Skocz do zawartości

Defragmentacja Windows XP


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam założyć krótki temat dotyczący DEFRAGMENTACJI, żeby zaktualizować informacje, które dopiero co wyczytałam i przeprowadziłam... nie do końca pomyślnie.

 

Korzytsjąc z artykułu archiwalnego @Picasso KLIK

zainstalowałam darmowe narzędzie zgodnie ze wskazówką - cytuję :

"Program którym można całkowicie zastąpić defragmenter systemowy to MyDefrag (ex JKDefrag). Do połączenia z działaniem PageDefrag, który selektywnie dedykuje ułomności systemowego defragmentatora."

 

PYTANIE 1 : co oznacza błąd, który miałam przy instalacji ? pomimo błędu program przeprowadził defragmentację

bdinstalacjimydefrag.jpg

 

PYTANIE 2 : czy korzystać i jak z pozostałych funkcji MyDefrag poza defragmentacją ?

 

mydm.jpg

 

 

PYTANIE 3 : czy wogóle stosować teraz to połączenie - MyDefrag + PageDefrag ? czy też wskazane jest korzystanie z innych darmowych narzędzi ?

 

np. @Belfegor wskazuje na UltimateDefragKLIK

 

a jeśli artykuł archiwalny w zakresie defragmentacji zdezaktualizował się na tyle, że należy szukać innych narzędzi to...

PYTANIE 4 :lol: do Szefowej :lol: : czy można nanieść do tego archiwalnego tematu małą aktualizację o nazwy polecanych programów - przy czasie oczywiście ;)

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
co oznacza błąd, który miałam przy instalacji ? pomimo błędu program przeprowadził defragmentację

 

Pytanie: plik punktowany na obrazku jest na dysku w podanej ścieżce? Jeśli nie ma, należy go wyekstraktować z CD XP i wstawić na miejsce. Program może przeprowadzić defragmentację ręczną bez tego pliku, ale już nie uda się defragmentacja planowana Harmonogramem.

 

PYTANIE 3 : czy wogóle stosować teraz to połączenie - MyDefrag + PageDefrag ? czy też wskazane jest korzystanie z innych darmowych narzędzi ?

 

Połączenie jest OK, ale PageDefrag to dość sfatygowany soft. Aktualnie za darmo są jeszcze takie nowsze wydania:

 

Wszystkie mają opcję Boot Time defragmentacji (zastępuje PageDefrag). Moja propozycja to Puran lub UltimateDefrag, ponieważ w większym stopniu respektują mechanizmy natywne Windows.

 

PYTANIE 2 : czy korzystać i jak z pozostałych funkcji MyDefrag poza defragmentacją ?

 

Nie rozumiem za bardzo pytania, jako że wszystkie skrypty mają opisy. Korzystasz, jeśli sytuacja tego wymaga. Konsolidacja wolnego miejsca ma znaczenie na dysku zapełnionym, sklajstrowanie wolnej strefy w ciągły blok ma ułatwić manewrowanie plikami przy defragmentacji. System Disk (Daily...) - defragmentacja przystosowana do optymalizacji dysku z Windows. Data Disk (Daily...) - defragmentacja przystosowana do dysków z danymi, na których nie ma zainstalowanego Windowsa.

Jeśli program nie jest jasny, to istnieje do niego modyfikowana nakładka MyDefragPowerGUI, która zbiera to wszystko do kupy w innej aranżacji.

 

a jeśli artykuł archiwalny w zakresie defragmentacji zdezaktualizował się na tyle, że należy szukać innych narzędzi to...

PYTANIE 4 :lol: do Szefowej :lol: : czy można nanieść do tego archiwalnego tematu małą aktualizację o nazwy polecanych programów - przy czasie oczywiście

 

Artykuł był pisany, gdy nie istniały rozwiązania darmowe, które są teraz dostępne. Nie dokonałam aktualizacji tego wątku, ponieważ nie mam czasu zajmować się uzupełnieniami artykułów sprzed kilku lat, w obliczu koszmarnej ilości roboty, która mnie tu jeszcze czeka :o . Poza tym, inwestuję teraz już tylko w Windows 7 i Vista (XP to architektura sprzed ... 9 lat!). Może kiedyś coś dodam / uzupełnię, ale to nie ma u mnie priorytetu. W XP operuję już tylko na poziomie wirtualnej maszyny i to tylko dlatego, by móc pomagać na forum, bo pewne rzeczy się zapomina lub trzeba prowadzić analitykę od zera na rzeczywistym materiale a nie wyciągając z powietrza.

 

Opisy darmowych defragmenterów będą za to w dziale Free softu. Mam nadzieję, że wkrótce...

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pytanie: plik punktowany na obrazku jest na dysku w podanej ścieżce? Jeśli nie ma, należy go wyekstraktować z CD XP i wstawić na miejsce.

Pliku Schtasks.exe nie ma w tej lokalizacji , ani wogóle na dysku.

Pytanie - jak w takim razie wykonuje się taką ekstrakcję pojedynczego pliku z CD XP ? Wkładam płytę i co dalej , jak znaleźć wskazany plik, żebym przy okazji czegoś nie popsuła ?

 

Reszta pytań - dziękuję @Picasso za rzeczową odpowiedź, to mi wystarczy - nie mam dalszych pytań w temacie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Pytanie - jak w takim razie wykonuje się taką ekstrakcję pojedynczego pliku z CD XP ? Wkładam płytę i co dalej , jak znaleźć wskazany plik, żebym przy okazji czegoś nie popsuła ?

 

A popatrz, jednak jest haczyk. Na moich płytach XP nie ma pliku o nazwie schtasks.exe, jest za to sctasks.exe. Instalując z tej płyty Windows w systemie jednak pojawia się schtasks.exe a nie sctasks.exe. :lol: Oba te pliki, na płycie i w systemie, mimo różnych nazw, mają identyczne parametry (ten sam opis + wagę + sumę kontrolną). Wynika z tego, że to jest ten sam plik, tylko na którymś etapie instalacji następuje jego zmiana nazwy.

 

Czyli: na płycie wejdź do katalogu i386. W nim wyszukaj plik o nazwie sctasks.ex_. Zauważ, że jest kreska na końcu. To jest archiwum CAB, które należy rozpakować jakimś archiwizerem, np. 7-zip. Po wypakowaniu uzyskasz plik sctasks.exe. Zmień mu nazwę na schtasks.exe i wrzuć gdzie należy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

na płycie wejdź do katalogu i386. W nim wyszukaj plik o nazwie sctasks.ex_. Zauważ, że jest kreska na końcu. To jest archiwum CAB, które należy rozpakować jakimś archiwizerem, np. 7-zip. Po wypakowaniu uzyskasz plik sctasks.exe. Zmień mu nazwę na schtasks.exe i wrzuć gdzie należy.

 

@Picasso

Na mojej płycie (wersja Home) w katalogu i386 nie znalazłam ani pliku sctasks ani schtasks

poniżej obraz plików które mam

 

cdxpbraksctasks.jpg

 

 

 

Mysza - ja dla Ciebie też się produkuję <_< . Zobacz mój post #15 w Komercyjne programy za darmo.

Jest tam elegancki defrag Paragon Total Defrag 2010 SE za darmo :) ;)

@Bonifacy

z Twoją "produkcją" nie poradziłam sobie :(

wg wskazań najpierw powinna być rejestracja a potem pobranie pliku ,

zarejestrowałam się, otrzymałam maila z hasłem, kluczem produktu,

i mam coś takiego

 

totaldefrag2010.jpg

 

i teraz nie wiem, czy ja mam ten produkt czy nie ?

Chcąc zrobić drugi krok, czyli wchodząc w link do pobranie pliku nie znajduję na stronie nigdzie DOWNLOAD , a zamiast tego jest przycisk "login" , przy czym nie przyjmuje mojego loginu i otrzymanego na mail hasła,

KLIK

jedyne co znalazłam do DOWNLOAD, ale dla wersji testowej, ważnej 30 dni :(

więc jeśli miałabym skorzystać z "produkcji" - to potrzebuję dokładnych wskazówek krok po kroku ;)

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

jedyne co znalazłam do DOWNLOAD, ale dla wersji testowej, ważnej 30 dni :(

więc jeśli miałabym skorzystać z "produkcji" - to potrzebuję dokładnych wskazówek krok po kroku ;)

 

Mysza - ja pobierałem w/w defraga w dniu jak w moim poście #15 Komercyjne programy za darmo.

Kliknąłem w linka w otrzymanej poczcie od Paragona i rozpoczęło się pobieranie instalatora. Jako że miałem ten program już zainstalowany wcześniej z innej

promocji to oczywiście nie instalowałem go na mój komputer. Może ci mądrale później zmienili warunki gry w czasie meczu. :o

Może spróbuj instalować tego triala 30-dniowego, a na dzień dobry chyba powinna się pojawić opcja wklepania hasła i klucza produktu co go uczyni pełną wersją. :emo:

 

EDIT

 

Tu masz opis jeszcze aktualnej promocji do 30.09.br : http://bezplatny.net/paragon_total_defrag_2010_se_za_darmo_jeszcze_przez_6_dni.html - pośpiesz się Mysza! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Mysza - ja pobierałem w/w defraga w dniu jak w moim poście #15 Komercyjne programy za darmo.Kliknąłem w linka w otrzymanej poczcie od Paragona i rozpoczęło się pobieranie instalatora. Jako że miałem ten program już zainstalowany wcześniej z innejpromocji to oczywiście nie instalowałem go na mój komputer. Może ci mądrale później zmienili warunki gry w czasie meczu. :o Może spróbuj instalować tego triala 30-dniowego, a na dzień dobry chyba powinna się pojawić opcja wklepania hasła i klucza produktu co go uczyni pełną wersją. :emo:

na wersji testowej nie przyjmuje otrzymanego klucza i numeru seryjnego - wyrzuca komunikat o braku ważności, czyli na ten moment mogę korzystać z programu przez 30 dni

 

Spróbuj Mycha. Jak ten klucz co przysłałi nie zadziała, pobierz Q&Q Defrag 11 profesional. Ja dam ci kluczyk, bo nie uzywam.Sorry nie dam kluczyka, bo dane wcieło. :D

 

Pobrałam też zarówno UltimateDefrag Freeware Edition jak i Q&Q Defrag 11 profesional, przy czym przy tym drugim nie dostałam żadnego klucza pomimo podania adresu mailowego, więc nie wiem, czy też za 30 dni nie wygaśnie.

 

Nazbierałam teraz trochę tego do defragmentacji i pozostaje decyzja, czego używać, biorąc też pod uwagę łatwość użycia ?

To może zostanę jednak przy UltimateDefrag Freeware Edition ?

Odnośnik do komentarza
Pobrałam też zarówno UltimateDefrag Freeware Edition jak i Q&Q Defrag 11 profesional, przy czym przy tym drugim nie dostałam żadnego klucza pomimo podania adresu mailowego, więc nie wiem, czy też za 30 dni nie wygaśnie.

 

Nazbierałam teraz trochę tego do defragmentacji i pozostaje decyzja, czego używać, biorąc też pod uwagę łatwość użycia ?

To może zostanę jednak przy UltimateDefrag Freeware Edition ?

 

Mozesz zostać przy Ultimate Defrag - dobry program. Jeśli chodzi o licencje na Q&Q, mogą przysłać z opóźnieniem....albo wcale, jesli skończyła sie promocja. Odzyskałem swoja licencje, wiec jak bedziesz chciała spróbowac Q&Q 11 Profesional, daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza

Mozesz zostać przy Ultimate Defrag - dobry program. Jeśli chodzi o licencje na Q&Q, mogą przysłać z opóźnieniem....albo wcale, jesli skończyła sie promocja. Odzyskałem swoja licencje, wiec jak bedziesz chciała spróbowac Q&Q 11 Profesional, daj znać na PW.

 

OK :)

 

 

EDIT:

znalazłam fajną instrukcję do Ultimate Defrag KLIK

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...