Skocz do zawartości

Wątpliwości związane z poprawnoscią plików hosts na kompach


exik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Bardzo dużo miałbym do pisania i mógłbym trochę pozmieniać kilka ważnych szczegółów w tej zagmatwanej sprawie. Dlatego daję link do całego forum i proszę o rozwikłanie dylematu. Czy hostsy w kompoach są prawidłowe czy jednak coś muszę zmienić a jeśli zmienic, to proszę o instruktaż. Bartdzo się denerwuję i przejmuję tą sprawą :(

http://forum.dobrepr...413567#p3102544

Ja jestem tam jako Chateau de Jabol

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Domyślne zawartości pliku HOSTS korespondująco do platformy objaśnia artykuł MS: KB972034. Dla Windows 7 jest to (obie linie nieczynne, znaki komentarza #):

 

#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

 

Dwie linie, gdyż są dwa protokoły domyślnie w systemie: 127.0.0.1 = IPv4, ::1 = IPv6.

 

Mogą wystąpić rozbieżności od układu w artykule MS, jeśli protokół IPv6 został doinstalowany (dotyczy XP), lub jakiś program manipulował plik HOSTS i przywracał wygląd wg niego domyślny. Przykład: komenda [resethosts] w OTL wcale nie robi prawidłowego resetu na Windows 7 (załącza obie linie IPv4 + IPv6, ale ustawia je jako czynne) ani na XP (identycznie ustawione, niezależnie od tego czy w XP jest w ogóle IPv6).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
IPv4, = IPv6.
Jeżeli chodzi tutaj o protokół internetowy (TCP/IP) to powiem że w xp mam tylko (TCP/IP) bez IPv4 oraz bez IPv6, na wcześniejszym Xp (home edition) miałem chyba i IPv4 i IPv6 albo conajmniej na pewno ten pierwszy, a co do komptuera (notebooka, systemwindows 7 starter) to mam protokół internetowy zarówno IPv4 jak i IPv6, Dodam, że kiedyś na kompie z systemem xp home (obecnie już systemu tego nie używam) miałem problemy z hostsem które wykrył wtedy dr web i nie mogł icgh usunąc więc na forum dobreprogramy hosts został oczyszczony otl'em i nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba (choć nie na pewno) drugi komputer (notebook) z systemem windows 7 starter, którego top systemu nie zmieniałem. też chyba miał oczyszczany plik hosts otl'em (ale na 100% nie pamiętam czy tak było) W każdym bądź razie. Ok. Moim ogólnie głównym pytaniem znowu jest. Czy hostsy w komputerach są poprawne, mogą być tak jak są. Czy jednak należało by je poprawić, a jeśli poprawić to jak aby były prawidłowe? :) hmm? Bo jako laik że jestem laik to nie bardzo zrozumiałem pani wypowiedź ;)
Odnośnik do komentarza

A więc zacznijmy od komputera stacjonarnego (xp professional, nie do końca legal..)

Rozmiar pliku hosts wynosi 742 bajty Natomiast na dysku 4 KB

Na początku gdy otworzyłem w notatniku niechcący zamiast skopiowac treść, zamknąłem notatnik i coś avira pokazała monit o zablokowaniu hostsa z opisem

In accordance with security guidelines, the Administrator has blocked access to the Hosts file.

Mam nadzieję że to nie ma znaczenia. Tak więc wklejam zawartość pliku hosts

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.

#

# To jest przykładowy plik HOSTS używany przez Microsoft TCP/IP

# w systemie Windows.

# Ten plik zawiera mapowania adresów IP na nazwy komputerów

# Każdy wpis powinien być w osobnej linii.

# W pierwszej kolumnie powinny być umieszczone adresy IP, a następnie

# odpowiadające im nazwy komputerów. Adres i nazwa powinny być oddzielone

# co najmniej jedną spacją

#

# Dodatkowo, komentarze (takie jak te) można wstawiać w poszczególnych

# liniach lub po nazwie komputera, oznaczając je symbolem '#'.

#

# Na przykład:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # serwer źródłowy

# 38.25.63.10 x.acme.com # komputer kliencki x

 

127.0.0.1 localhost

 

Jeżeli powinienem go shostować (a nie wiem, bo nie wiem jaką w/w wielkością pliku się sugerować) to proszę napisać. Zrobię jak należy jak coś.. :)

 

Teraz plik hosts z notebooka (windows 7 starter)

Rozmiar pliku hosts wynosi 19 bajtów a na dysku 4KB

avira znowu przyblokowała na poczatku hosts jak otworzyłem xD

Poniżej zawartość pliku hosts

 

127.0.0.1 localhost

 

Jeżeli powinienem go shostować (a nie wiem, bo nie wiem jaką w/w wielkością pliku się sugerować) to proszę napisać. Zrobię jak należy jak coś

Odnośnik do komentarza
Czy hostsy w komputerach są poprawne, mogą być tak jak są. Czy jednak należało by je poprawić, a jeśli poprawić to jak aby były prawidłowe?

 

exik, ale co tu dla Ciebie jest niejasne, nad czym Ty się tak modlisz? Masz wszystkie dane, tzn.: artykuł Microsoftu w którym jest domyślna postinstalacyjna zawartość plików, masz podane dlaczego są lub i nie dwa wpisy. I mówisz:

 

co do komptuera (notebooka, systemwindows 7 starter) to mam protokół internetowy zarówno IPv4 jak i IPv6 (...) Teraz plik hosts z notebooka (windows 7 starter) (...) Poniżej zawartość pliku hosts

 

Pobierasz z artykułu MS automatyczny naprawiasz Fix-it, zresetuje Ci plik HOSTS do tego co jest domyślne w systemie Windows 7, czyli:

 

#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

 

 

drugi komputer (notebook) z systemem windows 7 starter, którego top systemu nie zmieniałem. też chyba miał oczyszczany plik hosts otl'em (ale na 100% nie pamiętam czy tak było)

 

Jak mówiłam: OTL robi nieprawidłowy reset pliku na Windows 7 i Windows XP. Tylko przy Vista skutki [resethosts] odpowiadają domyślnemu plikowi.

 

 

Jeżeli powinienem go shostować (a nie wiem, bo nie wiem jaką w/w wielkością pliku się sugerować) to proszę napisać. Zrobię jak należy jak coś

 

To plik czysto tekstowy. Treść podana. Zbyteczne.

 

 

PS. I proszę ne pisz na PW zawiadomień. Mam w profilu zaznaczone, że nie udzielam pomocy tą drogą. Nie reaguję też w ogóle na takie przypominanie. W temacie odpowiadam gdy jestem obecna i jestem w stanie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czyli ogółem plik hosts w notebooku (windows 7 starter) należy naprawić/zresetować kilkając na niebieski kwadracik fix-it w tym artykule http://support.micro...kb/972034/en-us ? bo wieslaw531 napisał mi na PW że są na obu kompach w porzadku

Jeszcze coś. Czy jeżeli jednak wg pani winno się a na pewno nie zaszkodzi zresetować to czy na ten czas powinienem wyłączyć avirę i czy w komputerze stacjonarnym (xp professional) rtównież mam wykonać ntaką naprawę/reset i również z tej w/w strony?

 

PS

I proszę ne pisz na PW zawiadomień. Mam w profilu zaznaczone, że nie udzielam pomocy tą drogą. Nie reaguję też w ogóle na takie przypominanie. W temacie odpowiadam gdy jestem obecna i jestem w stanie.

Przepraszam, nie dopatrzyłem, będę pamiętał

Odnośnik do komentarza

Dziekuję za piorunująco szybką odpowiedź :) Rozumuję że wszystko jest ok, ale nic nie zaszkodzi w każdym bądź razie wejść na tą stronę którą wymieniłem w powyższym poście i kliknać ten niebieski fix-it? Tak mam to zrobic, o to chodzi? I jeszcze. Czy w przypadku kompa stacjonarnego (xp professional) mam zrobić tak samo czy w inny sposób czy w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Dziekuję za piorunująco szybką odpowiedź :)

Niektórzy pracują i na tym forum działają w wolnej chwili.

Rozumuję że wszystko jest ok, ale nic nie zaszkodzi w każdym bądź razie wejść na tą stronę którą wymieniłem w powyższym poście i kliknać ten niebieski fix-it?

Tak dla spokojności.

Czy w przypadku kompa stacjonarnego (xp professional) mam zrobić tak samo czy w inny sposób czy w ogóle ?

Ten plik jest wzorcowy i nie wymaga żadnych działań.

Odnośnik do komentarza

A mianowicie był jakis folder od avg i jakis inny chyba plik tekstowy. Po kolejnym otworzeniu folderu z m.in plikiem hosts juz ich nie było ale zdażyłem skopiowac tresc z tego pliku tekstowego:

-------------------------------------------------------------------------

GMREADME.TXT

Copyright © 1998-2000 Microsoft Corporation. All Rights Reserved.

------------

 

The GM.DLS file contains the Roland SoundCanvas Sound Set which is

protected under the following copyright:

Roland GS Sound Set/Microsoft (P) 1996 Roland Corporation U.S.

The Roland SoundCanvas Sound Set is licensed under Microsoft's

End User License Agreement for use with Microsoft operating

system products only. All other uses require a separate written

license from Roland.

 

-------------------------------------------------------------------------

 

A co do samego pliku hosts to nie został zmieniony. Dalej jego tresć jest taka jak wczesniej. Czyli co? Ponowic próbę fix-it ale tym razem z wyłączoną avirą czy co? bo mi nic innego do głowy nie przychodzi a wg mojego skromnego zdania skoro hosts wyglada tak samo to jednak nie został naprawiony. Więc dalsze sugestie w sprawie mile widziane :)

Odnośnik do komentarza

z tym że nie wiem ktoro mam pobrać bo to któro pobrałem wczesniej pobrałem poprzez klik na ludzika z napisem fix it ale widze ze gdy klikam teraz na owej pobranej instalce ppm to nie ma "uruchom jako admin." Nie wiem moze cos źle pobieram bo widze że jeszcze jest na stronie pod tym ludzikiem "fix this problem" ale nikt mi nie napisał dokładnie któro ,mam kliknać by pobrać konkretny naprawiacz. Zatem teraz nie wiem. Wejsć na strone i jeszcze raz kliknac na niebieskiego ludzika z tym ze wczesniej wyłaczyc avirę czy może nie klikać na ludzika z napisem tylko na linkowany napis "fix this problem" bo sam nie wiem PS (wtedy pierwszy raz jak wybrałem klik na niebieskiego ludzika, rozpoczał się jakby proces naprawy tylko avira cos zblokowała) Więc?

Odnośnik do komentarza

Witam, dziekuje ślicznie za odpowiedź. Zatem kliknąłem na ludzika z napisem, wcześniej wyłączając avirę, zaczął sie proces naprawy. Hosts obecnie wygląda teraz tak

# Copyright © 1993-2006 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

 

# localhost name resolution is handle within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# ::1 localhost

Wnętrze folderu z m.in plikiem hosts wyglądało tak:

http://naforum.zapod...5c875b.png.html (hosts.hitmanpro już usunięty - pominąć)

Natomiast teraz po użyciu fix-it pojawił sie nowy plik w folderze z m.in. wyżej cytowanym plikiem hosts. A mianowicie hosts.old w którym to jest ta poprzednia treść hostsa a mianowicie

127.0.0.1 localhost

Nie wiem czy skasować ten plik czy nie ruszać i czy teraz główny plik hosts jest juz ok - mile widziana podpowiedź :) Dalej. Jeszcze zastanawia mnie plik kóry był już wczesniej ale mnie zastanawia bo nie mam go w folderze z hostsem na komputerze stacjonarnym A ten dziwny plik to HOSTS.MVP w którym to jest i była ta treść którą mam teraz w naprawionym hoście a mianowicie

# Copyright © 1993-2006 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

 

# localhost name resolution is handle within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# ::1 localhost

Nie wiem czemu tak jest że ten plik ma zawartośc taką sama jak plik hosts. Nie wiem co to za plik, czy kasowac czy nie ruszać oraz czy nie bedzie kolidował z plikiem hosts który to ma w sobie identyczną tresc - mile widziana odpowiedź :). Kolejne pytanie. Wtedy gdy kilkanascie dni temu hitman pro uznał taki hosts (wtedy spytałem czy dobrze zinterpretował.. i zaczęły sie wątpliwosci: http://forum.dobrepr...cy-t492715.html)

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

Jako nie prawidłowy to czy miał rację i czemu zamiast zrobić taki plik jak teraz fix-it to uczynił to uciął tylko:

::1 localhost
? Czyżby naprawa hostsów nie była jego mocną stroną? - mile widziana odpowiedź :)

I Kolejne pytanie. Czy na stacjonarnym również użyć fix-it czy nie? bo Pan Wiesiu sugeruje chyba że nie. Czy dobrze zrozumialem słowa pana Wiesia? (kilka postów wyżej.) Potwierdzi to ktoś, że na stacjonarnym zabieg jest niepotrzebny? bo chce miec pewnosć - mile widziana odpowiedź :)

 

Wiem, rozpisałem się, ale mam nadzieje że ktoś poświęci chwilke na te kilka odpowiedzi. Za co z góry kolorowo ślicznie dziękuję

Odnośnik do komentarza

Dzięki śliczne za chociaż tą odp, cenna wskazówka :) A wiesz może jeszcze jak mam teraz usunąć instalkę fix-ita bo jak klikam na instalce ppm (bo w dodaj/usuń programy.. go nie ma) to w menu kontekstowym jest tak:: oprócz klasycznych opcji typu usuń, zmień nazwe, utwórz skrót, skanuj.. itp są opcje zainstaluj, napraw, odinstaluj. Zatem jak tą instalkę wywalić? bo ja nie ogarniam :)

 

PS. Jak ktoś będzie znał odp. na pozostałe w/w pytania z godz. 19:12 to ja bardzo prosze o odp :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...