Skocz do zawartości

100% użycia procesora, ręcznie usunięty UKASH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dostałem od znajomego laptopa do sformatowania, gdyż miał blokadę z prośbą o token ukash (na forum trochę tego było). W trybie awaryjnym usunąłem przez msconfig uruchamianie dwóch podejrzanych execów i znalazlem w ProgramData folder ze stroną, która uruchamiała się ponad systemem. Naturalnie ją usunąłem.

 

Miałem już oddać lapka (Pavilion dv6) bez formatowania, ale widzę 100% użycia procesora, dlatego zdecydowałem się dostarczyć logi i być może uda się go odratować i nie formatować.

 

Antywirus mu wygasł kilka dni temu, chciałem tymczasowo mu wrzucić avasta, ale instalacja w tych warunkach mija się z celem.

Zestaw logów:

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.42

Windows 7 x64 (UAC is disabled!)

Out of date service pack!!

Internet Explorer 8 Out of date!

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

Norton Internet Security

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Java™ 6 Update 19

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 10 Flash Player out of Date!

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox 12.0 Firefox out of Date!

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

 

Edit:

 

Logi wygenerowane w trybie awaryjnym. Dzwoniłem do znajomego z zapytaniem co robił z komputerem, ale nie był w stanie stwierdzić czego dokonał.

 

Edit 2: Naturalnie w wykazie procesów nie widać skurczybyka, który tak bardzo obciąża komputer :(

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcja zdaje się być usunięta, choć nadal widzę po niej jeden plik w ProgramData. System jest tu upstrzony różnymi paskami sponsoringowymi. Ponadto, stary program antywirusowy AVG zdaje się być niedokładnie usunięty, a drugi w kolekcji może być problemem. System jest też kompletnie nieaktualizowany (brak SP1+IE9).

 

 

Miałem już oddać lapka (Pavilion dv6) bez formatowania, ale widzę 100% użycia procesora, dlatego zdecydowałem się dostarczyć logi i być może uda się go odratować i nie formatować

 

Dobry kandydat na obciążenie ujawnianie w Trybie normalnym lecz nie awaryjnym to Norton Internet Security. Toto ma macki jak ośmiornica, rozbudowany zestaw niskopoziomowych sterowników. I właśnie:

 

 

Antywirus mu wygasł kilka dni temu, chciałem tymczasowo mu wrzucić avasta, ale instalacja w tych warunkach mija się z celem.

 

Toteż dlatego jest tu prowadzony punkt 1 w instrukcjach.

 

 


1. Usuń antywirusy i ich szczątki. Spróbuj odinstalować Nortona naturalną drogą przez Panel sterowania. Następnie z poziomu Trybu awaryjnego załaduj kombinację specjalizowanych usuwaczy: Norton Removal Tool + AVG Remover.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj Ask Toolbar, Ask Toolbar Updater, MediaBar (podwójne wystąpienie od Bearshare + Shareaza), Pasek narzędzi AOL 5.0. W Firefox w menedżerze dodatków powtórz usuwanie oraz dodatkowo odmontuj rozszerzenie po AVG.

 

3. Zastosuj AdwCleaner z opcji Delete.

 

4. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\hpvrgsfa.exe
C:\Users\pawel\AppData\Local\Temp*.html
@C:\Windows:0595212A53846229
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{E2958F71-2B50-4864-811E-2F39556414E9}]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{71C63272-91A7-436a-843D-A1C641D1C626}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{E2958F71-2B50-4864-811E-2F39556414E9}]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{171DEBEB-C3D4-40b7-AC73-056A5EBA4A7E}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{71C63272-91A7-436a-843D-A1C641D1C626}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{E2958F71-2B50-4864-811E-2F39556414E9}]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i w C:\_OTL powstanie log z wynikami usuwania.

 

5. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz logi z usuwania narzędziami w punktach 3+4.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Antywirusy odinstalowałem jak kazałaś

2. Te operacje wykonałem jeszcze zanim mi odpowiedziałaś, podobnie jak większość instrukcji z Twojego skryptu, dlatego log z ptk. 4 wygląda jak wygląda

3. Log w załączniku, nic nie wykrył

4. Log w załączniku - jak już pisałem, sporo już było wykonane wcześniej

5. Log w załączniku

 

Ponadto wywaliłem z autoruna trochę ficzerów HP, bo też zamulały. Muszę koledze jeszcze odradzić GG10 bo żre porównywalnie z Photoshopem :)

Komputer działa teraz dużo szybciej niż w momencie gdy go otrzymałem. Dziękuje serdecznie na pomoc, a odnośnie PM - odpiszę jak wrócę z pracy. Wtedy też zainstaluje na tym laptopie brakujące SP i update-y Windowsa a także pożądnego antywirusa.

 

Jeżeli widzisz coś jeszcze do poprawy, to czekam już bardzo cierpliwie rozumiejąc niski już priorytet tego tematu.

 

Raz jeszcze dzięki i obiecane logi (przy czym log z wykonania skryptu ma zmienione rozszerzenie txt, gdyż komputer w pracy blokuje możliwość przesyłania plików *.log):

OTL.Txt

AdwCleanerS1.txt

07042012_032900.txt

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś szczególny powód dla którego logi tym razem zrobione z poziomu awaryjnego?

 

 

(przy czym log z wykonania skryptu ma zmienione rozszerzenie txt, gdyż komputer w pracy blokuje możliwość przesyłania plików *.log)

 

To nie wina komputera w pracy lecz moich ustawień forum. W załącznikach dopuszczam tylko format *.TXT, *.LOG jest wykluczone.

 

 

3. Log w załączniku, nic nie wykrył

 

Widzę tu sprzeczność między "nic nie wykrył" a jawnymi kasacjami nagranymi w logu. Może masz na myśli, iż po usunięciu ponownie uruchomiony nic już nie wykrywa?

 

 

Ponadto wywaliłem z autoruna trochę ficzerów HP, bo też zamulały.

 

Idąc tym tropem te wpisy startowe też niekluczowe:

 

O4 - HKLM..\Run: [AutoEJCD_0ACE20FF] C:\Program Files (x86)\AutoInstall\ZD1211B_Auto_Install_CD_Only_Gen_0ACE20FF\AutoEJCD.EXE ()

O4 - HKLM..\Run: [HPCam_Menu] c:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\Media\Webcam\MUITransfer\MUIStartMenu.exe (CyberLink Corp.)

O4 - HKLM..\Run: [NokiaMServer] C:\Program Files (x86)\Common Files\Nokia\MPlatform\NokiaMServer.exe (Nokia)

O4 - HKLM..\Run: [NokiaMusic FastStart] C:\Program Files (x86)\Nokia\Ovi Player\NokiaOviPlayer.exe (Nokia)

O4 - HKLM..\Run: [updatePRCShortCut] C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\Recovery\MUITransfer\MUIStartMenu.exe (CyberLink Corp.)

O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files (x86)\Winamp\winampa.exe ()

O4 - HKU\S-1-5-21-149139801-2917846268-1919882342-1000..\Run: [NokiaOviSuite2] C:\Program Files (x86)\Nokia\Nokia Ovi Suite\NokiaOviSuite.exe (Nokia)

O4 - HKU\S-1-5-21-149139801-2917846268-1919882342-1000..\Run: [shareaza] "C:\Program Files (x86)\Shareaza\Shareaza.exe" -tray File not found

 

I ta usługa ma kwalifikacje do wyłączenia, skoro ma tu wejść pełnowartościowy antywirus (który i tak zdeaktywuje częściowo funkcjonalność Defendera):

 

SRV:64bit: - [2009-07-14 03:41:27 | 001,011,712 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

 

 

1. Minimalne korekty:

 

---- Zapuść skrypt o treści (usuwanie odpadków pasków w Firefox):

 

:OTL
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: {1d5287d1-8a92-0001-1f31-1cec198018d8}:2.0.20080718
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: {D238F46A-64EC-11DE-9C5A-D54056D89593}:3.1
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: toolbar@ask.com:3.14.0.100013

 

---- Oraz zaimportuj plik REG o treści (przestawienie domyślnej wyszukiwarki 64-bitowego IE):

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

 

2. Porządki po narzędziach: w OTL Sprzątanie, w AdwCleaner Uninstall, usunięcie folderu C:\Users\pawel\DoctorWeb.

 

3. Czyszczenie folderów Przywracania systemu.

 

4. Trzymam za słowo:

 

Wtedy też zainstaluje na tym laptopie brakujące SP i update-y Windowsa a także pożądnego antywirusa.

 

Nie zapomnij i o pobocznych aplikacjach, którymi m.in. straszy SecurityCheck.

 

5. Można jeszcze wykonać defragmentację dysku, w tym Boot Time dysku systemowego. Darmowe propozycje z tą funkcjonalnością: PerfectDisk Free Defrag, Puran Defrag Free Edition.

 

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Naturalnie o aktualizacji Javy i adobe (flasha i reader) pamiętam. FF chyba mu wymienię na chrome, IE się ściąga razem z poprawkami powolutku.

 

Wszelkie sprzątania porobione. Wpis do rejestru dodany. Na później zostawiam czyszczenie folderów przywracania i defragmentację. Teraz czas odespać noc póki jeszcze jest temperatura pozwalająca na spokojny sen. Myślę, że temat jest do zamknięcia.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...