Skocz do zawartości

Zawieszanie się systemu po zalogowaniu


Avron

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem komputerowym laikiem i nie znam się na oprogramowaniu.

 

Sytaucja wygląda następująco. Dwa dni temu kupiłem nowy komputer. Pierwszego dnia wszystko pięknie działało niestety drugiego dnia po jakiś 2h pracy, w prawym dolnym rogu, pojawiła mi się informacja iż połączenie sieciowe zostało zerwane. Modem był sprawny więc włączyłem przycisk odświeżania, żeby system ponownie wyszukał połączenie. Wtedy Windows zawiesił się (zamarzł). Restart nic nie pomógł. Obecnie uruchamia się poprawnie do ekranu startowego. Po wybraniu profilu, ten się ładuje ale kiedy tylko wcisnę klawisz myszy system ponownie zamarza. Jednocześnie w trybie awaryjnym działa bez zarzutu. System jest nowo zainstalowany, oryginalny Wndows 7 Home Premium(x64). Na dysku zainstalowane zostało tylko kilka programów (Office, steam, kilka gier), Wszystko oryginalne i legalne. Nie wiem czy to jest istotne ale problem zaczęły się po zainstalowaniu automatycznej aktualizacji.

 

Konfiguracja komputera:

AMD PHENOM II x4 965 3.4 GHz

Płyta główna ASROCK 970 Extreme3

RAM DDR3 Kingston 8GB

Dysk WD 500GB SATA3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę korzystaj z funkcji załączników, by wstawić raporty. Przerzucam. Log jest niepełny, zabrakło drugiego istotnego pliku Extras, m.in. z listą rekordów z Dziennika zdarzeń. Nie ustawiłeś opcji "Rejestr - skan dodatkowy" na "Użyj filtrowania". Oceniając logi w połączeniu z tym:

 

 

Obecnie uruchamia się poprawnie do ekranu startowego. Po wybraniu profilu, ten się ładuje ale kiedy tylko wcisnę klawisz myszy system ponownie zamarza. Jednocześnie w trybie awaryjnym działa bez zarzutu.

 

Najbardziej rozbudowany obiekt wtórny co dopiero doinstalowany i budzący podejrzenia w omawianej kwestii (zazębienie z tą sferą operacyjną) to Avast. Jego serwisy i sterowniki nie są ładowane w Trybie awaryjnym. Testowo odinstaluj oprogramowanie, następnie w Trybie awaryjnym popraw narzędziem Avast Uninstall Utility. Przedstaw wyniki czy są pozytywne skutki.

 

Poboczna uwaga: "dwa dni temu" zakupiony komputer a już władowałeś sobie śmieci, czyli adware Bigpoint Games PL Community Toolbar (przejęte preferencje wyszukiwarki Firefox). Odmontuj to przez menedżer dodatków Firefox, popraw przez AdwCleaner (opcja Delete).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki. Odinstalowanie Avasta faktycznie pomogło. Czy mogłabyć/mógłbyś jescze wyjaśnić dlaczego błędy zaczęły pojawiać się dopiero po 2 dniach. Avast był pierwszym programem który zainstalowałem. Niechciałbym by taka sytuacja powtórzyła się w przyszłości. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza

Tego nie wiem. Ale mam pytanie: ile razy po instalacji Avast system był restartowany? Czy pierwszy restart nie miał tych objawów?

 

Po instalacji raz. Avast był pierwszym programem który zainstalowałem. Pierwszy restart nie miał tych objawów. Problemy zaczęły się dopiero drugiego dnia ok 3h po uruchomieniu komputera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...