Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza


FWaldek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega poprosił mnie o poradę w sprawie jego komputera ponieważ od dłuższego czasu miał z nim ciągłe problemy.

Komputer zawieszał się bez przyczyny, restartował lub wyłączał się i dopiero po pewnym czasie można go było włączyć.

Sprawdziliśmy po kolei wszystkie elementy ( te które się dało ) i wyszło na to że to jednak wina zasilacza.

Zasilacz ten to CODEGEN o mocy znamionowej 300W, choć trudno w to uwierzyć że nie daje sobie rady z komputerem który z pomocą kalkulatora mocy obliczyłem powinien pobierać MAKSYMALNIE 250W.

I tu moja prośba do was drodzy koledzy ( i oczywiście koleżanki ) o pomoc w doradzeniu jaką "zasiłkę" wybrać.

Fundusze jakie może przeznaczyć to maksymalnie 100zł.

Wybrałem kilka do zaprezentowania wam.

 

Delta DPS-350PB-2

Chieftec GPS-350EB-101A

FORTRON 350 HLC

 

Może być któryś z tych, czy ewentualnie jakiś inny markowy nieprzekraczający wytyczonej kwoty z przesyłką.

 

Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Za 100 zł to możesz kupić jakiegoś Modecoma Feela które są atrapami zasilaczy, nie trzymają napięć , sporym ryzykiem jest ich używanie. Widzę ,że celujesz w allegro okej, ale nie lepiej nowe a nie używany. Jak jest już używany to może za długo nie pochodzić , ja bym nie ryzykował. z dobrych i po dość przystępnej cenie są zasilacze Amacrox Warriors niemieckiej solidnej firmy. Ja kupiłem ich zasilacz za 185 zł 400W ale może wytrzymać 450 W dzięki rezerwie 50W, nowy w sklepie , z pewnego źródła. Nie drogie są też Chefteki sam zaproponowałeś jednego, ale używany. Ja bym kupił nowy większa szansa dużo ,że wytrzyma więcej . Polecam też dobre Tagany, ale są za drogie wiec odpada. Dołóż jeszcze z jakieś 70-80zł i masz nowy , pewny ze sklepu dobrej, solidnej firmy zasilacz co trzyma napięcia , nie wyje :) Nie to,że mam coś do allegro bo sam dużo rzeczy kupuje z niego i są dobre źródła w nim by kupić porządny towar. Kupuj ze sklepu czy z allegro, ale nowy . Przykłady podałem powyżej, bardziej skłaniałbym się do Amacroxa , używam 3 lata i bez zarzutu się spisuje. I nie sugeruj się liczbą W bo tych słabych firm mimo,że pisze np. 400 wcale tyle nie ma, oszukują , w googlach odszukasz bez problemu marki zasilaczy które są niepolecane . Może uda Ci się kupić dobrej marki zasilacz na aukcji od złotówki, tylko dużo szukaj tak do 100zł jak już kompletnie nie masz wyjścia. Kupowanie atrap zasilaczy to ryzyko spalenie reszty podzespołów komputera i będziesz musiał więcej kasy bulić, za cały sprzęt. Na zasilaczu staraj się nie oszczędzać bo to z pozoru bardzo ważna część :)

Odnośnik do komentarza

Możesz podać konfigurację tego zestawu?

Jeżeli chodzi o Allegro, to ~ 100 zł taki zasilacz

http://allegro.pl/item1169114493_moc_i_cisza_zasilacz_atx_delta_gps_400ab_pfc_120cm.html

 

 

Widzisz wystarczy trochę głębiej poszukać i masz lepszy od Modecoma firmę i produkt Nowy, nawet nie kosztuje 100zł więc za fatygę będzie Cię stać na postawienie Tyrolowi dobrego piwa w podzięce i akurat 100zł nie ma :D :D

Odnośnik do komentarza

Likwidatorek - jakbyś bardziej siedział w temacie to wiedział byś, że tak naprawdę amacrox produkowany jest przez tę samą firmę co ostatni podany do wyboru, generalnie masz blade pojęcie o kwestii zasilaczy.

Polecam też dobre Tagany
to polecaj ale swoim kumplom.
Kupuj ze sklepu czy z allegro, ale nowy
składam miesięcznie kilka tanich kompów z używanych zasilaczy z pewnego źródła i żaden mnie ani klienta jeszcze nie zawiódł, z tą różnicą, że trzeba wiedzieć co kupić, Ty niestety tej wiedzy nie posiadasz, nie wiem może dlatego, że okopałeś się w przeróżne anty v tak bardzo że ta wiedza już do ciebie nie dociera,
w googlach odszukasz bez problemu marki zasilaczy które są niepolecane .

nawet to już do ciebie nie dociera: http://www.fixitpc.p...ze-komputerowe/

 

@Tyrol - skoro tam siedział codegen i jakiś czas trzymał się, to nie może tam być nic bardzo prądożernego, takie odnoszę wrażenie.

 

I taki też styknie: http://allegro.pl/it...ss_wroclaw.html 30A na linii 12V :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz.

Zaznaczyłem wyżej że nie dla mnie ta "zasilka" tylko dla kolegi, niestety uparł się co do tej kwoty i ani "centa" więcej (straszny sknera z niego):D.

Komputer posiada już swój "wiek" (gdzieś z 6-7lat) i jestem pewny że więcej do niego już nie będzie "wpychał" dlatego moje propozycje oscylują w zasilaczach 300-350 watowych to po pierwsze, po drugie powiedział, aby wytrzymał mu jakieś 2-3 lata potem może się z nim dziać co chce :).

Aleggro to tylko źródło informacji ewentualnych propozycji.

Tak kupowanie używek zawsze wiąże się z ryzykiem ale jak ktoś ma takich skąpych kolegów to co zrobić, prezentów nie będę robił :D.

Chieftec jako taki jest mi znane sam osobiście nie posiadam ale widziałem inny model w "akcji" i robił dobre wrażenie.

Co do pozostałych nie znam, więc może mógłby ktoś wypowiedzieć na temat Delty lub Fortrona.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...