Skocz do zawartości

Kilka dziwnych problemów w Windows 7


Suomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziwne rzeczy dzieją się ostatnio z moim laptopem..

1) Przed ,,Zapraszamy" przy zalogowaniu widziałam czarny ekran przez 10-20sek. Po tym czasie pojawił się napis ,,Zapraszamy" i się zalogowałam. Po kilku sekundach explorer.exe się zawieszał. Znalazłam to: http://support.micro...om/kb/972685/pl i postanowiłam odinstalować Microsoft Visual C++ 2008 x86 9.0.0.30729.17. Po usunięciu tego problem zniknął z zawieszaniem się explorer.exe, jednak czarny ekran na 5-6 sekund pojawia się przed ,,Zapraszamy".

2) Nie mogę zainstalować Service Pack 1 (dla Windows 7 64-bit). Zawiesza się przy 67% i potem wyskakuje błąd, że serwery są przeciążone i proszą spróbować za 15 min. Już 2 miesiące próbuję zaktualizować i dalej to samo.

3) W Windows Media Player nie mogę rozjaśniać plików .avi. Ta funkcja jest mi bardzo potrzebna.

4) Mój komputer wysyła dużo danych do internetu. Przez miesiąc wysłał ok. 600MB danych, choć ja niczego nikomu nie przesyłałam. Kiedyś w miesiącu wysyłał ok.50MB.

5) Mozilla Firefox otwiera się ponad minutę.

6) Ikonki w folderach i na pulpicie wolno się odświeżają.

Proszę o pomoc i o jak najprostrze wytłumaczenie co i jak mam robić.. ;)

Log z OTL:

OTL.Txt

 

 

Edit: Problem z explorer.exe jednak nie zniknął.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło drugiego loga z OTL - ekstras Opcja "Rejestr - skan dodatkowy" ma być zaznaczona na "Użyj filtrowania" podczas skanu. Dołącz brakujący log.

 

Na pierwszy rzut oka jednak nie widać tu żadnej infekcji i wątpię by to była dobra droga. Podejrzanym dla przynajmniej części problemów na podstawie loga wydaje się być Kaspersky. Sugeruję tymczasową deinstalacje i sprawdzenie czy coś się zmieni.

 

System też nie ma pliku hosts i to należy naprawić. Upewnij się, że masz włączone pokazywanie rozszerzeń (Panel sterowania > Opcje folderów > Widok > odznaczona opcja Ukrywaj rozszerzenia znanych typów). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

#	127.0.0.1	   localhost
#	::1		   localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

 

Plik wstaw do folderu C:\Windows\system32\drivers\etc.

 

Temat przenoszę do bardziej pasującego działu.

Odnośnik do komentarza

Korzystasz z internetu mobilnego. Zrywanie połaczenia moze być kwestią słabego sygnału. Proponuje przejść do kogoś z lapkiem podpiąć się do netu przez LAN i pobrać pakiet instalatora ServicePack 1 na dysk.

 

Poza ty uzywasz aplikacji od Iplus i ona nie jest doskonała do połaczeń z netem za pomocą modemów. Co zresztą widać po Dzienniku Zdarzeń

 

Error - 2011-08-31 02:48:46 | Computer Name = Samsung-R780 | Source = Application Error | ID = 1000
Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: iPlusChecker.exe, wersja: 0.0.0.0,
sygnatura czasowa: 0x4b2f64d7  Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja:
6.1.7600.16695, sygnatura czasowa: 0x4cc7ab86  Kod wyjątku: 0xc0000005  Przesunięcie
błędu: 0x00032a85  Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x638  Godzina uruchomienia
aplikacji powodującej błąd: 0x01cc67a9e3535ed2  Ścieżka aplikacji powodującej błąd:
C:\Program Files (x86)\iPlus\iPlusChecker.exe  Ścieżka modułu powodującego błąd:
C:\windows\SysWOW64\ntdll.dll  Identyfikator raportu: 45d82697-d39d-11e0-bbd3-f51c70190d0a

 

windows6.1-KB976932-X64.exe 903.2 MB

http://www.microsoft...ls.aspx?id=5842

 

3) W Windows Media Player nie mogę rozjaśniać plików .avi. Ta funkcja jest mi bardzo potrzebna.

Nie bardzo wiem co masz na myśli? Możesz wyjaśnić o co chodzi z plikami avi?

 

Czy został juz uzupełniony brakujący plik hosts?

Odnośnik do komentarza

Sygnał mam 3-4 kreski na 5. Ale mam bardzo wolny internet, ok. 200kb/s (EDGE).

W Windows Media Player jest funkcja rozjaśniania obrazu filmu (PPM - Ulepszenia - Ustawienia wideo - Jasność). W plikach z rozszerzeniem .avi nie mogę rozjaśnić obrazu (suwaki mogę przesunąć, jednak odskakują na swoje miejsce; obrazek niżej), ale na innych filmach (rozszerzenie .MOV) wszystko działa jak trzeba.

Plik hosts już jest na swoim miejscu.

post-4677-0-66101400-1339314725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Sygnał mam 3-4 kreski na 5. Ale mam bardzo wolny internet, ok. 200kb/s (EDGE).

 

Wolny? Na sygnale EDGE? Jesteś pewny że nie nie jest to HSDPA? Na EDGE net leci nie wiecej jak 35kb/s.

 

Sadzę, że wine za to ponosi aplikacja od Iplusa. Alternatywny program mający bardzo duze możliwości (poza instalacją sterowników do modemu) to TopNetinfo

 

http://wiki.bez-kabl...p_NetInfo_-_FAQ

 

 

W kwesti WMP możliwe że jasnośc obrazu dostosujesz w opcjach karty graficznej. Musisz poczekać, ponieważ ja prawie w ogóle nie korzystam z przywileju oglądania filmów na kompie.

 

Sprawdzałem to u siebie przed chwilą ale na pliku mp4. Wsystko działa. Trudno mi powiedzieć co z avi bo nie mam nic takiego pod reką. Na razie skoncentrowałbym sie na ściągnieciu SP1.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Przynajmniej mi tak wyświetla. Tu gdzie mieszkam, nie mam możliwości odbierania HSDPA. Do najbliższego HSDPA mam ok. 50km. Prędkość ściągania mniejsza, bo teraz ściągam aktualizację do Kasperskiego.

post-4677-0-32950100-1339316673_thumb.jpg

Mogę spróbować ściągnąć.. mam limit 6GB. Zajmie mi to trochę czasu, ale jak narazie nie mam innej możliwości.

Bardzo potrzebuję tej funkcji rozjaśniania .avi. :(

Edytowane przez Suomi
Odnośnik do komentarza

Ten drugi obrazek pokazuje predkośc początkową pobierania pliku? W miare upływu czasu zwieksza sie do ponad 120kb?

 

 

Mogę spróbować ściągnąć.. mam limit 6GB. Zajmie mi to trochę czasu, ale jak narazie nie mam innej możliwości.

Bardzo potrzebuję tej funkcji rozjaśniania .avi.

 

Jeśli zaczniesz pobierać Service Pack bezpośredni i bedzie leciał (mogą być zmiany predkości, rzecz naturalna) w granicach 100Kb to pobieraj. Wyłacz sobie na czas pobierania aktualizacje Kasperskiego i aktualizacje automatyczne WU ustaw jak na obrazku. Nic innego w czasie pobierania SP1 nie ciągnij z netu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Ten pierwszy zaczął się pobierać z prędkośćią 137KB/s, potem prędkość spadła (po ok. 10-15sek.) do ok. 30KB/s. Ten drugi zaczął się pobierać z prędkością ok. 30KB/s i tak do końca było.

 

To świadczy o tym co mówiłem. Na początku jest, jakby to powiedzieć kompresja pobierania. A potem leci wolniutko. Realna predkość to około 30kb.

 

Masz tak jak stary Belfegor. Czyli technologia EDGE nie da ci nic więcej. Ja pojechałem do znajomych i pobrałem SP1 na ich kompie. Nawet by mi się nie chciało czekać 2 dni na pobranie tej aktualizacji.

 

eśli zaczniesz pobierać Service Pack bezpośredni i bedzie leciał (mogą być zmiany predkości, rzecz naturalna) w granicach 100Kb to pobieraj. Wyłacz sobie na czas pobierania aktualizacje Kasperskiego i aktualizacje automatyczne WU ustaw jak na obrazku. Nic innego w czasie pobierania SP1 nie ciągnij z netu.

 

To już nieaktualne. Nie mecz tego netu. Szkoda twoich nerwów i limitu pobierania.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Próbuję ściągnąć service pack 1 dla Win7 i nie mogę. Aktualizacja (pobieranie pliku) zawiesza się przy 67%. Pokazuje, że pobrano 87,5 MB. Potem wyrzuca mi błąd, że serwer jest obciążony i tak w kółko od pół roku. Co mogę zrobić, żeby ściągnąć i zainstalować SP1? Próbowałam już ściągać stąd: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5842 . Nic to nie dało, ponieważ ściąganie pliku zawiesza się przy 674KB i nie idzie dalej. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...