Skocz do zawartości

asg

Użytkownicy
 • Postów

  23
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez asg

 1. Bardzo dziękuję za próbę pomocy. Niestety, na moim komputerze proces instalacji już się rozpoczął. Odinstalowanie i zablokowanie aktualizacji nic nie dało. Pomogłoby przerwanie i wyczyszczenie procesów instalacyjnych, ale ja nie umiem ich znaleźć. ------------------- Uwaga: Ostrzegam w tej sytuacji przed próbą uruchomienia w trybie awaryjnym. U mnie wystąpił błąd w pliku rozruchowym. Bez formatu partycji rozruchowej system nie był w stanie niczego naprawić. Nie zadziałał bootrec/fixmbr, fixboot .. Po formacie partycji rozruchowej system powrócił z punktu przywracania.
 2. Nie pomogło odinstalowanie aktualizacji KB3035583 (co nie dziwi bo to tylko od powiadomień - z tego co wiem) Ale jak powstrzymać uparcie powracającą próbę uaktualnienia. W oknie programu jest jedynie do wyboru "zaplanuj na później" i "rozpocznij .." Co odinstaluję pobrane aktualizacje, wstaje jeszcze Win7 (znów je pobierając?) i wymaga ponownego uruchomienia. Jak się z tego wyplątać?
 3. Sie macie! Moje zdanie o Webroocie: - FP znacząco spadły do akceptowalnego poziomu - skutecznośc wzrosła, ale poziom bezpieczeństwa nadal pozostaje dla mnie zagadką - można używać z KAŻDYM innym firewallem, programem AV czy IS (obojętnie z hipsem czy bez) - skuteczny keylogger dla stron https - dla wersji Essentials i Complete: bardzo wygodny menadżer haseł, szybki i wygodny backup i synchronizacja pomiędzy komputerami (wg mnie największy plus) - minus, to problemy z podpięciem ustawień backupu i haseł przy zmianie kodów aktywacji (jak znajdziemy promo i nie opłaca się odnawiać na starym) - utworzyli własne forum. Trochę śmieszne, bo prawie z każdym problemem odsyłają do supportu, natomiast nagradzają "kudosami" użytkowników chwalących Webroot (trochę przez to mdli) - kolejny minus to ceny
 4. Najnowsza edycja testów wydajności. Pdf TUTAJ Wyniki: Internet Security Software: 1.Webroot 2.Norton 3.Trend Micro Virus Buster 2012 ... 6.Kasperski ... 9.Eset Antivirus Software 1.Webroot 2.Norton 3.Avast ... 5.Kasperski ... 10.Eset Przy okazji; Webroot zaczyna na nowo zdobywać popularność. Jak oceniacie dzisiaj ten program?
 5. asg

  AutoCAD - Błąd wewnętrzny

  Nie gniewam się za szczerość Punkt 6.2.2 rozumiem tak samo, stąd ten " " uśmieszek na końcu. Jednocześnie, znając życie wiem, że każdy zapis umowy mozna w razie czego próbować nadinterpretować. Zadowolony z produktu? To chyba używasz czystego AutoCada, albo jesteś architektem. Nie znam osoby zadowolonej z ASD, więc jeśli jesteś zadowolony z ASD lub Revit Structure Suite chętnie nawiążę współpracę. Po co mam się sam kopać z koniem. Od lipca do października (w październiku nie przedłużyłem) support był skuteczny w 1 przypadku na 16. Za czasów Robobatu było to 99% za Autodesku 6%. Przechodzę do konkurencji, ale mam rozpoczęte tematy w ASD i w tym muszę je skończyć. Jestem adminem systemu, nie mam wirusa, może mam coś pokręcone w systemie ale nie mogę tego sam znaleźć - stąd tu napisałem tutaj posta. Mnie również nigdy nie zdarzyło się, że Cad coś mi zablokował. Natomiast trzykrotnie zdarzyło mi się, jeśli moja decyzja na przedłużenie supportu była negatywna, że Cady przestawały działać. Dwa razy się ugiąłem i Cady cudownie znów działały, więc nie pisz, że nie chodziłyby Ci po głowie nawet tak absurdalne podejrzenia. Cóż, może po prosu mam pecha. Co do wirusów - miałem dwa lata temu, kiedy bawiłem się w testowanie paczek, ale to był inny komputer. Z resztą - dałem logi, był skan MBAM i HitmanPro, Panda, Prevx/Webroot.
 6. asg

  AutoCAD - Błąd wewnętrzny

  Pisma również ignoruję. Wszystko co mam na kompie jest czyste. Miałem też audyt legalności (choć dziś już nieaktualny, ale mam wszystko legalne). Wydaje mi się, że coś w systemie (zapis w rejestrze?) powoduje, że tworzony podczas reinstalacji folder jest zablokowany i do tego chciałbym dojść co to. Co do blokady przez Autodesk: Warunki licencji 6.2.2 Wyłączenie Dostępu. LICENCJOBIORCA PRZYJMUJE DO WIADOMOŚCI ORAZ WYRAŻA ZGODĘ, ŻE INSTALACJA I DOSTĘP DO MATERIAŁóW LICENCJONOWANYCH MOŻE ZOSTAĆ WYŁĄCZONY PRZEZ MECHANIZMY AKTYWACJI, BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY TECHNICZNEJ, JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE PRóBĘ DOKONANIA TRANSFERU CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI MATERIAŁóW LICENCJONOWANYCH NA INNY KOMPUTER, JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE PRóBĘ MANIPULOWANIA MECHANIZMEM OCHRONY TECHNICZNEJ LUB MECHANIZMEM DATOWYM NA KOMPUTERZE LUB W MATERIAŁACH LICENCJONOWANYCH, JEŻELI LICENCJOBIORCA BĘDZIE WYKORZYSTYWAŁ MATERIAŁY LICENCJONOWANE PO UPŁYWIE OBOWIĄZUJĄCEGO OKRESU SUBSKRYPCJI LUB OKRESU USTALONEGO LUB JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE INNE DZIAŁANIA MAJĄCE WPŁYW NA TRYB ZABEZPIECZENIA LUB DZIAŁANIA DOKONANE W INNYCH OKOLICZNOŚCIACH, MAJĄCE WPŁYW NA DOSTĘP LICENCJOBIORCY DO PRODUKTóW PRAC I INNYCH DANYCH LICENCJOBIORCY.
 7. asg

  AutoCAD - Błąd wewnętrzny

  Czy wyczyściłem te foldery - już nie pamiętam, ale mogę to zrobię to tym razem. CC Cleaner - wszystko co się włacza domyślnie + Windows-zaawansowane oraz rejestr (wszystko) Grant rozblokował foldery, ale ikonki skrótów nie odświetlają się poprawnie. -edit- Serwis stwierdził, że to nie podlega gwarancji, a supportu nie wykupiłem. Coś (ktoś?) mi blokuje folder AutoCada 2012. Mogę go rozblokować na chwilę, ale potem znów coś (ktoś?) blokuje mi foldery. Nie chcę rzucać pochopnych oskarżeń, ale ten problem powtarza się co roku, kiedy odmawiam przedłużenia supportu (800 euro ASD + 975 euro ARSAP). Kolejność wydarzeń taka sama: 1.moja odmowa - 2.list polecony z Autodesku o nielegalnych instalacjach (w zeszłym roku o 50! a ja mam 1 komp i 1 notebook, na którym z resztą ASD ani zipnie) -3.Nagły pad ASD/Acad, bez możliwości skutecznej reinstalacji. Brzmi absurdalnie, ale jakoś nie przestaje mi chodzić po głowie... Cóż, na razie działa. Czy jest możliwość dociec, co (kto?) blokuje mi te foldery?
 8. asg

  AutoCAD - Błąd wewnętrzny

  @MarekB - logi raczej nic nie powiedzą bo próbując się ratować trochę namieszałem (o tym dalej) @piotreek - wersja org., serwis też myśli, ale myśli pod kątem AutoCada, a problem chyba głębszy @picasso: To jest AutoCad Revirt Structure Suite 2012. Składa się z oddzielnego Revita (on działa) oraz AutoCada sprzęgniętego z ASD (AutoCad Structural Detailing). Sprzęgniętego - oznacza, że podczas otwierania ładuje dodatkowe biblioteki i pliki .arx Błąd otwarcia dotyczy ASD i Acad. Acad wywala w momencie ładowania dodatkowych plików związanych z ASD (.arx) Jak pisałem, system 64bit, Win 7, w momencie pierwszego pada zainstalowany WebrootSAC: (http://www.webroot.c...e-complete.html), który zablokował próbę ściągania TrendMicro z tego linku: hxxp://www.trendmicro.com/ftp/products/emea/TIS3264_FR.exe W pierwszym kroku odinstalowałem WSAC i Acad/ASD. Sprawdziłem komp MBAM i HitmanPro. Zainstalowałem Acad/ASD, w systemie została zapora systemowa i WindowsDefender, kontrola konta - suwak na minimum (bez powiadomień) - dalej nie działa Drugi krok: Deinstalacja Acad/ASD, uruchomienie CC Cleaner, ponowna instalacja Acad/ASD - dalej nie działa. Zauważyłem, że nie mam dostępu do katalogu: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2012 - Polski, przy jednoczesnym dostępie do C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2011 - Polski Przy próbie dostępu komunikat: obecnie nie masz uprawnień do tego folderu Wszedłem -> karta zabezpieczeń ->zmiana właściciela możliwości: 1 (1-Komputer\1) lub Administratorzy (1-Komputer\Administratorzy) Konta: 1 Administrator, Gość (wyłączone) Dodatkowo: Komputer-właściwości-ochrona systemu-OS (c:) (System) Wyłaczona Próba instalacji na partycji D też bez skutku. OTL.Txt Extras.Txt checkup.txt
 9. asg

  AutoCAD - Błąd wewnętrzny

  Gdybym znalazł na forach tematycznych to bym d.. nie zawracał (co w pierwszym zdaniu). W każdym razie dzięki za próbę pomocy.
 10. Wiem, że to nie to forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć pomocy. Od dziś nie mogę uruchomić AutoCada (v.2012) Dostaję komunikat: BŁĄD WEWNĘTRZNY: !dbobji.cpp@7319: eNotOpenForWrite Nie pomaga reinstalacja ani instalacja na innej partycji. System Win7 64bit
 11. Musisz poczekać na odpowiedź aż Luuk wytrzeźwieje
 12. hmm.. nie zauważyłem. Mimo wszystko zaryzykuję popełnienie OT: Można sobie sprawdzić wyniki obciążenia systemu w teście przeprowadzanym przez PassMark Internet Security Products Performance: http://www.passmark.com/ftp/antivirus_10-performance-testing-ed2.pdf#search=%22Internet%20Security%20Products%20Performance%22 Anti-Virus and Internet Security Products Performance Benchmarking (2010): http://www.passmark.com/ftp/antivirus_10-performance-testing-ed3.pdf#search=%22Internet%20Security%20Products%20Performance%22 lub pobawić się samemu: PerformanceTest Software: http://www.passmark.com/download/pt_download.htm Dla kolegi markaW wyjaśnienie dodatkowe: im mniejsze obciążenie wg np. tych testów, tym większa szansa, że "leciwy komp" zniesie dany program. Należy jednocześnie uwzględnić posiadany system na "leciwym kompie" - leciwy komp sugeruje stary system. To zawęża poszukiwania do starszych wersji oprogramowania.
 13. A poza naszymi dwoma teraz, to które to off-topy?
 14. Wow! to mi się dostało To czym się zabezpieczam - nie jest najlepsze (gdzie tak stwierdziłem??). Myślę tu oczywiście o firewallu . Nie skumałeś po słowie - sorki, moja wina więc rozwinę (inaczej - wyłuszczę, jak chłop kozie na miedzy) Matousec znasz, a więc resztę dobierasz sam. Przykład: czołówka z matousca to Comodo, OA i ostatnio: Online Solutions Security. Po instalacji Comodo - wszystko fajnie chodzi, ale po przeładowaniu bufora ploter zaczyna mi wariować. Wina Comodo? Może tak, może nie - nie mam czasu dochodzić - wywalam. Daję OA - ploter śmiga, problem z licencjonowaniem Cada. Wina OA? Może tak, może nie - nie mam czasu dochodzić - wywalam. ... itede-itepe I tą metodą, może nie mam najlepszego firewalla, (nawet wątpię czy go potrzebuję) ale za to wszystko mi działa. I o to mi chodziło, kiedy pisałem "własne" Czy żywo się udzielam na Avirze - nie wiem. A coś ma z tego wynikać? I co to ma do rzeczy? Wszystkie opinie na forach są subiektywne. Żaden z użytkowników nie ma ani własnego laboratorium ani patentu na wszechwiedzę. Forum to miejsce wymiany poglądów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne No i popatrz: zamiast króciutkiego postu "własne" masz elaborat. A efekt ten sam. A może faktycznie zbyt wiele każę się domyślać? Obiecuję Ci - poprawie się. Ach - sory, te linki: http://forum.antivir-polska.info/showthread.php?tid=2843 http://forum.antivir-polska.info/showthread.php?tid=2844 http://forum.antivir-polska.info/showthread.php?tid=2881 Myślę, że to więcej niż potrzebujesz
 15. Powtórzę swoje: u mnie XP śmiga lepiej (może jest, jak pisał Meir- po prostu lepiej skrojony)
 16. Widzisz, śliczna shiris, z tymi antywirusami to trochę jak z ludźmi. Polacy to dla Niemców złodzieje samochodów, a Niemcy dla Polaków to fani porządku. Tylko że na pewno trafisz na Polaka, który odda Ci zgubione kluczyki od autka i na Niemca który ma w szufladzie brudne skarpetki. Chodzi o to, że równie dobrze możesz złapać coś z Avirą jak i uniknąć infekcji z Avastem. Wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa. Załużmy, że Avast ma 80% skutecznosci a Avira 95%. Nie możesz wykluczyć, że połowa z tych 5% niewykrywanych przez Avirę jest wykrywana przez Avasta. Jeśli trafisz w necie na strefę opanowaną przez te 5% to z którym masz większe szanse? Stąd pomysły: antvvirek, fierwall, HIPS i sofcik do wirtualizacji.... p.s.1 Ja mam tylko GDatę p.s.2 Jak kolega Meir mówi, że jesteś śliczna - to jesteś. To fachowiec w tych sprawach.
 17. Nie ma się co podniecać dziwacznymi wynikami w gazetach. Stoi tam bukwami, że skuteczność to góra 50% wagi problemu. Pozostałe % to obrazki, łatwość zrozumienia komunikatów, instalacja i inne duperele. Zależy co kto lubi. Jeden chce w autku 200 KM inny - żeby było czerwone. Tu to samo.
 18. Moim zdaniem bezobsługowy aż do bólu. Kiedyś wywalił mi sterowniki z Cada. Tam nie było (bo nie wiem jak teraz) opcji dodaj do wykluczeń. Uraz pozostał.
 19. Kiedyś ZoneAlarm teraz Comodo. Ale używam takiego jaki jest w pakiecie IS
 20. Dajcie spokój. Mam seven prof 64 bit na Intel Xeon 2,67, 6 GB RAM, i po mojemu to jest minimum. Jak odpalisz Aero to system chodzi jak trabant z przyczepą.
 21. Nic nie piszesz, czy system równie leciwy - to może Cię ograniczyć do poszukiwań na wykopaliskach. A wtedy wersja Noda 2 do 3 by była o.k.. BTW Na Avirze było już chyba wszystko
 22. No nie wiem. Więcej o njusach powie forum MBAM niż to co cytujesz. Co z tego, że Ikarus szaleje z wykrywalnością, jak daje przy tym nieproporcjonalnie dużo FP (sprawdź sobie wyniki Ikarusa na VB 100) A jeśli testy, to chyba nie ma bardziej uznawanych niż te: http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml http://www.av-comparatives.org/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=152 http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php
 23. asg

  Najlepsze piwko

  Heineken pity w Grecji wspominam jako najdramatyczniejsze piwne przeżycie. Dobrze że kumpel poratował mnie przywleczonym z PL Okocimiem A coś mi zadzwoniło ostrzegawczo, gdy na promie z Włoch zobaczyłem, że marynarz z obslugi ściska w ręce nasze Tyskie. Pomyślałem nawet, że pewnie Polak dopóki nie zagulgotał po grecku. Polecam Grolsch, Łomża Eksport, Piwo Żywe. Pojawia się też co raz więcej piw pszenicznych (najpopularniejszych w Australii) Generalnie piwo nie powinno mieć więcej niż 6% Gubi smak a i sens picia takiego piwa zmienia się z towarzyskiego na libacyjne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...