Skocz do zawartości

Ustawienia usługi Zdalne wywoływanie procedur (RPC)


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przejrzałam archiwalny temat USŁUG w Windows XP @Picasso KLIK( mam kilka lat do nadrobienia :lol: )

... i mam dwie wątpliwości - być może mało znaczące, ale wolę dopytać ;)

 

1) Usługa Remote Procedure Call (RPC) - Zdalne wywoływanie procedur

w artykule jest informacja, że jest to NAJWAŻNIEJSZA usługa, domyślnie włączana automatycznie i prawie wszystko od niej zależy ...

 

to co mi się się nie zgadza w porównaniu z moimi ustawieniami to sposób logowania :

w artykule archiwalnym jest tak :

Logowanie jako: Lokalne konto systemowe (i nie można tego zmienić)

u mnie Logowanie jest ustawione inaczej - jako NTAuthority/NetworkService (Usługa sieciowa)

 

PYTANIE - czy mogę/powinnam to zmienić na Lokalne konto systemowe ?

 

;) dla ułatwienia ;) - propozycje odpowiedzi , których bym oczekiwała, by rozwiać swoje wątpliwości :

a ) NIC nie zmieniać w usłudze , bo np. system może przez ingerencję w usługę przestać prawidłowo działać

b ) trzeba zmienić na LOKALNE KONTO SYSTEMOWE , bo jest to jedyne prawidłowe ustawienie

c ) jest obojętne czy będzie to "Lokalne konto systemowe" czy "Usługa sieciowa" - oba sposoby logowania są prawidłowe

 

2) Gotowe pliki - m.in. DefaultHome.reg, SafeHome.reg - w razie wyższej konieczności ;)

Ponieważ te gotowe pliki są zamieszczone pod TABELĄ-ŚCIĄGAWKĄ dla XP i XP SP1,

a w informacjach pod TABELĄ dla XP SP2 - już ich drugi raz nie ma

 

PYTANIE - czy dokładnie te same gotowe pliki obowiązują dla XP/XP SP1 oraz dla XP SP2 ? - czy też dotyczą tylko tych pierwszych , a dla XP SP2 nie przygotowane ?

 

wątpliwość powstała dlatego, że w analogicznym artykule Picasso na SE /Services-Uslugi-w-XP-t7723.html"]KLIK - pod Tabelą dla XP SP2 jest wpis

..... Automatyczne pliki w przygotowaniu .....
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
u mnie Logowanie jest ustawione inaczej - jako NTAuthority/NetworkService (Usługa sieciowa)

 

Tę zmianę wprowadza SP3 (wcześniejsze wersje mają tu Lokalne konto systemowe).

 

mycha69 znów się nadziewasz na artykuł niestety nie ukończony i nie uwzględniający końcowych zmian, bo nie mam zupełnie czasu. Jest zgodny z XP i XP SP1, ma najważniejsze informacje o zmianach XP SP2, modyfikacje XP SP3 nie są naniesione. Dlatego tam jest dołączony link zewnętrzny do znanej strony BlackViper, która ma opracowane XP SP3.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...