Skocz do zawartości

Spowolnienie wczytywania stron


JERYCHO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc.

Mam windowsa XP 32 bity.

Jak wspomniałem powyżej mam problem z szybkoscią wczytywania stron. Ponadto jak już wczytana zostanie jakaś stron to gdy chcę wrócić do poprzedniej i naciskam strzałkę wstecz nic się nie dzieje - na pasku adresu pojawi się na chwilę ta poprzednia strona ale zaraz przechodzi samoczynnie na tą z której chciałem przejść.

Poza tym przy każdym włączaniu komputera pojawia się komunikat sprawdzanie systemu plików na dysku D. Wcześniej czegoś takiego nie było.

Jeszcze jedna sprawa po kliknięciu na jakiś link na stronie, otwiera mi się w prawym górnym rogu nowa karta o wymiarach dosłownie 5 na 5 cm, trwa to od kilku dni - ale ja nic nie zmieniałem w ustawieniach kart - jak to mogę zmienić, chodzi mi o wymiary, żeby były takie jak z reguły.

Poniżej załączam logi.

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcji nie notuję. Temat zmienia dział. Wstępnie do Windows, ze względu na złożenie zgłoszeń.

 

 

Jak wspomniałem powyżej mam problem z szybkoscią wczytywania stron.

 

1. Zwracają uwagę bardzo stare sterowniki nVidia, w składzie jest drajwer sieciowy NVENETFD.sys:

 

DRV - [2005-09-30 06:52:22 | 000,013,056 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\nvnetbus.sys -- (nvnetbus)

DRV - [2005-09-30 06:52:20 | 000,034,048 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\NVENETFD.sys -- (NVENETFD)

DRV - [2005-08-18 10:52:06 | 000,093,568 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\nvata.sys -- (nvata)

 

Zorientuj się czy jest aktualizacja na stronie producenta.

 

2. Czy przypadkiem problem spowolnienia wczytywania stron nie występuje wtedy, gdy tłowo odbywa się komunikacja torrent?

 

 

Poza tym przy każdym włączaniu komputera pojawia się komunikat sprawdzanie systemu plików na dysku D. Wcześniej czegoś takiego nie było.

 

Wg Dziennika zdarzeń są tu powody, zgłoszenie uszkodzenia struktury plików:

 

Error - 2012-06-05 13:32:33 | Computer Name = PC-8A0A33AAD968 | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom

narzędzie chkdsk na woluminie D:.

 

Czy pozwalasz checkdiskowi się wykonać do końca, czy może go w kółko anulujesz? Daj mu skończyć. Jeśli mimo tego będzie dręczył uruchamianiem w cyklach, spożyj tę instrukcję:

 

Start > Uruchom > cmd

 

- Wpisz komendę fsutil dirty query D:. Jeżeli zwróci potwierdzenie:

- Wpisz komendę CHKNTFS /X D: i zresetuj komputer.

- Wpisz komendę CHKDSK /F /R D: i zresetuj komputer, doczekaj, aż narzędzie skończy.

- Na koniec zweryfikuj ponownie zwrot z fsutil.

 

Nawiasem mówiąc, obudzenie checkdiska może być pierwszym symptomem grubszych problemów z dyskiem.

 

 

Jeszcze jedna sprawa po kliknięciu na jakiś link na stronie, otwiera mi się w prawym górnym rogu nowa karta o wymiarach dosłownie 5 na 5 cm, trwa to od kilku dni - ale ja nic nie zmieniałem w ustawieniach kart - jak to mogę zmienić, chodzi mi o wymiary, żeby były takie jak z reguły.

 

Tu nie mogę sobie tego wyobrazić (może obrazek?), ale w pierwszej kolejności wyczyść przeglądarki z paskowego adware wstawionego przez uTorrent. W Firefox w menedżerze dodatków odinstaluj uTorrentControl2 Community Toolbar, powtórz deinstalację w Panelu sterowania i Dodaj / Usuń Programy. Na koniec zapraw przez AdwCleaner (opcja Delete).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem tylko jak sprawdzić jakie sterowniki nVidia mam zainstalowane, żeby zobaczyc czy są jakieś aktualizacje.

 

Wg logów z OTL Twoje sterowniki pochodzą z roku 2005, ta data już jest punktem odniesienia. Wersja sterowników chipsetu może być pobrana przez:

- Właściwości plików (np. przykładowego C:\WINDOWS\system32\drivers\nvnetbus.sys) + Właściwości kontrolera / urządzeń nVidia w Menedżerze urządzeń.

- W paczce, z której instalowałeś sterowniki, powinien być plik tekstowy z wykazem zawartości

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...