Skocz do zawartości

WerFault.exe dziwna lokalizacja i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziwi mnie że nagle pokazało się w menadżerze:

- C:\Windows\SysWOW64\WerFault.exe - czytalem, ze to usługa raportowania błędów, tyle, że ja ją mam wyłączoną no i lokalizacja nie zgadza się.

- C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerPlugin_11_3_300_257.exe - jakiś osobny proces Firefox'a, pierwszy raz zauważyłem aby takie coś było "podprocesem" przegladarki. Czytać umiem co to jest, tylko czy to jest prawidłowy plik czy jakieś ******

- C:\Windows\KMService.exe - a to co ?

 

 

Log OTL:

- otl.txt -> link lub link

- extras.txt -> link lub link

 

 

Ogółem zauważyłem dłuższe niż zawsze ładowanie komputera.

 

Windows 7 64bit

Firefox najnowsza beta 14

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Brak oznak infekcji. Tylko drobne uwagi:

 

1. Jest na dysku szczątkowy folder adware OpenCandy. Zastosuj AdwCleaner z opcji Delete. Po tym w narzędziu Uninstall.

 

2. Używany wcześniej i nieprawidłowo odinstalowany ComboFix. Pobierz ponownie na Pulpit (KLIK), klawisz z flagą Windows + R i wklej komendę:

 

C:\Users\Admin.Admin-PC\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

 

- C:\Windows\SysWOW64\WerFault.exe - czytalem, ze to usługa raportowania błędów, tyle, że ja ją mam wyłączoną no i lokalizacja nie zgadza się.

 

Wszystko się zgadza. Na systemie Windows x64 raportowanie błędów ma dwa wystąpienia:

 

- C:\Windows\SysWOW64\WerFault.exe (32-bitowa wersja)

- C:\Windows\system32\WerFault.exe (64-bitowa wersja)

 

Proces z SysWOW64 startuje, gdy występują problemy z 32-bitowymi procesami. I może być związany właśnie z tym:

 

 

- C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerPlugin_11_3_300_257.exe - jakiś osobny proces Firefox'a, pierwszy raz zauważyłem aby takie coś było "podprocesem" przegladarki. Czytać umiem co to jest, tylko czy to jest prawidłowy plik czy jakieś ******

 

To jest dokładnie to co w nazwie, na jednym z moich systemów to samo widziałam. Wg Twoich logów co dopiero była aktualizacja Adobe Flash wykonana i w kwestii owej najnowszej wersji Adobe Flash 11.3.300.257, to ponoć jest problematyczna (wiszące procesy / wywrotki): KLIK / KLIK. Na dokładkę Firefox w statusie beta. Obecność WerFault.exe w procesach nie taka tajemnicza.

 

 

- C:\Windows\KMService.exe - a to co ?

 

Twoje kombinacje z "witaminizowanym" Office.

 

SRV - [2012-05-13 19:13:06 | 000,008,192 | ---- | M] () [Auto | Running] -- C:\Windows\SysWOW64\srvany.exe -- (KMService)

[2012-05-13 19:13:50 | 000,151,552 | ---- | C] () -- C:\Windows\KMService.exe

[2012-05-13 19:13:50 | 000,008,192 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\srvany.exe

 

 

Ogółem zauważyłem dłuższe niż zawsze ładowanie komputera.

 

1. Może Avast ma tu coś do rzeczy.

 

2. Dodatkowo w Dzienniku zdarzeń widoczny błąd:

 

Error - 2012-06-11 10:37:33 | Computer Name = Admin-PC | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Internet Connection Sharing (ICS) zależy od usługi Remote Access

Connection Manager, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%1058

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > Uruchom jako Administrator > i albo albo:

- dwuklik na usługę "Udostępnianie połączenia internetowego (ICS)" i Typ startowy przestaw na Wyłączony

- dwuklik na usługę "Menadżer połączeń usługi Dostęp zdalny" i Typ startowy ustaw na Ręczny

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To oczywiste, że padną po wykonaniu punktu 1 (wtyczka jest wyłączana). Jeśli doświadczasz problemów z Flash, to prędzej należy wybrać jedno z tych:

- Wdrożyć punkt 2, czyli wyłączenie trybu "Protected" w Adobe Flash dla Firefox

- Cofnąć wersję o jedną wstecz i wyłączyć autoaktualizator Adobe Flash, by nie próbował po cichu nadpisać wersji. Archiwum wersji Adobe Flash: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...