Skocz do zawartości

yethwa

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  55
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O yethwa

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  No oczywiście że działa. Wpisz w google why Windows 10 sucks i będziesz miał setki powodów. To nie nawyki, tylko dobre i sprawdzone rozwiązania.
 2. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Trzeba było ściągnąć, zainstalować i byś się przekonał.
 3. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  1 - Zainstalowanie tego powoduje że w ramach aktualizacji będą oferowane updaty do innych śmieci od Microsoftu przede wszystkim do MS Office. Gdy ja to instaluje na swoich komputerach, to powoduje to 100% użycia CPU przy automatycznym wyszukiwaniu. Przy starszych jednostkach uniemożliwia to korzystanie z komputera. Znany i nienaprawiony bug. Ja to dziadostwo wywaliłem. 3 - Najlepiej wybrać tę opcję, masz wtedy wybór co zainstalować. 4 - Najlepiej ustawić na powiadamianie bez instalowania. Wtedy będziesz miał normalną żółtą ikonkę gdy wykryje nowe updaty.
 4. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Nie wyszukuje mi aktualizacji o takim numerze przez WSUS w Windows Server 2003.
 5. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  No tak jak jest napisane, poprawki czy posready czy nie są dla konkretnych wersji językowych. Jaki to numer mogę ci ściągnąć.
 6. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  No to spróbuj zainstalować na xp jakiś update który wykrywa wsus a nie wykrywa portableupdate i zobacz co się stanie.
 7. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Wydaje się że wasus ściąga wszystko co zostało opublikowane dla xp czyli np. poprawki dla ie7.
 8. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Widzę że lubisz bardziej sobie utrudniać życie niż ja. No to w czym jest problem? Po co ściągać 2gb poprawek wsusem?
 9. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Wydaje mi się że PortableUpdate wykrywa tylko updaty których aktualnie w systemie brak, bo po co stare wersje poprawek? Nowe wersje zastępują stare zwą się bodajże wykluczające, po co je zbierać?
 10. yethwa

  XP HOME SP3 Blue Screen

  Możesz popróbować z trybem IDE dla Sata jeśli jest taka opcja, jeśli to nie zadziała to nic nie zrobisz. Mam komputer Acer ES-131 i na nim nawet Windows 7 nie idzie zainstalować.
 11. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Przetestowałem ten POSReady 2009 i dla mnie się nie nadaje. Jest sporo zmian, instalator jest świetne, parę innych ciekawych zmian, ale nie działa w nim PAE w związku z czym nie można wykorzystać niewidocznej w systemie pamięci RAM, czyli odpada opcja z ramdyskiem. Lipa totalna.
 12. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Pierwszy link z google: http://www.portableupdate.com/ Zainstaluj lepiej ten PortableUpdate jest znacznie lepszy. Jaki jest sens takiego rozwiazania to nie jestem w stanie pojąć. Nagrywasz to na płyty CD? Jak sam piszesz, ciągle wychodzą nowe updaty, to co potem wywalasz starą płytę? No to chyba normalne. Dołączając nowe updaty masz zawsze aktualną instalkę windowsa. Stare wersje plików są nadpisywane. Nie rozumiem twojego podejścia, skoro cały świat tak robi bo jest to wygodne, to ty wolisz wypalać na płyty?
 13. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Żeby wsus wykrywał poprawki posready to ten trick z rejestrem musi być zrobiony. Po co robić jakieś iso z poprawkami? To nie można trzymać poprawek w jakimś katalogu i dopiać do obrazu z xp? Czekaj, czekaj, to nie w wsus offline mi windows embedded pokazywało tylko w PortableUpdate, spróbuj więc tego.
 14. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Tak bo w ten sposób mam dostęp do wszelkich wydanych poprawek, których wsusem offline nie ściagnie. Np. krytyczne poprawki bezpieczeństwa wykrywane skanerem Nessus, a nie serwowane przez windows update. No jak jak? Zintegrować za pomoca nlite czy innym tego typu programem. To normalny system do instalowania na dysku: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=11196 Czy na 100% zastapi tego nie wiem, trzeby by było zainstalować taki windows posready i sprawdzić.
 15. yethwa

  Zabezpieczanie Windows XP

  Nie. WSUS to komponent w serwerowej wersji Windows czyli Windows Server 2003. Ale z linków które podałeś, to widzę że po co bawić się w hackowanie windows xp professional jak można ze strony microsoftu pobrać iso posready 2009.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...