Skocz do zawartości

Słaba wydajność komputera


Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.benchmark.pl/topic/154896-s%C5%82aba-wydajno%C5%9B%C4%87-pc-og%C3%B3lnie/

Link do tematu na innym forum gdzie zacząłem próbować rozwiązać ten problem. Ogólnie komputer raz działa dobrze co zdarza się już teraz coraz rzadziej a raz strasznie słabo jak na swoje wnętrze.

Do tej pory kompa przeskanowałem malwarebytes miałem coś około 300 wirusów i wszystkie usunąłem. Komputer mam od 4 miesięcy, gdzieś tak od 2 zaczęły się problemy. Pewnie zasyfiłem go ściągając

jakieś rzeczy. Oprócz słabej wydajności ostatnio zauważyłem, że np po zostawieniu kompa na godzinę gdy wracam do niego obraz jest wyłączony i nie mogę go ''odnowić'' czy jak to tam nazwać. Żadne

ruchy myszką czy ctrl+alt+delete nie działają. Pomaga tylko reset. Reszta informacji jest zawarta w tym temacie do którego link jest na samej górze, ale raczej napisałem wszystko.

 

Odinstalowałem Deamon tools i zrobiłem wszystko co trzeba było zrobić.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie podałeś skanu MBAM, by można było ocenić co to były za wyniki te "300 pozycji", ale ja osobiście wątpię, że były to "wirusy" - przypuszczalnie chodziło o typ PUP/adware (czyli reklamodawcy / sponsorzy), gdyż pośrednie ślady w logu to sugerują. Nic tu jednak nie wskazuje na problem infekcji jako przyczyny zgłaszanych kłopotów. Temat przenoszę do działu Windows. W spoilerze kosmetyka, usunięcie szczątkowych wpisów i czyszczenie Temp - to nie ma związku z problemami:

 

 

 

1. Wyczyść Firefox z martwych preferencji: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
Task: {013C7181-4C7F-449B-8A05-0441D0F30D12} - System32\Tasks\UNELEVATE_26150 => C:\Program Files (x86)\ShopperPro\JSDriver\1.37.0.1374\jsdrv.exe 
Task: {6AFCC415-01DD-45FC-9825-DE1294A72C50} - \SPDriver No Task File 
Task: {6F23FB4F-82FE-4976-897D-8C6FCAEF3DDE} - \ShopperProJSUpd No Task File 
Task: {80CD45A7-A25A-448E-85A3-DFE4C6FAAE6D} - \SPBIW_UpdateTask_Time_323238383139353933342d3755556c415a505757414a34 No Task File 
Task: {EC9D6961-34B9-4BDA-BF35-52065FFA392B} - \ShopperPro No Task File 
S3 cpuz136; \??\C:\Windows\TEMP\cpuz136\cpuz136_x64.sys [X]
S3 EagleX64; \??\C:\Windows\system32\drivers\EagleX64.sys [X]
S3 EverestDriver; \??\C:\Users\user\AppData\Local\Temp\EverestDriver.sys [X]
S3 gdrv; \??\C:\Windows\gdrv.sys [X]
S3 GPUZ; \??\C:\Windows\TEMP\GPUZ.sys [X]
S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [X]
BootExecute: autocheck autochk * sdnclean64.exe
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
FF Plugin-x32: @pandonetworks.com/PandoWebPlugin -> C:\Program Files (x86)\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll No File
C:\Program Files (x86)\globalUpdate
C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2
C:\ProgramData\Spybot - Search & Destroy
C:\ProgramData\TEMP
C:\Users\user\AppData\Roaming\Systweak
C:\Users\user\AppData\Roaming\VOPackage
C:\Windows\System32\Tasks\Safer-Networking
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt - pokaż go.

 

 

 

 

 

Ogólnie komputer raz działa dobrze co zdarza się już teraz coraz rzadziej a raz strasznie słabo jak na swoje wnętrze.

1. Dziennik zdarzeń:

 

System errors:

=============

Error: (12/06/2014 07:23:35 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0 z powodu następującego błędu:

%%1053

 

Error: (12/06/2014 07:23:35 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7009) (User: )

Description: Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Usługa buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation, wersja 3.0.0.0.

 

Powtarza się powyższy zestaw błędów. Rozpocznij od tego tematu: KLIK.

 

 

Application errors:

==================

Error: (12/08/2014 08:46:43 PM) (Source: WinMgmt) (EventID: 10) (User: )

Description: //./root/CIMV2SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 990x80041003

 

A to drobnostka, ale możesz użyć narzędzie Fix it usuwające błąd: KLIK.

 

 

2. Wyłącz zbędne wpisy ze startu. W Autoruns odfajkuj poniżej wyliczone pozycje i zresetuj system.

- W karcie Logon: Adobe ARM, IAStorIcon, iTunesHelper, Skype, Spotify, Spotify Web Helper, SunJavaUpdateSched

- W karcie Services: AdobeARMservice, c2cautoupdatesvc, c2cpnrsvc, igfxCUIService1.0.0.0 *, SkypeUpdate, WinDefend (by widzieć ten ostatni, należy włączyć pokazywanie wpisów Microsoftu)

- w karcie Scheduled Tasks wyłącz obiekty Adobe, Google i SlimDrivers.

 

 

3. * Dodatkowy aspekt związany z powyższą usługą. Z treści na tamtym forum oraz układu zainstalowanych aplikacji widzianych tu w raporcie wynika, że masz dwie karty graficzne. Zintegrowany Intel ma w tle uruchomione wszystkie składniki (sterownik + usługę pomocniczą), usługa igfxCUIService1.0.0.0 na dodatek jest związana z jakimś potwornie starym plikiem datowanym na prawie 15 lat wstecz:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Intel® Processor Graphics (HKLM-x32\...\{F0E3AD40-2BBD-4360-9C76-B9AC9A5886EA}) (Version: 10.18.10.3960 - Intel Corporation)

 

DRV:64bit: - [2014-10-03 17:36:38 | 004,753,336 | ---- | M] (Intel Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\igdkmd64.sys -- (igfx)

SRV:64bit: - [2000-01-01 01:00:00 | 000,328,296 | ---- | M] (Intel Corporation) [Auto | Running] -- C:\Windows\SysNative\igfxCUIService.exe -- (igfxCUIService1.0.0.0)

 

Proponuję zdeaktywować zintegrowaną kartę Intel na poziomie BIOS, odinstalować Intel® Processor Graphics.

 

 

4. W przypadku braku rezultatów po powyższych działaniach: zwraca tu również uwagę instalacja Avast 9.0.2018 - inwazyjny program (jak każdy antywirus obecnie) i nie jest to najnowsza wersja. Changelog Avast: KLIK. W ramach testu całkowicie odinstaluj, po deinstacji nie instaluj żadnego innego antywirusa czy najnowszej wersji Avast, dopóki nie sprawdzisz jak system działa bez inwazyjnych sterowników.

 

 

 

PS. Wyszukiwanie aktualizacji za pomocą automatów typu SlimDrivers to więcej może szkody niż pożytku przynieść. Sterowniki powinny być aktualizowane precyzyjnie ręcznie, z automatu możesz się dorobić niepoprawnych / zbędnych wersji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

w dzienniku zdarzeń zatrzymałem tą usługę, ale nie mogłem znaleźć tego pliku FontCafe3.0.0.0.dat. W folderze LocalService nie ma AppData.

Użyłem tego narzędzia ''fix it'' wszytko się udało. Później wyłączyłem zbędne wpisy. Tutaj pojawia się problem nie umiem wyłączyć tej karty

ja mam wejść w bios i tylko tam coś pozmieniać czy np usunąć sterowniki w menadżerze? Szukałem pomocy w googlach ale nie znalazłem nic

konkretnego.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

w dzienniku zdarzeń zatrzymałem tą usługę, ale nie mogłem znaleźć tego pliku FontCafe3.0.0.0.dat. W folderze LocalService nie ma AppData.

Zadanie nie wykonane, więc ocena efektów pracy komputera niewiarygodna na tę chwilę, bo był w Dzienniku notowany problem z brakiem odpowiedzi "Usługi buforowania czcionek platformy Windows Presentation Foundation". Folder AppData powinien być. To folder ukryty, więc upewnij się że widzisz wszystkie elementy. W Opcjach folderów > Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery zaznaczone + Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego odfajkowane.

 

 

ja mam wejść w bios i tylko tam coś pozmieniać czy np usunąć sterowniki w menadżerze? Szukałem pomocy w googlach ale nie znalazłem nic

Manual Twojej płyty głównej Gigabyte GA-H97M-HD3: KLIK. W BIOS sekcja Peripherals > Intel Processor Graphics przestawić na Disable. Po deaktywacji w BIOS wchodzisz do Windows i deinstalujesz kartę graficzną Intel z poziomu Menedżera urządzeń oraz deinstalujesz via Panel sterowania oprogramowanie "Intel® Processor Graphics".

 

 

Po wykonaniu wszystkich punktów, z wyjątkiem deinstalacji Avast, zrób nowy skan FRST na warunkach: Whitelist odznaczone dla Services + Drivers oraz zaznaczone pole Addition. Logi są po to, by potwierdzić wykonanie określonych akcji.

Odnośnik do komentarza

Sterowników w panelu też nie usunąłem (Sterowniki mogę usunąć wszystko działa. Nie usunąłem ich żeby niczego nie pomieszać).

Działasz na karcie dedykowanej, Intel został wyłączony i nie żyje. Brak urządzenia, powiązane oprogramowanie jest martwe i nic nie robi - wspominałam też, że plik usługi igfxCUIService1.0.0.0 jest podejrzanie stary i nie wiem skąd tu taki wtręt. Po co to trzymać, odinstaluj powiązany program.

 

 

Wszystko wygląda na wykonane. Zasadnicze pytanie: czy po przeprowadzonych czynnościach jest notowana poprawa w działaniu systemu?

Odnośnik do komentarza

http://scr.hu/2cki/4gmmz
http://scr.hu/2cki/ar08w
Przez 1 dzień wszystko działało dobrze, potem odpalam i znowu lagi. Te testy są zrobione w okresie tej dobrej pracy komputera.



Działasz na karcie dedykowanej, Intel został wyłączony i nie żyje. Brak urządzenia, powiązane oprogramowanie jest martwe i nic nie robi - wspominałam też, że plik usługi igfxCUIService1.0.0.0 jest podejrzanie stary i nie wiem skąd tu taki wtręt. Po co to trzymać, odinstaluj powiązany program.


Chodziło mi o to że najpierw miałem usunąć w menadżerze.
 
Mam zrobić jeszcze jakieś testy czy coś?

Odnośnik do komentarza

http://scr.hu/2cki/4gmmz

http://scr.hu/2cki/ar08w

Przez 1 dzień wszystko działało dobrze, potem odpalam i znowu lagi. Te testy są zrobione w okresie tej dobrej pracy komputera.

 

 

Chodziło mi o to że najpierw miałem usunąć w menadżerze.

 

Mam zrobić jeszcze jakieś testy czy coś?

Wiem że nie powinienem pośpieszać, ale wydaje mi się, że temat został porzucony. Chciałbym jeszcze dodać, że np jak tnie się fifa to wyłączam komputer włączam i wszystko działa, a jak nie to znowu i tak aż do stkutku. Może to jakoś pomoże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...