - nie pomogło

poniżej błędy

Na ten moment nie mam żadnego programu antywirusowego .

 

bdinstalatoraavira.jpg,bdinstalatoraavira2.jpg

 

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

Ustrojstwo tak sie nazywa

 

Windows Installer 4.5 Redistributable

 

sprawdź w dodaj usun czy masz tą poprawke. Pewnie jest, spróbujemy go naprawić

 

Start/ uruchom/ wpisujesz installer OK

 

w folderze, który sie otworzy odnajdujesz instalator Windows

 

Tak to mniej wiecej bedzie wyglądać

 

instalator.png

 

 

 

Klikasz PPM na instalator i zmenu wybierasz opcje napraw. Po zakończeniu naprawy próba ponownej instalacji Aviry. Jak sie nie powiedzie, wykonaj jeszcze raz instalacje tego pakietu KLIK

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

 

naprawa nic nie dała - wyskoczyło to samo okienko po kliknięciu PPM

http://img825.imageshack.us/f/visualc2008badinstalato.jpg/

 

ponownie pobrałam narzędzie z linku , instalacja przebiegła do końca, komputer się zresetował,

ponownie przystąpiłam do instalacji AVIRY - i mam ten sam błąd z instalatorem

 

może powinnam najpierw usunąć te stare instalatory ? tam jest jeszcze wersja z 2005

 

Edit :

spróbowałam jeszcze raz pobrać Windows Installer 4.5 Redistributable- nadal jest ten sam błąd

 

jest taki komunikat na koniec

error1706windowsinstall.jpg

Odnośnik do komentarza

Sprawdź wersje instalatora

 

Aby sprawdzić wersję Instalatora Windows wykonujemy:

 

Start -> Uruchom -> msiexec

 

Sprawdź czy plik msiexec.exe istnieje fizycznie w systemie, prawidłowa lokalizacja to C:\Windows\system32

 

Sprawdż rejestr

 

Start -> Uruchom -> regedit

 

Przechodzimy do poniższego klucza

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSIServer

 

W prawej części okna będzie dostępny wpis noszący nazwę ImagePath, sprawdzamy czy ścieżka dostępu do pliku msiexec.exe jest prawidłowa.

 

Prawidłowa ścieżka to:

 

C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe /V

 

 

Sprawdź w usługach jak wygląda status usługi instalatora Windows

 

start > services.msc > tryb uruchomienia reczny

Odnośnik do komentarza

Pobieraj Windows Instaler Clean Up. KLIK.

 

Wczesniej dla swietego spokoju uzyj TFC. Potem spróbuj zainicjować instalacje Aviry. jak sie nie uda, usuwamy instalera i instalujemy go jeszcze raz

Tylko pamietaj kiedy bedziesz uzywać Windows Instaler Clean Up, ze Twoja wersja instalatora oznaczona jest jako 4.5

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Pobieraj Windows Instaler Clean Up. KLIK. Wczesniej dla swietego spokoju uzyj TFC. Potem spróbuj zainicjować instalacje Aviry. jak sie nie uda, usuwamy instalera i instalujemy go jeszcze raz

 

po uruchomieniu narzędzia z tego linku pojawia się błąd :

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Odnośnik do komentarza

Tylko pamietaj że usuwamy pakiet

Windows Installer 4.5 Redistributable

 

Po uruchomieniu narzędzia nie miałam żadnych opcji do zaznaczenia- nie jestem pewna, czy o to chodziło

uruchomiłam link z czerwonej ramki

http://img197.imageshack.us/i/programd.jpg/

 

wcześniej Instalator w usługach miał tryb ręczny, ale status zatrzymano,

uruchomiłam go ( chyba)

 

po czym po użyciu Windows Instaler Clean Up i ponownej instalacji Windows Installer 4.5 Redistributable usługa znowu była zatrzymana

teraz wygląda to tak

http://img59.imageshack.us/f/usugainstalatorwindows.jpg/

 

Avira nadal się nie instaluje - ciągle jest ten błąd

 

jeszcze z tym co wcześniej robiłam , przed ściągnięciem Windows Instaler Clean Up,

mianowicie te komendy

a) W linii poleceń wpisujemy poniższe komendy, naciskając po każdym wierszu klawisz ENTER (uruchamianie wiersza poleceń -> punkt 2):

cd %systemroot%\system32\

ren msi.dll msi.old

ren msihnd.dll msihnd.old

ren msiexec.exe msiexec.old

 

b ) To samo wykonujemy z plikami w folderze dllcache.

cd %systemroot%\system32\dllcache

ren msi.dll msi.old

ren msihnd.dll msihnd.old

ren msiexec.exe msiexec.old

exit

 

wpisywałam to jedna za drugą, wciskając enter - ale punkt b ) zaraz po punkcie a) bez zamykania "okienka" - może powinnam wpisać to co w a) , wyjść i dopiero potem wpisywać komendy z punktu b ) ?

Odnośnik do komentarza
po czym po użyciu Windows Instaler Clean Up i ponownej instalacji Windows Installer 4.5 Redistributable usługa znowu była zatrzymana

teraz wygląda to tak

 

Dobrze wyglada :).

 

Spróbuj uruchomic z płytki instalacje MS Office 2007 albo instalke Aviry

 

może powinnam wpisać to co w a) , wyjść i dopiero potem wpisywać komendy z punktu

 

Teraz to juz nie ma znaczenia. Szkoda ze nie przedstawiłas obrazka z Windows Instaler Clean Up co było na liscie do usuniecia

Odnośnik do komentarza

Hmm, ale komunikat z Avira a Windows Installer 4.5 Redistributable = dwie różne rzeczy. Avira prosi o całkiem co innego:

 

error1706windowsinstall.jpg

 

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86) + korespondująca łata 973924

 

"an installation package for ... KB973924 cannot be found" = nie znaleziono pakietu instalacyjnego rzeczonej łatki.

 

W ostatnim sprawdzanym logu (KLIK) w spisie Extras stały następujące biblioteki, w tym ta łata:

 

"{002D9D5E-29BA-3E6D-9BC4-3D7D6DBC735C}" = Microsoft Visual C++ 2008 ATL Update kb973924 - x86 9.0.30729.4148

"{1F1C2DFC-2D24-3E06-BCB8-725134ADF989}" = Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148

"{7299052b-02a4-4627-81f2-1818da5d550d}" = Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

"{770657D0-A123-3C07-8E44-1C83EC895118}" = Microsoft Visual C++ 2005 ATL Update kb973923 - x86 8.0.50727.4053

"{837b34e3-7c30-493c-8f6a-2b0f04e2912c}" = Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

 

Pytaniem jest: co widzisz na liście Dodaj/Usuń, czy są te biblioteki Visual 2008 i poprawka ATL widoczne, a jeśli to czy da się je odinstalować (by zainstalować ponownie)?

 

 

 

PS. Windows Installer CleanUp raczej nie powinien być już stosowany, chyba że nie ma wyjścia. MS usunął to narzędzie z powodu błędów (KLIK):

 

"Mimo że narzędzie Windows Installer Cleanup umożliwiało rozwiązanie niektórych problemów z instalacją, czasami powodowało uszkodzenie innych składników zainstalowanych na komputerze. Z tego powodu usunięto to narzędzie z Centrum pobierania Microsoft."

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...