Skocz do zawartości

Wolne otwieranie się aplikacji


marcos777

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podaję log:

 

Gmer.txt

 

Gmer_screen

 

mbr.log

 

Defogger

 

Sprawdziłem, wirtualnych napędów nie mam, ale nie czyściłem ewentualnych pozostałości (jak w linku zalecenie). Wykonałem tylko Defogger i SPTD. Jak trzeba to jeszcze to wykonam. SPTDinst nic nie znalazł.

 

--

 

Zgodnie z zaleceniem Sality proszę moda o przesunięcie wątku do Działu Bezpieczeństwa.

 

=============================

Odnośnik do komentarza

Duplikat w dziale Malware zamykam. Powód: brak śladów aktywnej infekcji. Wpis, o którym mówi Sality, jest pozostałością i jest nieczynny. Nie widzę żadnych innych znaków, by infekcja grasowała. Tu można wykonać akcje poziomu kosmetycznego, z wątpliwym skutkiem w ustąpieniu głównego problemu.

 

1. W programie Autoruns:

 

  • w karcie Driver skasuj całkowicie usługę o nazwie qttwjyfj, zaś usługę ADILOADER (od sterowników modemu), która pluje błędem uruchomienia po prostu odptaszkuj.
  • w karcie Boot Execute usuń linię punktującą już nieistniejący Spyware Terminator sp_rsdel (nie ruszaj tego drugiego zapisu z autocheck).

2. Usuń także z dysku pliki po wątpliwym reputacją SpyRemover Pro:

 

[2010-03-22 14:00:35 | 000,000,072 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPVer.ini

[2010-03-22 14:00:23 | 000,000,583 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\sk_bho.ini

[2008-04-17 16:44:02 | 013,239,644 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPFSig.dll

[2008-04-17 16:44:02 | 001,387,965 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPESig.dll

[2008-02-28 13:25:51 | 025,671,928 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPRSig.dll

[2008-02-28 13:25:51 | 000,622,113 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPList.dll

[2008-02-28 13:25:51 | 000,013,772 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPImmData.dll

[2008-02-28 13:25:51 | 000,002,380 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\SRPBlkCoo.dll

 

PS. Przez MBR.EXE już mnie sprawdzisz na 100% czy jest rootkit dysku. Teraz są nowe formy, które nie są w ogóle wychwytywane przez GMER i MBR.EXE. Inaczej się to sprawdza.

 

komputer wolno otwiera aplikacje

 

Pierwszy podejrzany, który mi się tu nasuwa, to system ideksacyjny Windows Search. W Dzienniku zdarzeń są błędy tyczące tej usługi i liczników wydajności:

 

Error - 2010-08-04 04:51:02 | Computer Name = MAREK | Source = Windows Search Service | ID = 3058

Description = Nie można zainicjować aplikacji. Kontekst: aplikacja Windows Szczegóły:

Nie

można odczytać wartości z rejestru, ponieważ konfiguracja jest nieprawidłowa. Utwórz

ponownie konfigurację indeksu zawartości, usuwając go. (0x80040d03)

 

Error - 2010-08-04 06:55:43 | Computer Name = MAREK | Source = Windows Search Service | ID = 3006

Description = Nie można zainicjować monitorowania wydajności dla usługi zbierającej,

ponieważ liczniki nie są załadowane lub nie można otworzyć obiektu pamięci współużytkowanej.

Wpływa to tylko na dostępność liczników monitora wydajności. Uruchom ponownie komputer.

 

 

Error - 2010-08-04 06:55:58 | Computer Name = MAREK | Source = Windows Search Service | ID = 10021

Description = Nie można uzyskać informacji rejestru licznika wydajności dla elementu

WSearchIdxPi w wystąpieniu z powodu następującego błędu: Operacja ukończona pomyślnie.

0x0.

 

Error - 2010-08-04 09:20:27 | Computer Name = MAREK | Source = Windows Search Service | ID = 3006

Description = Nie można zainicjować monitorowania wydajności dla usługi zbierającej,

ponieważ liczniki nie są załadowane lub nie można otworzyć obiektu pamięci współużytkowanej.

Wpływa to tylko na dostępność liczników monitora wydajności. Uruchom ponownie komputer.

 

 

Error - 2010-08-04 09:20:31 | Computer Name = MAREK | Source = Windows Search Service | ID = 3007

Description = Nie można zainicjować monitorowania wydajności dla obiektu programu

zbierającego, ponieważ liczniki nie są załadowane lub nie można otworzyć obiektu

pamięci współużytkowanej. Wpływa to tylko na dostępność liczników monitora wydajności.

Uruchom ponownie komputer. Kontekst: aplikacja , wykaz SystemIndex

 

Error - 2010-08-04 09:20:36 | Computer Name = MAREK | Source = Windows Search Service | ID = 10021

Description = Nie można uzyskać informacji rejestru licznika wydajności dla elementu

WSearchIdxPi w wystąpieniu z powodu następującego błędu: Operacja ukończona pomyślnie.

0x0.

 

Wstępnie przetestuj czy usługa Windows Search ma związek z wolnym otwieraniem aplikacji. Start > Uruchom > services.msc, wyszukaj ją na liście i przestaw jej Typ startowy na wyłączona. Zresetuj system i przedstaw tu wyniki tej operacji.

 

Gdyby to nie było to: podejrzanym może tu być także antywirus ESET. Drugi wątek: jak dawno temu wykonywano defragmentację dysku?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso, wszystkie polecenia wykonałem. Komputer wyraźnie przyśpieszył.

Usługa Windows Search mimo zatrzymania, po restarcie zrobiła się znów aktywna. Te same błędy wyskoczyły w OTL.

Później jeszcze raz ją zatrzymałem, restart i już widać było przy niej tylko opcję "Uruchom" w services.msc. Ale już nie wykonałem ponownego skanowania OTL.

 

Dodatkowo: RegCleaner, Odkurzacz, Ashampoo Win Optimizer. Usunąłem na chwilę Eseta. Potem zainstaluję jeszcze raz.

 

ESET - faktycznie, po ponownym zainstalowaniu zauważalne, ale lekkie spowolnienie systemu. Legalny, pobrany ze strony producenta.

 

Komp był niedawno defragmentowany MyDefrag. Ale zainstaluję zaraz i zrobię pełną defragmentację PerfectDisk Pro11.

 

Podaję logi, proszę o uwagi co jeszcze można zrobić.

 

OTL.TXT

http://wklej.org/id/479652/txt/

 

OTL.EXTRAS

http://wklej.org/id/479653/txt/

 

Boot Diagram_export

http://wklej.org/id/542828/txt/

 

Czy coś z tego można usunąć?

screen_Windows Installer Clean Up

Odnośnik do komentarza

W zasadzie komputer już chodzi dużo szybciej, prawie normalnie. Więc temat chyba do zamknięcia.

 

Ale Usługa Windows Search jest stale wyłączona, a w Dzienniku zdarzeń dalej są błędy tyczące tej usługi i liczników wydajności.

 

Proszę na koniec jeszcze o rzut okiem na końcowe logi:

 

OTL.TXT

http://wklej.org/id/479650/txt/

 

OTL.EXTRA

http://wklej.org/id/479651/txt/

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...