Skocz do zawartości

maggreg

Użytkownicy
 • Postów

  647
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez maggreg

 1. Pamięć jest taktowana prawidłowo, zegar dla pamięci DDR3-1600 wynosi 800MHz.

  To wynika z technologii, pamięć wykonuje operacje zarówno na wznoszącym jak i opadającym zboczu sygnału taktującego (a więc mamy dwie operacje na cykl) co formalnie daje 1600 milionów operacji zapisu/odczytu w ciągu sekundy.

   

  pzdr

 2. Co ma na celu to ukrycie?

  Jeżeli chodzi o kosmetykę to @Groszexxx napisał co należy zrobić (mapowanie woluminu czyli przypisanie litery).

  Jeżeli chcesz skutecznie zablokować dostęp do drugiego dysku użytkownikowi pierwszego i viceversa to szyfrowanie veracryptem, bez podania hasła przy starcie z danego dysku partycja będzie widoczna jako niesformatowana.

  Dzisiejsze procesory obsługują sprzętowo szyfrowanie AES (domyślne w VC) więc dodatkowe obciążenie komputera (opóźnienie) w codziennej pracy jest praktycznie nieodczuwalne.

   

  pzdr

 3. Dobrym testem responsywności jest przycisk power, jeżeli sprzęt wstaje a nie wyświetla obrazu to (przy odłączonym dysku żeby nie wstawał system) naciskamy przycisk power i sprzęt powinien się wyłączyć, jeżeli tego nie robi to znaczy ze nie przeszedł posttestu.

  Z opisu który przedstawiasz wynika że winna może być karta graficzna (nie napisałeś czy to moduł wymienny) o ile istnieje jako część "przekładalna" bądź pamięć.

   

  pzdr

 4. To wygląda jak zwykły pasywny rozgałęźnik i wg. tego co piszesz własnie tak działa.

  Po prostu rozdziela sygnał analogowy z DVI-I, nie zawiera żadnej logiki, na dodatek obciąża złącze (stąd przyciemnienia).

  Podejrzewam, że było dość tanie (20<>30 PLN), taka przejściówka (a właściwie adapter) w wersji konwertującej obraz cyfrowy na dwa d-sub z logiką to koszt powyżej 85 PLN z zastrzeżeniem, że dvi wypluje jeden obraz.

  Jeżeli chcesz uzyskać różny obraz na wyjściach z jednego łącza to to potrafi jedynie DisplayPort.

   

  ps.

  Moim zdaniem ta przejściówka może uszkodzić wyjście video, ewidentnie przeciąża dvi a nie wiadomo jakie zawiera zabezpieczenia, rozważyłbym czy w ogóle jej używać.

   

  pzdr

 5. vod zmieniło parsowanie zaraz przed świętami. Na miniskrypt jest poprawiona zapałka, podana tutaj do napisów ma już aktualny algorytm.

  Oczywiście właściciel serwisu ma prawo się bronić zarówno zmianami w strukturze strony jak i sposobem kodowania/szyfrowania dostępu do plików.

  To, że cokolwiek da się wyciągnąć zawdzięczamy jedynie istnieniu na rynku dużej liczby urządzeń typu smart które nie są w stanie obsłużyć mechanizmów DRM, trzeba się liczyć z tym, że wraz z wymianą przez użytkowników odbiorników na nowe modele ta furtka zamknie się całkowicie.

   

  Pozwolę sobie też zacytować moją odpowiedź z innego forum odnośnie "znajdowania" linku do materiału:

  Metodologia stosowana do uzyskania linków z skryptach nie wylicza i nie tworzy linków.

  Skrypty (czy to js czy też zawarte w różnych pluginach np. dla kodi) działają na zasadzie zidentyfikowania danego materiału a więc np. wyciągnięcia identyfikatora audycji a następnie pobrania z wykorzystaniem znanego api (np. dla smarttv) plików konfiguracyjnych towarzyszących danej audycji.

  Niezależnie od tego czy pliki konfiguracyjne są przechowywane na serwerze czy generowane dynamicznie w momencie zapytania zawierają one listę linków bezpośrednich do materiałów video i rzeczywiście często same linki są stałymi, można więc założyć że pliki konfiguracyjne są statyczne i zostały wygenerowane w momencie umieszczania materiałów video na serwerze lub - jeżeli są dynamiczne - to istnieje na serwerze baza statycznych linków z których mechanizm generowania konfigu (np. php) korzysta.

  Tytułem uzupełnienia dodam, że jak na razie nie zmienia się ani format zapytania ani format samego pliku konfiguracyjnego, to co się zmienia to miejsce podania i format identyfikatora audycji.

   

  pzdr

 6. Sęk w tym, że ja nie mam czasu na podglądanie co tam na vod się dziej a przy własnym komputerze jestem raz na kwartał.

  Ale ok., święta - czas nudy:

  javascript:(function(){if(location.href.match(/^http[s]?:\/\/vod\.pl\//)){i=document.querySelector(".mvp").getAttribute('id');m=i.match(/mvp:(.+)/)[1];url="aHR0cHM6Ly9wbGF5ZXItYXBpLmRyZWFtbGFiLnBsLz9ib2R5W2lkXT0rbSsmYm9keVtqc29ucnBjXT0yLjAmYm9keVttZXRob2RdPWdldF9hc3NldF9kZXRhaWwmYm9keVtwYXJhbXNdW0lEX1B1Ymxpa2FjamldPSttKyZib2R5W3BhcmFtc11bU2VydmljZV09dm9kLm9uZXQucGwmY29udGVudC10eXBlPWFwcGxpY2F0aW9uL2pzb25wJngtb25ldC1hcHA9cGxheWVyLmZyb250Lm9uZXRhcGkucGwmY2FsbGJhY2s9";url=(atob(url)).replace(/\+m\+/g,m);var%20xhr=new%20XMLHttpRequest();xhr.open('GET',url,false);xhr.send(null);v=JSON.parse(xhr.responseText);if(!v.result[0].meta.hasOwnProperty("subtitles")){alert('materia\u0142%20nie%20zawiera%20napis%C3%B3w');return;};dlurl=v.result[0].meta.subtitles[0]["url"];title=v.result[0].meta.title;var%20link=document.createElement("a");link.href=dlurl.replace(/https:\/\//,"http://");link.setAttribute('download',title+".srt");link.target='_blank';document.body.appendChild(link);link.click();link.parentNode.removeChild(link);}})()
  
  pzdr
 7. Prawdopodobnie bios się nie zapisał -  w takiej sytuacji można szukać procedur awaryjnych (zależnie od producenta płyty) ale trudno dotrzeć do dokumentacji. Jeżeli eeprom jest w podstawce to można go zaprogramować zewnętrznie (każdy warsztat z elektryką samochodową znajdzie odpowiedni programator a i większość serwisów rtv powinna takowy mieć), jeżeli jest wlutowany to można próbować programowania w układzie (większość programatorów spi ma taką funkcję) jednak jest to metoda niepewna w ostateczności można eeprom wylutować (dla wprawnej osoby cała operacja wylutowania, zaprogramowania i wlutowania to parę minut).

   

  pzdr

 8. Wszystko zależy od kryteriów wyszukiwania jakie sobie przyjmiesz, im mniejsza dynamika zmian w danym środowisko tym kryteria mogą być węższe.

  W twoim przykładzie mamy ustawienie fokusu wyszukiwania na konkretne partycje - szukaj na pierwszej partycji (msdos1)  pierwszego dysku (hd0) i jeżeli partycja ma label/nazwę "WINDOWS_XP" to ustaw ją jako root i analogicznie drugi przykład - szukaj na drugiej partycji (msdos2) pierwszego dysku (hd0) i jeżeli ma nazwę "WINDOWS_7" to ustaw jako root.

  Warto zwrócić uwagę, że dyski są liczone od zera a partycje od jedynki. Przy takim zapisie oczywistym jest, że jeżeli zmieni się kolejność dysków, kolejność partycji na dysku to taki system nie zabotuje.

  I teraz przykład który ja podałem:

  search --set=root --file /bootmgr 

  czyli szukaj partycji na której w głównym katalogu znajduje się plik bootmgr i ustaw jako root jest o wiele bardziej uniwersalny ale problemem jest multi boot (wiele partycji z /bootmgr na rożnych partycjach, również różnych dyskach) wtedy root ustawi się na pierwszy znaleziony.

  Dla mnie najbardziej uniwersalnym fokusem jest identyfikator partycji, raczej nie zdarza się aby nie był unikalny czyli podawane już w przykładach:

  search --no-floppy --set=root --fs-uuid 1472ccef1472ccef

  tutaj widzimy identyfikator partycji ntfs (łatwo poznać po podwojeniu ciągu) który ustawi fokus zawsze na tę partycję, uuid zmieni się dopiero kiedy ją sformatujemy, przesuwanie w strukturze dysku nie zmieni identyfikatora, nie ma też znaczenie label - fokus zawsze trafi.

   

  pewnym problemem może być jego uzyskanie jeżeli nie czujmy się dobrze w konsoli gruba czy uniksie wtedy możemy sobie stworzyć na partycji plik o unikatowe nazwie który będzie swego rodzaju znacznikiem i ustawiać fokus wyszukiwania na jego wystąpienie, np umieszczamy na naszej partycji w katalogu znacznik plik zn01 i ustawiamy wyszukiwanie na:

  search --no-floppy --set=root --file /znacznik/zn01

   

  Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.

   

  pzdr

 9. Już miałeś (może nie do końca poprawną) konstrukcję wyszukującą:

   

  search --file /bootmgr --set=root

   

  Oczywiście najpierw trzeba wczytać odpowiedni moduł.

  No i pamiętaj, że plik bootmgr znajduje się raczej w głównym katalogu partycji a nie w boot.

   

  Instalkę xp sobie daruj - to nic nie da, nawet jak odpalisz fazę tekstową to i tak nie uzyskasz dostępu do nośnika instalacyjnego a bez tego instalator się wysypie.

  Możesz spróbować przygotować system w formacie jaki podałem w tym opisie:

  https://www.fixitpc.pl/topic/2499-instalacja-systemow-z-pendriva/

  ale nie wiem czy warto jeszcze tracić czas na xp.

   

  pzdr

 10. Tak jak już kiedyś pisałem, RAID powinien się sam odbudować, ew. kontroler może wymagać logicznego podpięcia dysku ale to się powinno odbyć z biosu kontrolera raid a nie samego komputera.

  Zobacz czy komputer przy starcie nie podaje jak wejść do ustawień kontrolera, często są to kombinacje typu CTRL+I, CTRL+R.

   

  pzdr

 11. Powinieneś mieć dostęp nawet z poziomu live linuxa oczywiście z roota przy czym do root nie trzeba się ekstra logować, wszystkie nowoczesne linuxy obsługują tryb sudo, su itp., również w przypadku systemu live należy więc się takim trybem posłużyć.

  Jeżeli nikt nie namieszał świadomie z uprawnieniami katalogu to musi być dostępny w ten sposób.

  Zawsze z poziomu root-a można też ustawić/naprawić uprawnienia.

  Nie zgodzę się też z tym, że nie informacji o naprawie grub, chyba ze szukasz informacji o sposobie który nie istnieje - naprawa grub z poziomu grub nie jest możliwa le jest możliwe zalogowanie się do systemu z poziomu konsoli awaryjnej grub i potem naprawa z poziomu systemu (są komendy które automatycznie przeinstalują grub, wygenerują nowy konfig), to samo można zrobić z poziomu live linuxa albo bezpośrednio albo poprzez chroot do zainstalowanego systemu.

  Artykuł o tym jak naprawiać grub jest chyba dostępny na wiki każdej popularnej dystrybucji, są też materiału niezależne dotyczące grub ogólnie jaki i fora społeczności zorganizowanej wokół danej dystrybucji.

  Pierwszy z brzegu dotyczący popularnego arch-a:

  https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB

  i opis operacji w konsoli rescue grub-a:

  https://www.linux.com/learn/how-rescue-non-booting-grub-2-Linux

   

  pzdr

 12. W normalnych warunkach root ma dostęp do konfiguracji Grub (jest właścicielem folderu i ma prawo do edycji), tylko jeszcze pytanie czy boot jest folderem na partycji linuxa czy oddzielną partycją którą trzeba montować w katalogu boot, wtedy jeszcze dochodzi kwestia czy jest montowany prawidłowo (dla root-a i z opcją zapisu).

   

   

  pzdr

 13. No i od początku trzeba było napisać o co chodzi.

  To wracamy do regex tyle, że tym razem wiemy co chcemy:

   

  var allLinks = document.querySelectorAll('a');
                  for (var i = 0, len = allLinks.length; i<len; i=i+1) {
                                   link = allLinks[i].href.match(/(?!.*\/)(.+)&/) [1];
                          allLinks[i].href = "http://www.somesite.com/index/archive/"+ link;
                  }
  

   

  pzdr

 14. Jeżeli wszędzie ma być na sztywno ten sam ciąg (bez wykorzystania fragmentu starego adresu) to jest to banalnie proste, nie musisz nic podmieniać po prostu ustawiasz linki na nowy adres:

   

  var allLinks = document.querySelectorAll('a');
                  for (var i = 0, len = allLinks.length; i<len; i=i+1) {
                          allLinks[i].href = "http://www.somesite.com/index/archive/agn001";
                  }
  

   

  pzdr

 15. Nie do końca rozumiem koncepcję, co ze starego linku chcesz zostawić a co wyrzucić ale może mały przykład z użyciem regex Cię naprowadzi na własne rozwiązanie.

   

  var allLinks = document.querySelectorAll('a');
                  for (var i = 0, len = allLinks.length; i<len; i=i+1) {
                                   link = allLinks[i].href.match(/(?:&|\/|\?)class=(.*?)$/) [1];
                          allLinks[i].href = link;
                  }
  

  Powyższy przykład zachowa wszystko co się znajduje za "class=" jako przy okazji pilnując, żeby to było ostatnie wystąpienie takiego ciągu w adresie.

  Jeżeli ciąg się nie powtarza można uprościć składnię:

   

  link = allLinks[i].href.match(/class=(.*)$/) [1];
  

  i odwrotnie

   

  link = allLinks[i].href.match(/^(.*)&class=/) [1];
  

  zachowa wszystko przed wystąpieniem "&class"

  Oczywiście możesz połączyć wynik ze swoim stringiem:

   

  allLinks[i].href = "mój ciąg" + link;
  

   

  pzdr

 16. Tak jak pisałem - masz pętlę która sprawdza obecność pliku konfiguracyjnego:

   

  if [ -f ${config_directory}/grubenv ]; then
    load_env -f ${config_directory}/grubenv
  elif [ -s $prefix/grubenv ]; then
    load_env
  fi
  

   

  i drugą która ustawia w tym pliku zmienną default na ostatnio (ręcznie) wybraną pozycję:

   

  if [ "${prev_saved_entry}" ]; then
    set saved_entry="${prev_saved_entry}"
    save_env saved_entry
    set prev_saved_entry=
    save_env prev_saved_entry
    set boot_once=true
  fi
  function savedefault {
    if [ -z "${boot_once}" ]; then
      saved_entry="${chosen}"
      save_env saved_entry
      if [ "${env_block}" ] ; then
        save_env -f "${env_block}" saved_entry
      fi
    fi
  }
  

   

  Jeżeli chcesz ustawić na sztywno botowanie to te pętlę trzeba wywalić (podejrzewam, że env nie przechowuje nic poza tym) i ustawić np.

   

  set default="0"
  

  gdzie zamiast zero wstawisz numer pozycji (oczywiście 0 = pierwsza).

   

  pzdr

 17. Trudno wyrokować w ciemno nie widząc grub.cfg ale zakładam, że jest w nim pętla warunkowa sprawdzająca obecność pliku env gruba i jak go znajduje to ma on pierwszeństwo a pewnie domyślna pozycja jest w nim skonfigurowana.

  Trzeba taką pętlę usunąć i na sztywno ustawić/wymusić pozycję priorytetową.

  Edycja pliku env nie ma sensu i tak się zaktualizuje dynamicznie.

   

  pzdr

 18. Spróbuj bez uruchamiania modułu graficznego lub tylko jeden z nich:

  insmod efi_gop
  insmod efi_uga
  Grub kompilujesz sam czy używasz jakieś gotowej wersji (jaka?)?

  Spróbuj kombinacji pośrednika:

  grub > efishell > bootmgrfw

  albo

  efishell > grub > bootmgr

   

  efishell może uruchomić przy starcie z automatu wybraną pozycję, wystarczy w katalogu root wrzucić skrypt "startup.nsh":

  echo Botowanie Grub
  blk0:\efi\boot\bootx64.efi
  
  pzdr
×
×
 • Dodaj nową pozycję...