Skocz do zawartości

.NET Framework


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Problem nie jest palący, nawet nie wiem czy problem istnieje, czy wynika z mojej niewiedzy, jednak chciałbym wyjaśnić tę sprawę.

 

Otóż jak wiadomo .NET Framework odpowiada za poprawne generowanie plików .html. Mam wrażenie, że pomimo poprawnej instalacji pakietu w wersji 4.0 Client nie działa on prawidłowo. Tak męczę stary temat generowania raportu. Istnieje obejście tego problemu, ale oczywiście u mnie nie sprawdza. Próbowałem na podstawie wygooglowanych informacji przeinstalować usługę ASP.NET - nieskutecznie (z tego co pamiętam to zniknęła po instalacji najnowszego pakietu). Potem próbowałem przerejestrować biblioteki pakietu, ale z wersji 2.0, bo plików tego pakietu dotyczyły porady. Przy próbie przerejestrowania wyskakiwał błąd:

post-362-0-59473000-1339614376_thumb.jpg

 

Dołączam log z programu wykrywającego zainstalowane wersje .NET Framework:

http://www.wklej.org/hash/1ec5d5e8d26/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Potem próbowałem przerejestrować biblioteki pakietu, ale z wersji 2.0, bo plików tego pakietu dotyczyły porady. Przy próbie przerejestrowania wyskakiwał błąd

 

Grisza, nie wszystkie biblioteki można przerejestrować, a też w systemach Vista i Windows 7 przeniesiono punkt ciężkości z techniki rejestracji w inną stronę, np. pewne pliki znane z XP i tam rejestrowalne są pozbawione tej możliwości. W tym konkretnym przypadku to "błąd" a nie błąd. Na moim systemie komenda regsvr32 C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Aspnet_perf.dll ma identyczny zwrot. Ten plik po prostu nie ma funkcji rejestracji.

 

 

Mam wrażenie, że pomimo poprawnej instalacji pakietu w wersji 4.0 Client nie działa on prawidłowo.

 

Na czym opierasz to "wrażenie"? Jakieś konkrety?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mogę się mylić co do tej konkretnej biblioteki, ale nie wiem czy nie trzeba użyć narzędzia RegAsm

 

http://msdn.microsof...y/tzat5yw6.aspx

 

Należy przejść w cmd do lokalizacji C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727 i tam wywołać polecnie bo te katalogi nie są wymienione w zmiennch środowiskowch. Narzędzie występuje od .NET Framework 1.1

Odnośnik do komentarza

To wrażenie dotyczy tego ustrojstwa, którym Microsoft nie chce się zająć. Problem z generowaniem tego raportu nie wystąpił ot tak z dnia na dzień, ale po aktualizacji (niektórzy sugerują że tej dot. usprawnienia aktualizacji Windows, i nie da się jej usunąć). Moim zdaniem skoro pakiet .NET Framework, wg opisu na stronie Microsoft, odpowiada za generowanie plików .html (a w takim formacie jest plik raportu), to gdzieś na etapie tworzenia raportu z zebranych danych się blokuje (tak, bo wszystkie pozostałe pliki występujące przy normalnym działaniu generowania raportu kondycji systemu są obecne również w przypadku nie generowania samego "graficznego opisu" zebranych inf.). Jednak moją teorię może podważyć fakt, że parę miesięcy temu (problem już występował) wygenerowałem raport dot. zużycia energii (lub coś podobnego) właśnie w formacie .html.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...