Skocz do zawartości

Problem z dyskiem zewnętrznym


neah

Rekomendowane odpowiedzi

W międzyczasie https://www.fixitpc.pl/topic/8627-brak-internetu-nie-wyszukuje-modemu-otl-nie-dziala/ proszę o pomoc w innym problemie, tym razem na PC: mam problem z dyskiem zewnętrznym (icybox 160gb) - od jakiegoś czasu, gdy go podłączam do komputera (PC) to komputer go nie wyczytuje oraz się zawiesza i muszę go zresetować. Z dnia na dzień tak się zrobiło, nie wiem czemu. W menedżerze zadan często jest opcja "Vista icon drive : brak odpowiedzi"

 

z dyskiem wszystko ok - na moim laptopie się wczytuje i dobrze działa

 

http://wklej.org/id/769848/ log otl z PC

 

dysk zewnęrzny działa w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

neah, inny system = nowy temat w dedykowanym platformie dziale. A tak to mieszasz Vista z XP. Dzielę temat.

 

Ten dodany log z OTL (niepełny, brakuje Extras) = nic ciekawego, nic szkodliwego. Choć widać, że to system niestandardowy i ostro modyfikowany: pocięty (uszczerbek usługi ALG) + zabawy w porty komponentów z Vista (Alky for Applications) i nakładanie makijażu. I może właśnie modyfikacje / sztuczne obiekty są przyczyną problemów ("W menedżerze zadan często jest opcja "Vista icon drive : brak odpowiedzi""). Takie przerabiane systemy to niestety poważne trudności w diagnostyce. Ktoś rozgrzebał źródło płyty, nie wiadomo co narobił / co powycinał / jakie sterowniki dointegrował, a dowalił do tego obce XP modyfikacje wizualne. Nie jestem zwolennikiem brania cudzych przeróbek.

 

Czy w Dzienniku zdarzeń są może jakieś nagrania relatywne do tych zdarzeń z dyskiem? Czy coś pomaga deaktywacja osłony rezydentnej ESET przed podpięciem dysku?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...