Skocz do zawartości

Zawieszenia przy wchodzeniu na strony internetowe


maliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już jakiś czas mam niewielkie problemy z komputerem, np. przy wchodzeniu na jakąś strone w internecie komputer łapie taką 1-2 sekundową przywieszke. Nie zdarza się to zawsze, myśle że z raz na 5-10min. Do tego pare dni temu wyskoczyło mi coś ze instaluje się jakis "agent windows" - nie wiem skąd to wyskoczyło, być może to coś od Windowsa się aktualizowało. Do tego mój laptop coraz cześciej uruchamia dodatkowy wentylator do chłodzenia, mimo że nie jest obciążony przez jakąs gre czy program. Poprostu tak podczas korzystania z internetu. Wcześniej nigdy się to nie zdarzało. Podajrzewam, że komputer możeby być obiążony jakimiś zbędnymi procesami. Infekcji nie wyklumczam, dlatego prosiłbym o sprawdzenie logów z OTL pod względem infekcji, a następnie pod względem opytmalizacji pracy komputera. I o ewentualne przeniesienie mojego tematu do odpowiedniego działu jeżeli nie będzie żadnej infekcji.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

maliniak, nie jesteś tu świeżakiem a walisz tytułem "Proszę o sprawdzenie logów" (zmieniony). Te tytuły są omówione w zasadach działu: KLIK. W logach z OTL brak oznak infekcji. Pustego raportu MBAM (nic nie wykryte) nie było sensu załączać, usuwam. Temat przemieszczam do działu Windows.

 

 

np. przy wchodzeniu na jakąś strone w internecie komputer łapie taką 1-2 sekundową przywieszke. Nie zdarza się to zawsze, myśle że z raz na 5-10min. (...)

Do tego mój laptop coraz cześciej uruchamia dodatkowy wentylator do chłodzenia, mimo że nie jest obciążony przez jakąs gre czy program. Poprostu tak podczas korzystania z internetu. Wcześniej nigdy się to nie zdarzało.

 

Do sprawdzenia czy nie jest tu problemem aktywność Avast. Program ma związek z tą partią oraz jest najsilniejszym / najbardziej rozbudowanym obiektem niedomyślnym widzialnym w raporcie.

 

 

Do tego pare dni temu wyskoczyło mi coś ze instaluje się jakis "agent windows" - nie wiem skąd to wyskoczyło, być może to coś od Windowsa się aktualizowało.

 

Wg logów z OTL niedawno modyfikowane były te pliki:

 

========== Files - Modified Within 30 Days ==========

 

[2012-06-03 00:19:46 | 000,038,424 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wups.dll

[2012-06-03 00:19:42 | 000,057,880 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wuauclt.exe

[2012-06-03 00:19:42 | 000,044,056 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wups2.dll

[2012-06-03 00:19:23 | 000,701,976 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wuapi.dll

[2012-06-03 00:15:31 | 002,622,464 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wucltux.dll

[2012-06-03 00:15:08 | 000,099,840 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wudriver.dll

[2012-06-02 15:19:42 | 000,186,752 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wuwebv.dll

[2012-06-02 15:15:12 | 000,036,864 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\wuapp.exe

 

Owszem, wygląda na to że aktualizował się tu Agent Windows Update (KB949104).

 

 

PS. Gadu-Gadu 7.7 = to kaleka wersja, która nie obsługuje nowych właściwości protokołu Gadu oraz jest w ogóle niezabezpieczona (brak szyfrowanego połączenia). Jeśli szukasz sprawnej i nie męczącej komputera alternatywy, to popatrz na WTW czy Mirandę. Opisy w artykule Darmowe komunikatory.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam na nazwe tematu.

Zaraz coś pokombinuje z tym Avastem.

Teraz zobaczyłem w historii aktualizacji Windowsa to dnia 2 i 3 czerwca nic się nie aktualizowało. Agent Windows Update 7.6.7600.256 sie zaktualizował 21.06.2012.

Gadu-Gadu 7.7 używam tylko czasem, a raczej nie ja tylko mój ojciec. Ma tam jeden numer i z nim pisze. Mam uruchomione i jak odpisze mu to go wołam. Samemu używam AQQ.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...