Skocz do zawartości

Sygnał BIOS


slawek481

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przeglądnąłem manuala do tej płyty i nie widzę w Bios takiej opcji. Też mam płytę Asusa i również z wszystkimi bajerami ale niczego nie używam i nie instalowałem.

Wg mnie AISuite występuje tylko jako oddzielny soft. Przy okazji sprawdź co masz w katalogu Program Files\Asus\.

Pisałeś, że przy starcie systemu wentyl wchodzi na duże obroty a następnie mocno zwalnia. Coś musi to powodować (sterownik, soft itp).

 

Dla upewnienia się i sprawdzenia sensu używania zrób np test 3D mark 06 z włączonym AISuite a następnie odinstaluj ten soft i powtórz test.

 

EDYTA

Ja nawet sterowników do chipsetu swojej płyty od Asusa nie instalowałem ponieważ są stare. Nawet nie chcę cytować odpowiedzi Supportu Asusa w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Przeglądnąłem manuala do tej płyty i nie widzę w Bios takiej opcji.

 

Funkcja dokładnie zwie się Asus Q-Fan, a jej konfiguracja odbywa się właśnie z poziomu AI Suite lub BIOS. Wyłączenie jej powoduje tylko, że wentylator procesora zaczyna chodzić z maksymalną prędkością obrotową, karty to nie dotyczy. Wiem, bo zaraz po złożeniu sprzętu do kupy testowałem to i owo.

 

W Program Files\Asus mam 3 foldery:

AASP, AI Suite i IO

 

 

Pisałeś, że przy starcie systemu wentyl wchodzi na duże obroty a następnie mocno zwalnia. Coś musi to powodować (sterownik, soft itp).

 

Przy starcie komputera :) jeszcze przed POST, wentylator od grafiki włazi na wysokie obroty, zaraz po POST - zwalnia.

 

 

 

EDIT:

Ja nawet sterowników do chipsetu swojej płyty od Asusa nie instalowałem ponieważ są stare. Nawet nie chcę cytować odpowiedzi Supportu Asusa w tym temacie.

 

A ja zainstalowałem najnowsze jakie tylko znalazłem na stronie intela - mam chipset P35. :P

Odnośnik do komentarza

Problem powrócił :(

 

 

Grałem w SA-MP i jak zwykle - wyłączył się monitor, resetuję kompa - 1 długi i 3 krótkie :(

 

 

Ja już nie wiem co robić...A już było tak dobrze...

 

 

EDIT:

 

Widzę, nikt nie wie co może być. Ale, może to Was naprowadzi. Grałem sobie grałem, ale zamiast wyłączenia się monitora zawiesił mi się komputer. Zresetowałem go, no i wywaliło komunikatem o Bluescreenie czy wysłać raport itd.

 

Zajrzałem do dziennika zdarzeń i ujrzałem coś takiego:

Błędy 2010-08-22 14:07:15 WHEA-Logger 18 Brak

 

Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.

 

Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora

Źródło błędu: Wyjątek sprawdzenia komputera

Typ błędu: Błąd magistrali/połączenia wzajemnego

Identyfikator procesora: 1

 

Widok szczegółów tego wpisu zawiera dodatkowe informacje.

 

Minidump:

http://www.speedyshare.com/files/23911746/082210-16255-01.rar

Odnośnik do komentarza
Sterowniki to wpakowałes od Vista 64-bit...(chodzi o płytę).

 

Oo, a intel twierdzi, że te sterowniki są pod Windows 7 o.O

 

 

1. Pokaż screen z CPU-Z (zakładka CPU)+ SIW pozycja Sensors.

 

cpuz.png

 

siw.png

 

 

2. Puść Prime95 na kilka godzin (4-6), bądź do momentu gdy nastąpi bsod.

Ok, zaraz się za to zabiorę.

 

A teraz, Minidump sprzed paru minut - grałem i sie wywaliło :/

 

http://www.speedyshare.com/files/23914922/082210-19780-01.dmp

Odnośnik do komentarza

Procesor proponuję sprawdzić jeszcze programem OCCT - testy CPU:OCCT oraz CPU:Linpack, obydwa wystarczy puścić na godzinę, jeśli coś się będzie działo, to OCCT wychwyci błąd. Drugi test dosyć mocno obciąża procesor, więc temperatura może szybko rosnąć, ale to jest normalne, w razie czego OCCT powinno samo przerwać test.

 

Do tego warto przeprowadzić dwa dodatkowe testy GPU. Pierwszy to OCCT:GPU, a drugi to test ATITool. Pierwszy test katuje głównie rdzeń karty, a drugi jej pamięci, tyle tylko, że nie jestem pewien, czy ten drugi program ruszy pod Windows 7. Wersja 0.26 na pewno nie, wersja 0.27 beta4 być może tak. Jeśli ATITool nie ruszy, to można spróbować GPUTool. W przypadku tych programów również jeśli będą jakieś błędy, to powinny wyskoczyć w pierwszej godzinie testów.

Odnośnik do komentarza

Możesz je gdzieś wrzucić, to się obejrzy wykresy, choć niestety mało prawdopodobne, by powiedziały coś więcej niż wiemy do tej pory (czyli w sumie niewiele). Liczyłem na to, że może OCCT wyłapie jakiś błąd.

 

Warto spróbować zaktualizować jeszcze sterowniki od zintegrowanej karty dźwiękowej pobierając nowe ze strony Realteka (o ile tego nie zrobiłeś wcześniej), bo te na stronie ASUSa są stare i teoretycznie mogą sprawiać problemy pracując z Windows 7.

Odnośnik do komentarza

http://www.speedysha...940087/OCCT.zip

 

Warto spróbować zaktualizować jeszcze sterowniki od zintegrowanej karty dźwiękowej pobierając nowe ze strony Realteka (o ile tego nie zrobiłeś wcześniej), bo te na stronie ASUSa są stare i teoretycznie mogą sprawiać problemy pracując z Windows 7.

 

Właśnie zanim zainstalowałem Windows 7 pobrałem świeżutkie (z tego co widziałem - z początku sierpnia tego roku) sterowniki ze strony Realteka ;)

 

 

 

EDIT:

 

Zauważyłem coś dziwnego. Te zwiechy/BSoD pojawiają się w grach on-line, a monitor wyłączał mi się w grze Rig'n'Roll, która co prawda ma moduł Multi, ale grałem w Single... @Tyrol, pamiętasz mój wątek na SE o karcie W-LAN, miałem BSoD albo zwiechy grając w gry on-line? W końcu kartę wyjąłem i problem zniknął. Myślisz, że teraz coś co powodowało problemy z tamtą kartą znalazło sobie "pożywkę" z mojego zintegrowanego LANa?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...