Skocz do zawartości

Niemożność przeskanowania rejestru przez Avirę Free


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ponieważ miałem problemy z odtworzeniem DVD, zainstalowałem na próbę AnyDVD w wersji z torrentów. Ponieważ główny plik exe otwierał customowy instalator grupy crackerskiej i działo się to dość długo, postanowiłem po instalacji przeskanować antywirusem na wszelki wypadek system. Niestety nie idzie tego zrobić, na etapie "skanowanie rejestru" skan się zawiesza (tzn nic się nie dzieje, mogę zatrzymać skanowanie z poziomu antywirusa choć samo zatrzymanie też długo trwa). Do tej pory działał skaner bez zarzutów.

 

Prewencyjnie zrobiłem logi z OTL. Proszę o sprawdzenie. Dziękuję z góry.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnych oznak infekcji.

 

 

Niestety nie idzie tego zrobić, na etapie "skanowanie rejestru" skan się zawiesza (tzn nic się nie dzieje, mogę zatrzymać skanowanie z poziomu antywirusa choć samo zatrzymanie też długo trwa). Do tej pory działał skaner bez zarzutów.

 

Wejdź do dzienników skanowania Avira i popatrz czy jest nagrany ścieżka / punkt na którym skaner się zatrzymuje.

 

 

PS. GMER nie jest zgodny z systemami x64. Na dodatek widzę, że próbowałeś uruchamiać jakąś koszmarnie starą wersję GMER sprzed kilku lat, tę która jeszcze tworzyła pliki DLL + INI, i to wszystko do usunięcia z dysku:

 

[2012-06-30 21:26:59 | 000,884,736 | ---- | C] () -- C:\Windows\gmer.dll

[2012-06-30 21:26:59 | 000,811,008 | ---- | C] () -- C:\Windows\gmer.exe

[2012-06-30 21:26:59 | 000,000,250 | ---- | C] () -- C:\Windows\gmer.ini

[2012-06-30 21:26:59 | 000,000,080 | ---- | C] () -- C:\Windows\gmer_uninstall.cmd

[2012-06-30 21:26:59 | 000,085,969 | ---- | M] (GMER) -- C:\Windows\SysWow64\drivers\gmer.sys

 

Zapomnij także o HijackThis na systemie 64-bit i od razu się tego pozbądź. Program 32-bitowy i kompletny brak zgodności = farmazony w skanie (nie widzi natywnej 64-bitowej części, dlatego zwraca "file missing" tam gdzie to wcale nie ma miejsca).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za cynk z Gmerem i HjT.

 

Wejdź do dzienników skanowania Avira i popatrz czy jest nagrany ścieżka / punkt na którym skaner się zatrzymuje.

 

W oknie skanowania wygląda to tak, że pokazuje mi ostatnią przeskanowaną rzecz (C:\Program Files (x86)\Avira\Antivir Desktop\sched.exe) oraz, że obecnie skanuje rejestr. O ile po pokazaniu info, że skanuje rejestr wciąż dysk mieli, to po paru minutach przestaje i nic się więcej nie dzieje. Załączyłem dziennik, który się pokazuje po tym, jak w końcu wcisnę Stop.

 

Edit: MBAMem bez problemu przeskanował rejestr (nic nie wykrył).

AVSCAN-20120704-124505-9DEB05A4.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...