Skocz do zawartości

Usuwanie PriceFountain


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :)

Zostałam tu przekierowana z forum.pclab.pl, bo tam nie potrafiono mi pomóc.

Zamiast opisywać całą historię wrzucam po prostu link do mojego wątku z poprzedniego forum, nie jest długi- niecała jedna strona, a wszystko tam jest: http://forum.pclab.pl/topic/1087156-Pomocy-Jak-usunąć-PriceFountain/ .

 

Wiem, że oprócz logów z FRST wymagane są także logi z GMER, jednak ten program mi nie działa...

Ściągnęłam go stąd: https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/?do=findComment&comment=318. Uruchomiłam i zaczęło się automatyczne skanowanie, po czym po chwili wyskakiwał komunikat "Program przestał działać". Powtórzyło się to 5 razy. Ściągnęłam więc program ponownie. Rezultat taki sam- również 5 podejść zakończyło sie komunikatem "Program przestał działać". Nie wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mnie chodziło o coś innego: dobrze że link wstawiony, ale logi miały być dostarczone tu na forum, a nie odwołanie tylko do logów tam.

 

Na przyszłość na temat pobierania z dobryprogramów, bo był tu w obrotach "Asystent pobierania": KLIK. Wygląda na to, że problem tworzą te dwa szkodliwe zadania w Harmonogramie:

 

==================== Zaplanowane zadania (filtrowane) =============

 

Task: {045A9D10-B025-4562-9A25-217055FC1559} - System32\Tasks\TankUnreplacedV2 => Rundll32.exe SinterRecondition.dll,main 7 1

Task: {FE675972-8F42-4DB1-9509-DB9F73CFC302} - System32\Tasks\ShakierFinesV2 => Rundll32.exe GametesMolting.dll,main 7 1

 

==================== Załadowane moduły (filtrowane) ==============

 

2015-11-17 17:00 - 2015-11-17 17:00 - 00349184 _____ () C:\Users\Gośka\AppData\Local\ShakierFines\GametesMolting.dll

 

Akcje do przeprowadzenia:

 

1. Deinstalacje:

- Przez Panel sterowania odinstaluj starą wersję Java 8 Update 25 (64-bit).

- Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście wpis Metric Collection SDK > Dalej. To ukryty odpadek po niechcianej instalacji Lenovo REACHit, tu nie ma komputera typu "Lenovo".

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {045A9D10-B025-4562-9A25-217055FC1559} - System32\Tasks\TankUnreplacedV2 => Rundll32.exe SinterRecondition.dll,main 7 1
Task: {FCB1BEDB-D984-469E-BC86-EB3247FFAD5B} - System32\Tasks\Lenovo\Lenovo Customer Feedback Program 64 => C:\Program Files (x86)\Lenovo\Customer Feedback Program\Lenovo.TVT.CustomerFeedback.Agent.exe [2015-07-08] (Lenovo)
Task: {FE675972-8F42-4DB1-9509-DB9F73CFC302} - System32\Tasks\ShakierFinesV2 => Rundll32.exe GametesMolting.dll,main 7 1
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\Lenovo
C:\Program Files (x86)\Lenovo
C:\Users\Gośka\AppData\Local\Lenovo
C:\Users\Gośka\AppData\Local\Opera Software
C:\Users\Gośka\AppData\Local\ShakierFines
C:\Users\Gośka\AppData\Local\TankUnreplaced
C:\Users\Gośka\AppData\Roaming\Opera Software
C:\Users\Gośka\AppData\Roaming\Shortcut
C:\Users\Gośka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Opera.lnk
C:\Users\Gośka\Downloads\*-dp*.exe
C:\Users\Gośka\REACHit
C:\Users\Public\Desktop\My Software Deals.url
C:\Windows\System32\Tasks\Lenovo
Reg: reg delete HKCU\Software\1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I /f
Reg: reg delete HKCU\Software\dobreprogramy /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Gośka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), z Addition, ale bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Potwierdź ustąpienie problemów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...