Skocz do zawartości

Blokowanie ekranu w windows xp home


yethwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

borykam się parę godzin z problemem blokowania ekranu dla użytkowników w XP HE. Czy ktoś zna jakiś sposób aby ustawić takowe blokowanie dla użytkowników i aby nie mogli sobie tego wyłączyć? Próbowałem przez wygaszacz ekranu, no ale HE nie ma group policy, ustawienia w rejestrze nie skutkują na użytkowników z ograniczeniami próbowałem poprzez harmonogram zadań i skrypt

@echo off
%windir%\System32\rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation
cls

ale jakieś to głupie jest bo dzięki temu faktycznie ekran się blokuje ale po jakimś losowym czasie, jak ustawię np. na 1 minutę to nigdy ekran nie blokuje się po 1 miucie tylko różnie np. po 45 sekundach i czasami blokuje mi ekran gdy zwyczajnie przeglądam strony www.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałem przez wygaszacz ekranu, no ale HE nie ma group policy, ustawienia w rejestrze nie skutkują na użytkowników z ograniczeniami

 

Możesz mi przedstawić w jaki sposób to robisz i w jakim kluczu?

 

Jeśli ma być blokowanie ustawień wygaszacza, to tak przedstawia się import do rejestru:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\Control Panel\Desktop]

"ScreenSaverIsSecure"="1"

"SCRNSAVE.EXE"="ssflwbox.scr"

"ScreenSaveTimeOut"="900"

(pierwsze wymusza wprowadzanie hasła, drugie wymusza konkretny wygaszacz = podstaw jaki chcesz, trzecie to ilość sekund po której nastąpi blokada = to 15 minut możesz wymienić czymś innym)

 

displayproperties.th.png

 

Haczyk: Klucz HKEY_CURRENT_USER to jest bieżący użytkownik i to się aplikuje tylko dla konta spod którego edytujesz i nie będzie mieć skutku na żadnym innym koncie, a z tego co mi wiadomo ta edycja nie ma odpowiednika w kluczu globalnym HKEY_LOCAL_MACHINE. By to nałożyć na pozostałe konta, muszą być edytowane HKEY_CURRENT_USER spod każdego zalogowanego konta z osobna, a jeśli konto nie ma uprawnień administracyjnych, to z poziomu administratora (gdy te konta nie są w żaden sposób zalogowane) trzeba w regedit opcją montowania gałęzi ładować na sucho do obróbki po kolei pliki C:\Documents and settings\Konto\NTUSER.DAT ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...