Skocz do zawartości

Avatat

Użytkownicy
 • Postów

  32
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Avatat

 1. Nie ma, przyczyną rwania połączeń radiowych jest najczęściej za słaby sygnał, czy mało czuła karta. W takich przypadkach pomaga zmniejszenie prędkości, wtedy czułość karty zwiększa się co przekłada się na wyższą stabilność.
 2. Hmm... Powinno być wszystko ok... Spróbuj czegoś takiego: Połączenia sieciowe > Połączenie sieci bezprzewodowej (właściwości) > Konfiguruj > Zaawansowane > Moc transmisji: Najwyższa, Szybkość transmisji danych: 24Mbps
 3. Twoja sieć to ten oswave czy ta na TPLinku?
 4. Avatat

  2 x Taki sam adres MAC

  Może po prostu jak podmieniałeś sprzęt, to posypały się tablice u dostawcy. Zgłoś to do swojego ISP i po problemie...
 5. Fixooser - to jest dokładnie to samo wydawnictwo Oferują jeszcze magazyny o grafice, fotografii, serwerach.
 6. Na jednym z komputerów stacjonarnych, w konsoli wpisz: ipconfig dzięki temu uzyskasz adres IP danego komputera w sieci. Wtedy spróbuj puścić ping z laptopa na WiFi: ping IP_pc jeśli ping pójdzie oznacza to iż komputery się widzą. Grupa robocza powinna być ta sama. Często w połączeniu XP + Vista lub XP + Win7 musi być jakiś problem Dlaczego jak to jest firma, nie ma tam oddzielnego serwera na pliki?
 7. Avatat

  Problem z komputerem

  O fee... IP-Changer - jedyne co mi się z tym kojarzy, to praktycznie stawianie od nowa, systemu kolegi który też grał w Tibię Wyrzuć to zło. Co do wysokich pingów, sprawdź mi dwie rzeczy: ping adres_IP_serwera_OTS tracert adres_IP_serwera_OTS Wklej mi tutaj te dwie rzeczy to porozmawiamy dalej. Dawid - co do amatorszczyzny, to moje zdanie jest takie. Jak ktoś ogarnia FreeBSD i Linuxa, ma pieniądze na start to to jest świetny biznes! Kolega zainteresował się tym, najpierw malutki serwerek na VPS za 30zł, ładnie mu skonfigurowałem Linucha i wszystko działało OK. Teraz ten kolega, już sam sobie radzi z podstawami Linuxa, ma wykupiony serwer dedykowany w OVH (Francja) płaci bodajże 500zł miesięcznie, ale z tych wszystkich smsów na paczki czy coś tam ma tyle kasy, że ma z tego co wiem ok. 300zł zysku na czysto, za praktycznie nic nie robienie Pozdrawiam!
 8. Ściągnij program InSSIDer. Następnie naciśnij przycisk "Start" (prawy górny róg okna programu) i zrób PrintScreena okna programu z aktywną zakładką "2,4GHz Channels". Wklej PSa do posta i napisz która sieć to Twoja (jak się nazywa). Pozdrawiam!
 9. Avatat

  2 x Taki sam adres MAC

  Co ma to, że dekoder podłączysz sobie na koncentryka zamiast modemu? Czyżby dekoder dostawał internet? Niestety, Zamość nie jest aż tak rozwinięty i dużych kablówek nie posiadamy (tylko lokalne na blokowiskach). W sumie to jest MultiMedia, na całym Zamościu mają położone światełko i prawie wszystko dostarczają za pomocą Ethernet.
 10. Avatat

  2 x Taki sam adres MAC

  Jestem tego pewien, że chodzi o MAC Address modemu.
 11. Oops rzeczywiście, przepraszam za odkop...
 12. Pytaj w dziale Sieci - chętnie odpowiem - nauczysz się o sieciach Co do samych komputerów - czytaj PCLab.pl. Jak się "uczyłem" to zamówiłem prenumeratę magazynu NEXT, bardzo fajne czasopismo IT. Co do czasopism IT to teraz czytam tylko to: http://lpmagazine.org/pl w formie elektronicznej.
 13. Ok, czyli sterowniki nie ładują się bezpośrednio z kernelem... Jak masz chęci i czas, to ściągnij Ubuntu 10.10, wypal na CD i będziesz mieć kompletne LiveCD. Taka płytka nieraz Ci się przyda... Odpal z niej PC i wtedy będziesz mieć 100% pewność że odpalasz go na czysto. Ubunciak powinien mieć wszystkie sterowniki, a połączenie automatycznie skonfigurować...
 14. Nie patrzmy na "jakość połączenia" i na "siłę sygnału" od Windowsa, bo te parametry są g... warte Ściągnij i zainstaluj program InSSIDer. Służy do skanowania WiFi, zrób Print Screena z zakładek 2,4Channels i powiedz nam która sieć to Twoja (jak się nazywa), dopiero wtedy będziemy znać jako takie parametry połączenia i coś się wymyśli. Pozdrawiam!
 15. Muli w czasie jak korzystasz z P2P? To się nie dziw. Zobacz czy idzie takie coś: ping wp.pl -l 1464 Jeśli ping jest duży, ale idzie - możemy wykluczyć, że to wina MTU. Wklej tutaj jeszcze wynik polecenia: tracert wp.pl Pozdrawiam!
 16. Avatat

  Napis "Zaloguj Się"

  Hehe ja już troszkę reklamy forum porobiłem wśród znajomych, mam nadzieję, że jakiś bonus za to będzie Co do "ptaszka", niech zostanie jak jest, więcej osób preferuje automatyczne zapamiętywanie w cookies.
 17. Avatat

  Napis "Zaloguj Się"

  Ja także się do działu o sieciach mocno przydam i ogarnę trochę temat
 18. Avatat

  Napis "Zaloguj Się"

  Ok, dzięki za zainteresowanie problemem. Picasso i Dawid - Wy siedzicie 24/7 na forum?
 19. Avatat

  Automatyczne połaczenie

  Mam dar przekonywania Co do MTU, to w sieciach gdzie stosujemy PPPoE to eMTiU jest obniżane do 1442, więc to nie jest jakaś wielka niedogodność - za to ile PPPoE ma zalet
 20. Avatat

  Napis "Zaloguj Się"

  Tak, to dokładnie ten problem
 21. Avatat

  Automatyczne połaczenie

  Po pierwsze primo ultimo (niczym Ferdynand Kiepski ), Netia po WiMAX (jak Wy to mówcie "radiówka") ma parametry połączenia jako zwykłe PPPoE (o ile mnie pamięć nie myli, niedawno robiłem to u klienta...). EDIT: Teraz sprawdziłem konfigurację routera u klienta. Tak jak mówiłem - zwykłe PPPoE z użytkownikiem i hasłem...
 22. Avatat

  Napis "Zaloguj Się"

  Sprawdzę jeszcze... Możliwe, że to wina cache w przeglądarce
 23. Avatat

  Napis "Zaloguj Się"

  Witam! Chciałbym powiedzieć o jednym błędzie na forum (bodajże w stylu forum). Mianowicie, po wejściu na główną (www.fixitpc.pl) napis "Zaloguj Się" w górnym, poziomym menu nie znika, nawet gdy jestem zalogowany. Po przejściu do jakiegokolwiek działu wszystko jest wyświetlane poprawnie (Zalogowany jako Avatat). Proszę o poprawienie tego Pozdrawiam!
 24. Pod awaryjnym spróbuj na ten IP (195.114.190.59) jak i na wp.pl puścić ping. Na razie wygląda mi to na problem z trasami... Ostatnio coś było burzliwie w światku ISP na temat tras Netii (ciągle przeskakiwały, przestawały odpowiadać), tutaj właśnie na to wygląda. No nic... puść jeszcze spod awaryjnego. A co do domeny "1e100.net", nie masz się czym martwić. Należy ona do Google, więc to nie jest żaden syf.
 25. Avatat

  Automatyczne połaczenie

  Kolega Radzio pisał również, że ma problem z synchronizacją, to dlatego podałem mu potrzebne dane do uzyskania połączenia ADSL.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...