Skocz do zawartości

Keylogger rjlb.dll - programy nie działają


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem że jest juz wiele podobnych tematów na tym forum i ja sie niestety podpinam pod ten sam problem ;/ zabawa w OTSy i zainfekowane paczki Tibii. proszę o waszą pomoc. skanowałem kompa Kaspersky virus removal tool i znalazło mi zainfekowany plik rjlb.dll no i usnunałem go (teraz wiem ze to był bład). wszystkie programy łączące mi sie z internetem nie chcą się włączyć (pisze z innego komputera domowego). OTL nie chce sie uruchomić więc narazie logów nie moge wysłać. Szukałem pomocy jeszcze na innym forum i skanowąłem juz komputer wieloma programami które mi tam polecono ale w koncu na rjlb.dll natrafiłem przez skanowanie komputera kasperskym i zacząłem czytać okazało sie ze t to czego szukałem. Moglibyście mi doradzic co mam zrobic żeby drugim komputer zaczał mi działać a potem jak pozbyc sie tego keyloggera ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

aaa tak zapomniałem, przepraszam.

Windows 7, system 64 bitowy, service pack 1

Tak własnie czytałem o tym podmienianiu plików i chciałem prosić o pomoc w tym co po kolei mam zrobić. jak tylko zadziała wrzuce logi z OTL'a :)

pozdrawiam.

 

@edit

przywróciłem system poprzez punkt przywracania systemu i wszystkie aplikacje i programy działają na nowo. ale plik rjlb.dll dalej jest w folderze sysWOW64

i co teraz ?

Odnośnik do komentarza

Przywracanie systemu było ... niepotrzebne (to kwestia jednej podmiany pliku), a niedziałające programy były tylko 32-bitowe = czyli Internet Explorer 64-bit (skrót w Menu start) umożliwiający komunikację na forum powinien był działać.

 

1. Proszę o skan na wersje pliku, uruchom SystemLook x64 i do okna wklej:

 

:filefind
ws2_32.dll

 

Klik w Look. Przedstaw raport.

 

2. Poza tym, skoro Przywróciłeś system, obowiązkowe są logi i z OTL.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ale nie działa mi przeglądarka a a interner explorer i google chrome (jedyne przeglądarki) nie włączały się, dlatego przywróciłem system. to bardzo źle ?

 

SystemLook.txt

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff
Log created at 22:14 on 31/05/2012 by Bartek
Administrator - Elevation successful
========== filefind ==========
Searching for "ws2_32.dll"
C:\Windows\System32\ws2_32.dll --a---- 297984 bytes [06:48 21/06/2011] [13:27 20/11/2010] 4BBFA57F594F7E8A8EDC8F377184C3F0
C:\Windows\SysWOW64\ws2_32.dll --a---- 207360 bytes [06:47 21/06/2011] [14:37 23/01/2012] 131970B01C07AE2F94814FCD767EBAF7
C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-w..nfrastructure-ws232_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_4eaca269e8070c6b\ws2_32.dll --a---- 296448 bytes [23:21 13/07/2009] [01:41 14/07/2009] 7083F463788CB34FCC42F565D56F89E8
C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-w..nfrastructure-ws232_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_50ddb631e4f59005\ws2_32.dll --a---- 297984 bytes [06:48 21/06/2011] [13:27 20/11/2010] 4BBFA57F594F7E8A8EDC8F377184C3F0
C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-w..nfrastructure-ws232_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_f28e06e62fa99b35\ws2_32.dll --a---- 206336 bytes [23:12 13/07/2009] [01:16 14/07/2009] DAAE8A9B8C0ACC7F858454132553C30D
C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-w..nfrastructure-ws232_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_f4bf1aae2c981ecf\ws2_32.dll --a---- 206848 bytes [06:47 21/06/2011] [12:21 20/11/2010] 7FF15A4F092CD4A96055BA69F903E3E9
-= EOF =-

 

logi z OTL'a

OTL.Txt

http://wklej.org/id/764267/

 

Extras.Txt

http://wklej.org/id/764268/

Odnośnik do komentarza
Ale nie działa mi przeglądarka a a interner explorer i google chrome (jedyne przeglądarki) nie włączały się, dlatego przywróciłem system. to bardzo źle ?

 

Są dwie wersje Internet Explorer w systemie x64: 64-bit i 32-bit, a domyślnie jest ustawiona 32-bit (i pewnie tę uruchamiałeś). Jak powiedziałam: "Internet Explorer 64-bit (skrót w Menu Start) umożliwiający komunikację na forum powinien był działać". Google Chrome oraz Internet Explorer na przycisku Paska zadań to wersje 32-bit i te nie będą działać = infekcja rjlb.dll ma wpływ tylko i wyłącznie na 32-bitowe programy. Przywracanie systemu nie zaszkodziło, ale było po prostu zbędne, bo usunięcie tej infekcji przy niedziałających programach jest proste, jedna podmiana pliku i z głowy.

 

Przechodząc do usuwania, w pierwszej kolejności musi być zamieniony prawidłową kopią 32-bitowy plik systemowy ws2_32.dll (infekcja go podstawiła), dopiero po tym można kasować plik rjlb.dll. Prawidłową kopię pliku posiadasz w systemie w katalogu WinSxS.

 

1. Uruchom BlitzBlank i w karcie Script wklej:

 

CopyFile:
C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-w..nfrastructure-ws232_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_f4bf1aae2c981ecf\ws2_32.dll C:\Windows\SysWOW64\ws2_32.dll

 

Klik w Execute Now. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przedstaw log wygenerowany przez BlitzBlank oraz nowy log z SystemLook na te same warunki szukania co poprzednio.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Znowu muszę pisać z drugiego komputera. Mój się nie włącza, przy restarcie z BlitzBlank'a pojawił się jakiś biały napis na czarnym tle i komputer się zrestartował i pojawiły się dwie opcje jedna to uruchom system normalnie ale jak to wybiorę to przy logowaniu miga blue screen i restartuje się od nowa a przy drugiej opcji(napraw komputer) szuka problemów pyta czy przywrócić system i jak klikam przywróć to dalej szuka i szuka.. i nic

Odnośnik do komentarza

Przy starcie komputera F8 > Napraw komputer > Wiersz polecenia i wykonaj dwie akcje:

 

1. Wpisz komendę notepad, z menu Plik > Otwórz > z boku przełącz na Komputer, co otworzy listę dysków. Sprawdź pod jaką literą jest widziany w tym środowisku dysk z Windows.

 

2. Wpisz komendę zamiany plików:

 

copy /y X:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-w..nfrastructure-ws232_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_f4bf1aae2c981ecf\ws2_32.dll X:\Windows\SysWOW64\ws2_32.dll

 

Gdzie X = litera dysku z Windows pobrana w punkcie 1.

 

3. Restart do Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

BlitzBlank jest tu już nieaktualny, to co miał zrobić zostało właśnie wykonane z poziomu konsoli komendą kopiowania plików (prawidłowy ws2_32.dll w WinSxS skopiowany do zainfekowanego ws2_32.dll w SysWOW64). Dla pewności zresetuj ponownie komputer, a jeśli Windows prawidłowo zastartuje, zrób nowy log z SystemLook, jak prosiłam.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

bako22, do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj. Napisałeś bezsensownie trzy posty w serii (w tym dwa to duplikat danych), sklejam wszystko. Na temat podbijania postów jest nawet w zasadach działu, nic tym nie zdziałasz korzystnego dla siebie, a wręcz przeciwnie.

 

 

ten plik rjlb.dll dalej jest w folderze SysWOW64

 

Oczywiście. Nie rozpłynie się samoistnie w powietrzu. Leczenie tej infekcji ma dwa etapy. Pliku rjlb.dll nie wolno usunąć, dopóki się nie podmieni zainfekowanego systemowego krytycznego pliku ws2_32.dll. Dopiero po potwierdzeniu, że plik ws2_32.dll został przywrócony, można zabrać się za skasowanie rjlb.dll. Jest to wtedy bezpieczne i nie skutkuje padem programów. I właśnie do tego przechodzimy, bo bieżący skan z SystemLook potwierdza ozdrowienie ws2_32.dll.

 

1. Skasuj z dysku / odinstaluj wszystko co związane z dodatkami do Tibia.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Windows\SysWow64\rjlb.dll
 
:OTL
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://www.browsersafesearch.com?client=mozilla-firefox&cd=UTF-8&search=1&q="
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found
O3:64bit: - HKU\S-1-5-21-1813054588-749713010-1817662991-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found
O4 - HKLM..\RunOnce: [End_Install] C:\Users\Bartek\AppData\Local\Temp\SHK0.bat ()\
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami usuwania.

 

3. Do oceny wystarczy tylko log z wynikami usuwania. I powiedz jaki skrypt stosowałeś zanim tu zgłosiłeś się po pomoc, bo widzę, że jakiś puszczałeś (ślady na dysku).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem przepraszam za ten potrójny post ale myślałem że nie zauważyłaś że edytowałem pierwszy post a chciałem żebyś mi jeszcze odpowiedziała. To już się więcej nie powtórzy :)

 

Tu wklejam log z OTL'a po wykonaniu skryptu który mi podałaś:

http://wklej.org/id/764954/

 

a tu ten skrypt którym skanowałem wcześniej (od admina z forum pcformat)

 

 

 

:OTL

DRV:64bit: - File not found [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\ -- (MLPTDR_N)

File not found (No name found) -- F:\KASPERSKY ANTYWIRUS\FFEXT\KAVANTIBANNER@KASPERSKY.RU

File not found (No name found) -- F:\KASPERSKY ANTYWIRUS\FFEXT\LINKFILTER@KASPERSKY.RU

File not found (No name found) -- F:\KASPERSKY ANTYWIRUS\FFEXT\VIRTUALKEYBOARD@KASPERSKY.RU

O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found

O3:64bit: - HKU\S-1-5-21-1813054588-749713010-1817662991-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found

O4 - HKU\S-1-5-21-1813054588-749713010-1817662991-1000..\Run: [LG LinkAir] File not found

O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

O8:64bit: - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\EXCEL.EXE/3000 File not found

O8:64bit: - Extra context menu item: Wyślij &do programu OneNote - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\ONBttnIE.dll/105 File not found

O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\EXCEL.EXE/3000 File not found

O8 - Extra context menu item: Wyślij &do programu OneNote - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\ONBttnIE.dll/105 File not found

@Alternate Data Stream - 231 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:6BE50C2B

:Files

AUTORUN.INF /alldrives

$RECYCLE.BIN /alldrives

RECYCLER /alldrives

:Commands

[emptytemp]

 

 

 

Plik rjlb.dll już nie istnieje ;)

dziękuje Ci bardzooooo za pomoc !! Powinienem wykonywać jeszcze jakieś dodatkowe skanowania czy coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
tak wiem przepraszam za ten potrójny post ale myślałem że nie zauważyłaś że edytowałem pierwszy post a chciałem żebyś mi jeszcze odpowiedziała.

 

Tematy, które pilotuję bezpośrednio, regularnie sprawdzam, zwłaszcza jeśli ktoś mi zaznacza możliwość wykonania edycji w poście. Czasokres odpowiedzi to inna historia, mogę być nieobecna lub zbyt zmęczona.

 

 

a tu ten skrypt którym skanowałem wcześniej (od admina z forum pcformat)

 

Komentarz na ten temat w spoilerze.

 

 

 

Wyszukałam sobie ten temat na pcformat, by nabrać pojęcia co się tam działo. Ten skrypt z pcformat do luftu. Z kilku względów:

- Z tego co zauważyłam, oni stosują tam bezsensowną praktykę wstawiania w sekcji ":Files" matrycy z usuwaniem wszystkich Koszy i autorun.inf, nawet jeśli tego w systemie nie ma, co jest potwierdzone logiem (czyli są określone dane). Log z OTL podałeś, żadnego autorun.inf nie ma pokazanego, system Windows 7 (Kosz to $RECYCLE.BIN a nie RECYCLER). Skutki:

 

========== FILES ==========

AUTORUN.INF not found in C:\

AUTORUN.INF not found in E:\

AUTORUN.INF not found in F:\

RECYCLER not found in C:\

RECYCLER not found in E:\

RECYCLER not found in F:\

 

- Wywalone zostały tu prawidłowe wpisy menu kontekstowego Internet Explorer kierujące na funkcje Office (program na liście zainstalowanych) = te wpisy są tylko pozornie "not found", to przez te ukośniki odwrotne "/" OTL nie znajduje pliku.

 

O8:64bit: - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\EXCEL.EXE/3000 File not found

O8:64bit: - Extra context menu item: Wyślij &do programu OneNote - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\ONBttnIE.dll/105 File not found

O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\EXCEL.EXE/3000 File not found

O8 - Extra context menu item: Wyślij &do programu OneNote - res://C:\PROGRA~2\MICROS~1\Office14\ONBttnIE.dll/105 File not found

 

- Podjęto próbę usunięcia sterownika MLPTDR_N mającego bardzo dziwną strukturę ścieżki (kończy się ścieżka na C:\Windows\SysNative\ i brak nazwy pliku). Załączenie tej linii pod komendą :OTL w teorii wywaliłoby cały folder system32 (z ograniczeniem, że zablokowane komponenty by nie puściły), na szczęście OTL nie pozwala skasować komponentów objętych białą listą ("Item C:\Windows\SysNative\ is whitelisted and cannot be moved.").

 

DRV:64bit: - File not found [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\ -- (MLPTDR_N)

 

Ale to wszystko nie jest aż tak istotne, sprawa główna to: zabierają się za wpisy bez znaczenia, ale nie leczenie infekcji. Infekcji albo nie znają, albo jej nie zauważyli. Pierwszy log z OTL podany na pcformat pokazuje rjlb.dll, zarówno na dysku jak i w załadowanych modułach:

 

========== Modules (No Company Name) ==========

 

MOD - [2012-01-23 16:37:05 | 000,005,632 | ---- | M] () -- C:\Windows\SysWOW64\rjlb.dll

 

========== Files Created - No Company Name ==========

 

[2012-01-23 16:37:05 | 000,005,632 | ---- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\rjlb.dll

 

 

 

 

 


Wracając do sprawy na fixitpc.pl, to zostały wykończenia:

 

1. Ze względu na obecność keyloggera zmień hasła.

 

2. Odinstaluj obiekt toolplugin. Ufam, że dodatki do Tibia już zniknęły.

 

3. W OTL uruchom Sprzątanie. To usunie składniki OTL oraz z powrotem ustawi domyślne opcje Widoku. Cytując Twoje słowa z pcformat:

 

Aha i do tego po skanowaniu skryptem w OTL'u pojawiły mi sie na pulpicie takie przezroczyste ikony. m.in. plik "desktop.ini" troche dziwne rozszerzenie..

 

Tak, bo skanowanie OTL, by ułatwić robotę prowadzącym pomoc, przełącza widzialność ukrytych plików (w domyśle: gdy zostaje zadana instrukcja usunięcia czegoś co ukryte, użytkownik nie musi ręcznie przełączać). A to co Cię tak niepokoi jest w najlepszym porządku. Cytuję siebie z innego tematu:

 

desktopini.png

 

Na Pulpicie Vista i 7 są zawsze dwa pliki desktop.ini, gdyż Pulpit widziany oczami to wirtualna przestrzeń składająca wspólnie w istocie widok dwóch rzeczywistych folderów Pulpitu zlokalizowanych na dysku twardym:

 

C:\Users\Konto użytkownika\Desktop

C:\Users\Public\Desktop

 

Domyślnie wszystkie pliki desktop.ini mają atrybuty HS (ukryty systemowy) i są usunięte z widoku. Tym zachowaniem steruje się przy udziale opcji w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Ujrzałeś nagle te pliki, bo uruchomiłeś OTL, który wpływa na rekonfigurację ustawień Widoku. Opcje wracają na miejsce, gdy w OTL użyje się funkcji Sprzątanie (stosowana tylko wtedy, gdy w OTL przepuszczano skrypt usuwający i jest po prostu co "sprzątać" = kwarantanna OTL). Lub, jak mówię, samemu sobie zmienić w opcjach.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

5. Wykonaj aktualizacje: KLIK. Wersje z Twojej listy zainstalowanych wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86416020FF}" = Java™ 6 Update 20 (64-bit)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX 64-bit

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin 64-bit

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216024FF}" = Java™ 6 Update 24

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A91000000001}" = Adobe Reader 9.1 - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.8

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

"Mozilla Firefox 4.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 4.0.1 (x86 pl)

 

(nie wiem jaka dokładnie jest wersja Adobe Flash, upewnij się że najnowsza)

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

czyli pcformat trochę do.. niczego i nie bardzo ta ich pomoc. no bo w sumie ten rjlb.dll znalazłem poprzez ostateczne skanowanie kompa kasperskym które sam wymyśliłem.

 

1. Hasła zmienione :)

2. Odinstaluj obiekt toolplugin. Ufam, że dodatki do Tibia już zniknęły.

nie mam zielonego pojęcia gdzie on jest jak wpisuje w wyszukaj to znajduje mi tylko logi z OTL'a (a może go już nie ma ?) dodatki z Tibii usunięte już wczoraj przed napisaniem poprzedniego posta.

3. Sprzątanie w OTL'u wykonane

4. Usunąłem wszystkie punkty przywracania w "ochrona systemu" nie tylko z C (systemowy) ale i z innych dysków i tam był jeszcze folder "Recovery" to z niego tez usunąłem.

5. Service packa 1 mam (jak już wczesniej pisałem) IE 9 sciągnąłem, co do adobe flasha pisze mi ze przeglądarka chrome ma taką opcje ze zawsze aktualizuje flasha do najnowszej wersji, więc chyba się zgadza. czy mam też instalować te wszystkie Javy, shockwave i FileZille ?

 

czy to już wszystko ?

Odnośnik do komentarza
nie mam zielonego pojęcia gdzie on jest jak wpisuje w wyszukaj to znajduje mi tylko logi z OTL'a (a może go już nie ma ?)

 

To było widocznie na liście zainstalowanych programów:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"toolplugin" = toolplugin

 

Nie widzisz tego w Panelu sterowania?

 

 

i tam był jeszcze folder "Recovery" to z niego tez usunąłem

 

Zaraz .... folder "Recovery"? To nie jest część Przywracania systemu. Foldery od Przywracania systemu to "System Volume Information" i je czyści się przez opcje Przrywracania. Folder "Recovery" pachnie systemem odzyskiwania fabrycznego systemu od producenta. Jeśli coś z niego usuwałeś, to prawdopodobnie naruszyłeś sobie system odzysku Windows ....

 

 

Service packa 1 mam (jak już wczesniej pisałem) IE 9 sciągnąłem

 

I ja nie zakreślam tu braku SP1 tylko określone programy, a kieruję Cię do ogólnego artykułu do aktualizacjach, gdzie jest wszystko zebrane wspólnie, ale należy się odnieść tylko do fragmentów dopasowanych do własnej sytucji.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

aah dobra przez dodaj i usuń programy znalazłem toolplugin i usunąłem go.

 

no tam w ochronie systemu były 3 partycje na ktore mam podzielony mój dysk twardy i na tej liscie jest tez folder recovery (screen ponizej jak to wyglada) i kazdą z tych pozycji zaznaczyłem oddzielnie > konfiguruj > usuń wszystkie punkty przywracania

 

http://imageshack.us/photo/my-images/404/wlasciwoscisystemu.jpg/ (dodałem tak bo cos się nie chciało wkleic poporzez funkcje grafika.

 

ale z systemem nic się nie dzieje.. czy to bardzo źle że z niego też usunąłem ?

powinienem wykonywać jeszcze jakies dodatkowe skany i je tu wysł

Odnośnik do komentarza
no tam w ochronie systemu były 3 partycje na ktore mam podzielony mój dysk twardy i na tej liscie jest tez folder recovery (screen ponizej jak to wyglada) i kazdą z tych pozycji zaznaczyłem oddzielnie > konfiguruj > usuń wszystkie punkty przywracania

 

Teraz opis bardziej jasny, to nie folder "Recovery" jako taki tylko etykieta "Recovery" woluminu w interfejsie Przywracania systemu. Czyli nic ręcznie nie usuwałeś, poza użyciem opcji czyszczenia punktów Przywracania systemu. Jest OK.

 

 

powinienem wykonywać jeszcze jakies dodatkowe skany i je tu wysł

 

Nie uważam tego za konieczne. Już skanowałeś system za pomocą różnych skanerów (zanim otrzymałeś pomoc na forum), w tym Kasperskym, który interesował się plikiem rjlb.dll (infekcja pomyślnie usunięta).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...