Skocz do zawartości

Komputer zablokowany - UKASH - kolejny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jak wielu moich przedmówców, również i ja posiadam problem z zablokowaniem komputera i próbie wyłudzenia pieniędzy poprzez UKASH.

Spróbowałem różnych rzeczy powywalałem (w trybie awaryjnym) różne śmieci, ale nadal było to samo.

Dopiero wyłączenie w msconfig, zakładka uruchamianie, procesu Sqlserverspatial przyniosło skutek w postaci odblokowania.

Teraz zależałoby mi na skutecznym usunięciu zainfekowanych plików.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Dopiero wyłączenie w msconfig, zakładka uruchamianie, procesu Sqlserverspatial przyniosło skutek w postaci odblokowania.

Teraz zależałoby mi na skutecznym usunięciu zainfekowanych plików.

 

Toteż musisz pokazać ten wpis w msconfig, gdyż domyślnie OTL tego nie skanuje. Zrób nowy log OTL, ale mocno redukowany: wszystkie opcje ustaw na Brak + Żadne, w polu Własne opcje skanowania / skrypt wpisz msconfig i klik w Skanuj.

 

Ogólnie: już widać, że będzie tu jeszcze co czyścić, są różne ślady infekcyjne. Poza tym, dołącz obowiazkowy skan GMER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. W msconfig nic nie widać. Ale to znów zmieniło sytuaję:

 

Między moim pierwszym postem, a Twoją odpowiedzią zrobiłem jeszcze skan AVG, który wawalił mi kilkadziesiąt zainfekowanych plików, m.in. sqlserverspatial.exe.

 

Wiem, że to wygląda jak kręcenie się w kółko, ale logi z OTL przestają być aktualne w momencie podjęcia na własną rękę jakiegokolwiek czyszczenia. Toteż proszę o nowy log z OTL ze standardowej konfiguracji.

 

2. W GMER notowane znaki rootkita Mebroot w MBR dysku. Nie jestem pewna na ile to śladowe. Na wszelki wypadek uruchom Kaspersky TDSSKiller - jeśli coś wykryje, przyznaj Skip i przedstaw log, który zostanie utworzony.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
27.08.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...