Skocz do zawartości

Brak przycisku "Otwórz" w menu kontekstowym plików medialnych


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post, jednocześnie miło mi bardzo i ciesze sie że mogę powitać Picasso, gratuluję forum :)

 

Mam drobne pytanko, pewnie związane z rejestrem i jakimiś kluczami, przeglądałem forum i widziałem wiele tematów np jak skasować różne wpisy w menu kontekstowym jakiś programów, a moje pytanie dotyczy czegoś w odwrotną stronę.

Wszystko było dobrze, pewnego dnia wywołuję kliknięciem menu kontekstowe na piosence, a tam jest wszystko oprócz Otwórz.

To samo z użyciem entera. Klikam i pokazuje się Otwórz za pomocą. Nawet zaznaczam Otwórz za pomocą WMP z zaznaczonym ptaszkiem, lecz za każdym razem jest to samo. Windows nie wie za każdym razem czym miałby otworzyć daną piosenkę ani film. Wszystko muszę otwierać za pomocą i wybierać odtwarzacz. Nawet w opcjach WMP 10 ustawiając domyślnie wszystkie pliki, menu dalej nie ma opcji Otwórz.

Niby byłoby ok, ale denerwuje mnie to przy zaznaczaniu wielu piosenek i kliknięciu Enter, bo otwiera się "otwórz za pomocą" i zwykle tylko otwiera się jeden element, a resztę muszę przeciągać na listę do Windows Media Playera.

 

Dodam że przeszedłem z WMP9 na WMP 10 i było okej, jakos od przedwczoraj gdy zacząłem wgrywać różne programy (bo robiłem format tydzień temu) i wczoraj wgrałem Photoshopa CS2, Offica 2003 i Nero 6 i praktycznie od tego momentu zaczęło się psuć to menu.

 

Mam również pytanie. Bo instalowałem Corela i w menu kontekstowym do plików JPEG mam w opcji menu kontekstowego dwa razy to samo, czyli otwieranie za pomocą COREL PHOTO-PAINT.

(z plikami jpg jest okej. Na samej górze jest wytłuszczonym drukiem przycisk Podgląd - tym windowsowym programem do otwierania obrazków, nie ma otwierania za pomocą tak jak z plikami mp3 i filmami).

Czy da się to skasować tego jednego Corela Photo - Paint z menu kontekstowego również?

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj Radzio

 

Dodam że przeszedłem z WMP9 na WMP 10 i było okej, jakos od przedwczoraj gdy zacząłem wgrywać różne programy (bo robiłem format tydzień temu) i wczoraj wgrałem Photoshopa CS2, Offica 2003 i Nero 6 i praktycznie od tego momentu zaczęło się psuć to menu.

 

Spróbuj program FileTypesMan i funkcję F4 dla tych typów rozszerzeń, które mają problem, a po operacji zresetuj komputer.

 

Mam również pytanie. Bo instalowałem Corela i w menu kontekstowym do plików JPEG mam w opcji menu kontekstowego dwa razy to samo, czyli otwieranie za pomocą COREL PHOTO-PAINT. (...)

Czy da się to skasować tego jednego Corela Photo - Paint z menu kontekstowego również?

 

1. Można szukać tych danych do usuwania w rejestrze. Przypuszczalny klucz do pierwszego wglądu, gdzie może być podklucz Corel:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\jpegfile\shell

 

2. ... lub posłużyć się programami specjalizowanymi w menu kontekstowych (KLIK).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kochani! Andziorko i Picasso :)

 

Udało mi się z tym uporać. Kliknięcie "Otwórz za pomocą" z zaznaczoną opcją żeby zawsze używać programu WMP10 nic nie pomagało.

 

Pomogło to, że zmieniłem na chwile program w "Otwórz za pomocą" na Nero Show Time i na chwile chyba wyłączył się explorer.exe, bo zniknęły na ułamek sekundy ikony z pulpitu i w menu kontekstowym było "Odtwarzaj" na samej górze które wywoływało Nero Show Time, następnie wziąłem znów otwórz za pomocą (które było już usytuowane troszkę niżej tak na środku), kliknąłem za pomocą WMP, dałem ptaszek "zawsze używaj..." i znów zniknęły ikony na ułamek sekundy i zadziałało. Na górze jest Otwórz tłustym drukiem i klikam i od razu otwiera się WMP :)

 

Dziękuje za porady, a co do Andziorki to dziękuje za radę wklejenia tych logów. Nawet ściągnąłem te dwa programy OTL i Gmera, ale skanując Gmerem komp mi zaczął nie reagować na nic i mijało 20-30 minut i tylko ruszała się myszka i żadnej reakcji, nawet nie świeciła się kontrolka dysku.

A mam pytanie jeśli zajdzie potrzeba wklejania logów tutaj na forum to jak mam to zrobić? Poprostu wkleić log z funkcji kopiuj z programu bezpośrednio tak jak piszę tego posta?

 

Dziękuję Picasso za ten program FileTypesMan, miałem go użyć już, ale spróbowałem wcześniej z tym Nero Show Time i zadziałało :)

 

a co do Corela Photo-Paint to sprawdzałem ten rejestr jak mi podała Picasso ale nie znam się zbytnio, tam w shellu mam podklucze open i printto, w open jest command i droptarget, a w printto jest samo command, ale nie wiem co mam z tym zrobić, ale najbardziej się cieszę z tego że się otwiera teraz domyślnie windowsem media playerem i dziękuję Wam za pomoc i poświęcony czas dla mnie :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
a co do Corela Photo-Paint to sprawdzałem ten rejestr jak mi podała Picasso ale nie znam się zbytnio, tam w shellu mam podklucze open i printto, w open jest command i droptarget, a w printto jest samo command, ale nie wiem co mam z tym zrobić

 

Skoro tego tam nie widzisz, zapuść w rejestrze wyszukiwanie na dokładną nazwę pozycji, która wyświetla się w menu kontekstowym, a znalezione wyniki tu przedstaw. Lub, jak mówiłam, skorzystaj z programu automatu, który potrafi sam namierzyć i w jakiś sposób zająć się wejściami kontekstowych np. z linka, który już dawałam, ShellMenuView.

 

A mam pytanie jeśli zajdzie potrzeba wklejania logów tutaj na forum to jak mam to zrobić? Poprostu wkleić log z funkcji kopiuj z programu bezpośrednio tak jak piszę tego posta?

 

Moim zdaniem logi nie są konieczne, bo efekt nie pasuje do infekcji, bardziej prawdopodobne mi się wydaje błędne przekojarzenie przez któryś instalator. Tym bardziej, że siedzą tu programy mocno ingerujące w układ asocjacji (Nero / Corel). Jeśli logi miałyby być prezentowane, to jest w ogłoszeniu jak się je przedstawia poza działem Malware, czyli w oględny sposób (serwis wklej.org lub Załączniki forum).

 

 

.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...