Skocz do zawartości

weelsof/ukash problem


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie: Witam wszystkich forumowiczów jako neewbie! :)

Załapany weelsof/ukash i pewnie trochę innych śmieci. W załączeniu raporty.

Proszę o pomocny skrypcik do OTL w mairę możliwości.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edytowane przez picasso
Wadliwe załączniki usunięte. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kręcimy się w kółko. To pewnie dlatego, że OTL otwiera logi z automatu, a TXT jest prawdopodobnie skojarzone do otwierania przez kED. Dobra. Siły już do tego nie mam. Otworzyłam w Wordpadzie (on tego nie zlepia), ale wszędzie i tak znaczniki przejścia do nowej linii, które ręcznie musiałam wyciąć. Ale to Ty powinieneś raczej o to zadbać...

 

1. Na początek tymczasowo rozkojarz TXT z kED (lub co tam jest innego ustawione), przekieruj na standardowy Notatnik. Bo znów będzie problem w dalszej fazie.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [shellstyle] C:\Documents and Settings\o\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\2983\shellstyle.exe ()
O4 - HKCU..\Run: []  File not found
IE - HKLM\..\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD22}: "URL" = "http://dts.search-results.com/sr?src=ieb&appid=0&systemid=2&sr=0&q={searchTerms}
IE - HKCU\..\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD22}: "URL" = "http://dts.search-results.com/sr?src=ieb&appid=0&systemid=2&sr=0&q={searchTerms}"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Search Results"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search Results"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Search Results"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://dts.search-results.com/sr?src=ffb&appid=0&systemid=2&sr=0&q="
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- G:\NTGLM7X.sys -- (SetupNTGLM7X)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- G:\NTACCESS.sys -- (NTACCESS)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- G:\install4\MSICPL.sys -- (MSICPL)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- G:\INSTALL\GMSIPCI.SYS -- (GMSIPCI)
 
:Files
C:\Documents and Settings\o\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\2983
C:\Documents and Settings\o\Dane aplikacji\hellomoto
C:\Documents and Settings\o\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\d4eut6p6.default\searchplugins\Search_Results.xml
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\Search_Results.xml
C:\WINDOWS\System32\crash
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

3. Odinstaluj adware Wincore MediaBar. W dwóch miejscach: Panel sterowania + w Firefox w dodatkach.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj opcję Delete. Powstanie log na dysku C.

 

5. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 2 oraz AdwCleaner z punktu 4.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sęk w tym, że to nie z mojego komputera (a nawet jakby to .txt skojarzone z notatnikiem), u mnie nie otwierane w ogóle (tylko załączone na forum). Screen tylko z kEDa, bo akurat miałem otwarty. Na kompie z którego pochodzi raport kEDa brak. Tylko notatnik. Tak czy siak, cokolwiek dodało br/\n/nr czy cokolwiek - dzięki wielkie i sorry za kłopot! (jakbym mógł chętnie się odwdzięczę) :) Odpalę tam i wrzucę logi.

 

P.S. możliwe, że thunderbird przy podglądzie i zapisie dodał coś..?

post-5616-0-44044600-1342034790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
P.S. możliwe, że thunderbird przy podglądzie i zapisie dodał coś..?

 

Nie wiem. Definitywnie jednak logi tekstowe nie są normalnie formatowane wg konwencji Notatnika i wygląda na to, że są otwierane wcale nie przez Notatnik tylko czymś innym (zapobiec autootwieraniu logów OTL nie można, OTL je zawsze "odpala"). Nawiasem mówiąc, to przypomina pliki robione narzędziami o proweniencji Linuksowej. Np. raporty zapisywane z poziomu Dr. Web Live CD wykazują identyczne cechy i muszę je zawsze otwierać przez Wordpad, bo w Notatniku kaszanka.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...