Skocz do zawartości

Nie działa aplet panelu sterowania Opcje indeksowania


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że liczba zindeksowanych plików jest zapamiętana ale indeksowanie jest wstrzymane, jak je wznowić ?

 

"Indeksowanie zostało wstrzymane" nie jest niczym niezwykłym po restarcie systemu:

 

indexstop.th.png

 

Indeksowanie samo powinno się zainicjować kiedy potrzeba, działa przecież usługa ustawiona na Auto.

 

 

Czyli rozumiem, że index.dat zindeksowanych plików czyści opcja MS Search w CCleaner tak?

 

Index.dat? Index.dat to nie są pliki Windows Search, tylko IE. To pewnie jakieś typo przy przepisywaniu. Mówisz wyraźnie, że po użyciu CCleaner index został wyzerowany, no to należy to przyjąć za przyczynę. Aczkolwiek .... ja nie jestem pewna czy to CCleaner. U mnie wyczyszczenie "MS Search" w CCleaner (lub to samo tylko ręcznie zrobione) nie wyzerowało indeksu wcale. A w PDF opisującym mechanizmy Windows Search te szczególne pliki związane z Windows Search są opisane jako logi transakcji:

 

 

 

1. Overview

Windows Search uses the Extensible Storage Engine (ESE) Database File (EDB) format to store its data. Windows Search stores its data in a directory named:

%Profiles%/All Users/Application Data/Microsoft/Search/Data/Applications/Windows/

The default location of this directory is dependent on the Windows version and is controlled by the 'DataDirectory' value in the following Registry Key:

HKLM\Software\Microsoft\Windows Search

This directory contains several files of which the following:

 

Database file:

Windows.edb

 

Checkpoint file:

MSS.chk

 

Current transaction log file:

MSS.chk

 

Transaction log files:

MSS#####.log

 

Reserved transaction log files:

MSSres00001.jrs

MSSres00002.jrs

These log files are created at service start and provide a reserved area for logging shutdown transactions in the event that the disk becomes full and the normal transaction logs cannot be written to.

 

Temporary Database file:

tmp.edb

This files contains the temporary data tables and indices used during index merge operations.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czyściłem też ślady aktywności Kasperskim dodatkowo po użyciu CCleanera, czyli albo ta opcja albo Kaspersky był winowajcą. Używam też do czyszczenia i defragmentacji rejestru Wise Registry Cleaner Professional, ale wątpię by coś zawinił bo rzadko go używam

 

Plik index zostaje wyzerowany przy przestawieniu 1 na 0 w kluczu \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\ w wartości DWORD SetupCompletedSuccessfully czy jeszcze gdzieś ?

 

Który plik trzyma całą listę i w jakiej on jest lokalizacji ? Bo widzę, że trochę miejsca mi ubyło a index coś pare KB zajmuje

 

Jeśli dodało się jakiś wykluczony folder do indeksowania z poziomu tego folderu a nie opcji indeksowania. To jak przywrócić domyślną listę lokalizacji indeksowania?

 

Po wydaniu odpowiedzi, temat będzie można zamknąć :) i zająć się dalszym naprawianiem tego

Odnośnik do komentarza
Czyściłem też ślady aktywności Kasperskim dodatkowo po użyciu CCleanera, czyli albo ta opcja albo Kaspersky był winowajcą. Używam też do czyszczenia i defragmentacji rejestru Wise Registry Cleaner Professional, ale wątpię by coś zawinił bo rzadko go używam

 

W CCleaner to tylko logi transakcji (jak mówiłam = czyszczenie tego nie rusza u mnie indeksu). W Kasperskym lista "czyszczenie śladów aktywności" nie uwzględnia żadnej lokalizacji, która zahacza o ten teren. Jeśli to Kaspersky, to nie wygląda na tę opcję, tylko czynności Kasperskiego jako takie (w nawiązaniu do linku, gdzie McAfee / Bitdefender uniemożliwiały prawidłowe indeksowanie). Nie wiem co zdziałałeś u siebie.

 

 

Który plik trzyma całą listę i w jakiej on jest lokalizacji ? Bo widzę, że trochę miejsca mi ubyło a index coś pare KB zajmuje

 

Nie wiem który plik masz na myśli, ale wątpliwe, by to zajmowało ledwie kilka KB patrząc co zaznaczyłeś do indeksowania. Indeks jest w postaci bazy danych (C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Windows.edb) i plik ten jest gruby, idzie w MB a nawet GB. Manipulację na tym pliku umożliwia opcja przebudowy indeksu: Zaawansowane > Usuń i odbuduj indeks.

Dekodowanie zawartości tego pliku, w celach analitycznych dla pro, jest możliwe za pomocą specjalizowanych narzędzi (Windows Search Index Analyzer).

 

 

Plik index zostaje wyzerowany przy przestawieniu 1 na 0 w kluczu \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\ w wartości DWORD SetupCompletedSuccessfully czy jeszcze gdzieś ?

 

Owszem, ta wartość resetuje indeks, w rozumieniu poinstruowania Windows Search, że ma stracić pamięć i musi indeksować od nowa, a wtórnie dodane lokalizacje znikają z listy. Ta edycja jest ledwie początkiem. Po przestawieniu na zero należy wykonać przebudowę indeksu przez Zaawansowane > Usuń i odbuduj indeks.

 

 

Jeśli dodało się jakiś wykluczony folder do indeksowania z poziomu tego folderu a nie opcji indeksowania. To jak przywrócić domyślną listę lokalizacji indeksowania?

 

"z poziomu tego folderu a nie opcji indeksowania" = ale lokalizacja automatycznie wskakuje na listę w spisie lokalizacji indeksowania i wystarczy ją tam odznaczyć.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Aha już rozumiem, czyli możliwe że działanie Kasperskiego jakoś wyzerowało indeksowanie :P

 

Lista z wykluczonymi obiektami jaką mi przedstawiłaś chyba jednak nie uwzględnia wszystkich obiektów, bo znalazłem też inne których niema na liście (już nie pamiętam dokładnie)

 

A jak wstukam lokalizacje tam podane w Start > Uruchom to wyskakuje błąd, że brak pliku, folderu itp. ogólnie mówiąc Windows nie wchodzi mi to dej lokalizacji.

 

Jak więc wejść na podane na tej liście lokalizacje? (bo w postaci podanej na liście nic nie wiem gdzie to dokładnie jest)

 

Jest jakiś sposób na przywrócenie domyślnej listy indeksowania, prócz ręcznego wyłączania zaznaczonych pozycji z listy??

 

Dlaczego AllUsers nie pokazuje się na liście mimo iż wybrałem pokazywanie plików i folderów ukrytych oraz chronionych plików i folderów??

Odnośnik do komentarza
lista z wykluczonymi obiektami jaką mi przedstawiłaś chyba jednak nie uwzględnia wszystkich obiektów, bo znalazłem też inne których niema na liście

 

Podaj przykład, jakie.

 

 

A jak wstukam lokalizacje tam podane w Start > Uruchom to wyskakuje błąd, że brak pliku, folderu itp. ogólnie mówiąc Windows nie wchodzi mi to dej lokalizacji. Jak więc wejść na podane na tej liście lokalizacje? (bo w postaci podanej na liście nic nie wiem gdzie to dokładnie jest)

 

Tam gdzie nie ma uprawnień do katalogów bezpośrednie wklejanie zwróci błąd "brak ścieżki", mimo że ona jest. W takim przypadku należy nawigować ręcznie krok po kroku, a gdy pojawi się komunikat braku uprawnień zareagować nań.

 

 

Dlaczego AllUsers nie pokazuje się na liście mimo iż wybrałem pokazywanie plików i folderów ukrytych oraz chronionych plików i folderów??

 

Na Windows 7 nie ma "All users". ProgramData to jest stary "All users", a to co jest w Windows Explorer pod taką nazwą (C:\Users\All users) to tylko link symboliczny dla wstecznej kompatybilności, który kieruje do ProgramData. Więcej o linkach symbolicznych: KLIK

 

 

Jest jakiś sposób na przywrócenie domyślnej listy indeksowania, prócz ręcznego wyłączania zaznaczonych pozycji z listy??

 

Owszem, ta wartość resetuje indeks, w rozumieniu poinstruowania Windows Search, że ma stracić pamięć i musi indeksować od nowa, a wtórnie dodane lokalizacje znikają z listy. Ta edycja jest ledwie początkiem. Po przestawieniu na zero należy wykonać przebudowę indeksu przez Zaawansowane > Usuń i odbuduj indeks.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Aha, już rozumiem, a te których niema na liście to właśnie symboliczny All Users, a także foldery ochrony systemu (przywracania systemu)

 

Wyzerowałem sobie wszystko do domyślnych ustawień, po tym jak wszystko się wyzerowało po użyciu tej opcji w CCleaner i czyszczeniu śladów aktywności Kasperskim

 

1) Dlaczego nie można dodać do listy folderów symbolicznych ?

2) Jak dodać do indeksowania Pliki trybu offline (domyślnie były dodane, po wyzerowaniu ręcznym, niema tej pozycji na domyślnej liście)

 

Po odpowiedzi na to pytania temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
1) Dlaczego nie można dodać do listy folderów symbolicznych ?

 

Nie miałoby to sensu. To są linki (w przykładzie C:\Users\All users = C:\ProgramData), ulokowane w systemie dla symulacji starej struktury folderów znanej z XP, pod kątem nieprzystosowanych aplikacji, by je przekierować na nowe ścieżki. Ich załączenie spowodowałoby indeksowanie tej samej lokalizacji dwukrotnie.

 

 

2) Jak dodać do indeksowania Pliki trybu offline (domyślnie były dodane, po wyzerowaniu ręcznym, niema tej pozycji na domyślnej liście)

 

U mnie po wyzerowaniu ręcznym (SetupCompletedSuccessfully ustawione na 0) ta lokalizacja nadal się pokazuje. Spis tych lokalizacji trzyma poniższy klucz, wyeksportuj go do wglądu wklejając w poście zawartość REG:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots

 

Tu powinny być w stanie domyślnym podklucze od 0 do 3, czyli w sumie 4 pozycje, wartość URL wskazuje ścieżkę (dla Plików Offine i Historii IE należy wpisać konkretny ciąg z SID konta). Jeśli czegoś brakuje, można to dodać i wtedy po kliku w opcję Modyfikuj brakująca lokalizacja będzie ponownie dostępna.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots]

"ItemCount"=dword:00000003

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots\0]

"URL"="defaultroot://{S-1-5-21-1239145955-3738724733-3856332993-1001}/"

"ProvidesNotifications"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots\1]

"URL"="file:///C:\\"

"ProvidesNotifications"=dword:00000001

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots\2]

"URL"="file:///D:\\"

"ProvidesNotifications"=dword:00000001

 

 

Faktycznie czegoś brakuje. Tu tego może nie widać ale są tylko foldery 0,1,2

Odnośnik do komentarza
Tu tego może nie widać ale są tylko foldery 0,1,2

 

Widać przecież w eksporcie, trzy subklucze i licznik ustawiony na 3 pozycje.

 

 

Uruchom regedit jako Administrator i zaimportuj w nim REG o następującej postaci:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots]
"ItemCount"=dword:00000004
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Search\CrawlScopeManager\Windows\SystemIndex\SearchRoots\3]
"URL"="csc://{S-1-5-21-1239145955-3738724733-3856332993-1001}/"
"ProvidesNotifications"=dword:00000001

 

Po tej akcji po wywołaniu Modyfikuj w Opcjach indeksowania będzie do wyboru pozycja Pliki offline.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...