Skocz do zawartości

Avatat

Użytkownicy
 • Postów

  32
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O Avatat

 • Urodziny 05.11.1995

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zamość
 • Hobby:
  Sieci, sieci WiFi
 1. Nie ma, przyczyną rwania połączeń radiowych jest najczęściej za słaby sygnał, czy mało czuła karta. W takich przypadkach pomaga zmniejszenie prędkości, wtedy czułość karty zwiększa się co przekłada się na wyższą stabilność.
 2. Hmm... Powinno być wszystko ok... Spróbuj czegoś takiego: Połączenia sieciowe > Połączenie sieci bezprzewodowej (właściwości) > Konfiguruj > Zaawansowane > Moc transmisji: Najwyższa, Szybkość transmisji danych: 24Mbps
 3. Twoja sieć to ten oswave czy ta na TPLinku?
 4. Avatat

  2 x Taki sam adres MAC

  Może po prostu jak podmieniałeś sprzęt, to posypały się tablice u dostawcy. Zgłoś to do swojego ISP i po problemie...
 5. Fixooser - to jest dokładnie to samo wydawnictwo Oferują jeszcze magazyny o grafice, fotografii, serwerach.
 6. Na jednym z komputerów stacjonarnych, w konsoli wpisz: ipconfig dzięki temu uzyskasz adres IP danego komputera w sieci. Wtedy spróbuj puścić ping z laptopa na WiFi: ping IP_pc jeśli ping pójdzie oznacza to iż komputery się widzą. Grupa robocza powinna być ta sama. Często w połączeniu XP + Vista lub XP + Win7 musi być jakiś problem Dlaczego jak to jest firma, nie ma tam oddzielnego serwera na pliki?
 7. Avatat

  Problem z komputerem

  O fee... IP-Changer - jedyne co mi się z tym kojarzy, to praktycznie stawianie od nowa, systemu kolegi który też grał w Tibię Wyrzuć to zło. Co do wysokich pingów, sprawdź mi dwie rzeczy: ping adres_IP_serwera_OTS tracert adres_IP_serwera_OTS Wklej mi tutaj te dwie rzeczy to porozmawiamy dalej. Dawid - co do amatorszczyzny, to moje zdanie jest takie. Jak ktoś ogarnia FreeBSD i Linuxa, ma pieniądze na start to to jest świetny biznes! Kolega zainteresował się tym, najpierw malutki serwerek na VPS za 30zł, ładnie mu skonfigurowałem Linucha i wszystko działało OK. Teraz ten kolega, już sam sobie radzi z podstawami Linuxa, ma wykupiony serwer dedykowany w OVH (Francja) płaci bodajże 500zł miesięcznie, ale z tych wszystkich smsów na paczki czy coś tam ma tyle kasy, że ma z tego co wiem ok. 300zł zysku na czysto, za praktycznie nic nie robienie Pozdrawiam!
 8. Ściągnij program InSSIDer. Następnie naciśnij przycisk "Start" (prawy górny róg okna programu) i zrób PrintScreena okna programu z aktywną zakładką "2,4GHz Channels". Wklej PSa do posta i napisz która sieć to Twoja (jak się nazywa). Pozdrawiam!
 9. Avatat

  2 x Taki sam adres MAC

  Co ma to, że dekoder podłączysz sobie na koncentryka zamiast modemu? Czyżby dekoder dostawał internet? Niestety, Zamość nie jest aż tak rozwinięty i dużych kablówek nie posiadamy (tylko lokalne na blokowiskach). W sumie to jest MultiMedia, na całym Zamościu mają położone światełko i prawie wszystko dostarczają za pomocą Ethernet.
 10. Avatat

  2 x Taki sam adres MAC

  Jestem tego pewien, że chodzi o MAC Address modemu.
 11. Oops rzeczywiście, przepraszam za odkop...
 12. Pytaj w dziale Sieci - chętnie odpowiem - nauczysz się o sieciach Co do samych komputerów - czytaj PCLab.pl. Jak się "uczyłem" to zamówiłem prenumeratę magazynu NEXT, bardzo fajne czasopismo IT. Co do czasopism IT to teraz czytam tylko to: http://lpmagazine.org/pl w formie elektronicznej.
 13. Ok, czyli sterowniki nie ładują się bezpośrednio z kernelem... Jak masz chęci i czas, to ściągnij Ubuntu 10.10, wypal na CD i będziesz mieć kompletne LiveCD. Taka płytka nieraz Ci się przyda... Odpal z niej PC i wtedy będziesz mieć 100% pewność że odpalasz go na czysto. Ubunciak powinien mieć wszystkie sterowniki, a połączenie automatycznie skonfigurować...
 14. Nie patrzmy na "jakość połączenia" i na "siłę sygnału" od Windowsa, bo te parametry są g... warte Ściągnij i zainstaluj program InSSIDer. Służy do skanowania WiFi, zrób Print Screena z zakładek 2,4Channels i powiedz nam która sieć to Twoja (jak się nazywa), dopiero wtedy będziemy znać jako takie parametry połączenia i coś się wymyśli. Pozdrawiam!
 15. Muli w czasie jak korzystasz z P2P? To się nie dziw. Zobacz czy idzie takie coś: ping wp.pl -l 1464 Jeśli ping jest duży, ale idzie - możemy wykluczyć, że to wina MTU. Wklej tutaj jeszcze wynik polecenia: tracert wp.pl Pozdrawiam!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...