Skocz do zawartości

Windows zresetował się z niewiadomych powodów


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

No to teraz jest sytuacja awaryjna. Ostatnio nie używałem komputera 2 tygodnie, więc do zainstalowania miałem kupę aktualizacji, w tym także i te do systemu. Po wyłączeniu komputera, czyli jak aktualizacje się zainstalowały, pojawił się bluescreen i zdążyłem tylko spisać, że komunikat głosił: "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_ARENA". A teraz system w ogóle się nie uruchamia, tylko wyskakuje szary komunikat na czarnym tle: "Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu. Zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek DLL dla HAL". Nie wiem o co chodzi, ale podobno ten błąd wyskakuje wtedy, gdy oprogramowanie jest nieprawidłowo napisane albo występuje awaria pamięci cache.

Odnośnik do komentarza

Sciągnij sobie płytke OTLPE wypal i zastartuj z niej na kompa. Podasz pliczek hal.dll na pendraku i skopiujesz do C:\Windows\system32

 

http://www.fixitpc.p...jacych-windows/

 

a tu pliczek http://speedy.sh/wUeDf/hal.zip

 

 

A tak przy okazji, to z loga OTL wynika że masz w systemie Avasta i AVG. Są też pliki autorun.inf na partycjach.

Jak wejdziesz do systemu (mam nadzieję ze się uda) to zrób logi z OTL

Odnośnik do komentarza
A tak przy okazji, to z loga OTL wynika że masz w systemie Avasta i AVG.

 

Avast tylko w szczątkach. Jeden sterownik.

 

 

Są też pliki autorun.inf na partycjach.

 

Wróć do loga i przyjrzyj się dokładnie na atrybuty:

 

O32 - AutoRun File - [2012-05-22 16:29:49 | 000,000,000 | RHSD | M] - C:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2012-05-22 16:29:49 | 000,000,000 | RHSD | M] - D:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2006-10-13 14:50:51 | 003,834,762 | R--- | M] (Macromedia, Inc.) - J:\Autorun.exe -- [ CDFS ]

O32 - AutoRun File - [2006-10-17 17:24:41 | 000,000,041 | RH-- | M] () - J:\autorun.inf -- [ CDFS ]

 

Na C + D to nie pliki tylko foldery, i to pewnie te immunizujące. Tylko na J jest plik autorun.inf, ale system plików CDFS (wskazuje na płytę trybu read-only).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ten błąd:

 

"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu. Zgłoś ten problem jako: załadować wymaganych bibliotek DLL dla HAL"

 

... oznaczać może uszkodzenie jądra a nie tylko pliku hal.dll: KB326671. Z poziomu OTLPE proszę wykonaj skan dostosowany. W polu Custom Scans/Fixes wklej:

 

/md5start
hal.dll
ntoskrnl.exe
/md5stop

 

Klik w Run Scan i podaj log wynikowy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Podczas skanowania wyskoczyły mi dwa komunikaty: "This file or directory C:\WINDOWS\system32\ntkrnlpa.exe is corrupt and unreadable. Please scan for Chkdsk utility" i drugi ""This file or directory C:\WINDOWS\$hf_mig$\KB2707511\update is corrupt and unreadable. Please scan for Chkdsk utility".

 

Jak mówiłam: jądro może być uszkodzone i komunikaty potwierdzają, że jest coś naruszone w strukturze plików. Skan OTL w ogóle nie mógł nawet pobrać sumy głównego pliku:

 

[2012/05/04 23:15:01 | 002,193,920 | ---- | M] () Unable to obtain MD5 -- C:\WINDOWS\Driver Cache\i386\ntoskrnl.exe

[2012/05/04 23:14:59 | 002,149,888 | ---- | M] () Unable to obtain MD5 -- C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe

 

1. W pierwszej kolejności wykonaj to co zaleca komunikat, czyli uruchom narzędzie sprawdzania dysku. W OTLPE > Run > CMD > wpisz komendę CHKDSK C: /F /R

 

otlpechkdsk.gif

 

2. Dopiero gdy sprawdzanie dysku się ukończy, zamień plik jądra prawidłową kopią. Z poziomu OTLPE uruchom OTL i w polu Custom Scans/Fixes wklej:

 

:Files
C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe|C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\d07ecda8836683b6e544aec9c4ed0bc5\sp3gdr\ntoskrnl.exe /replace
C:\WINDOWS\system32\dllcache\ntoskrnl.exe|C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\d07ecda8836683b6e544aec9c4ed0bc5\sp3gdr\ntoskrnl.exe /replace

 

Klik w Run Fix.

 

3. Jeśli skrypt wykona się prawidłowo, startuj do Windows.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zrobiłem custom scan ale i tak system się zawiesza. Tak, na tym ekranie z logo Windows.

 

Scan to tylko pobór informacji, zero modyfikacji. To nie mogło nic zmienić. Ekran z logo Windows = faza ładowania jądra i sterowników. Tryb awaryjny nie wchodzi = problemem nie są sterowniki wtórne. Wracam do tego ustępu:

 

"This file or directory C:\WINDOWS\system32\ntkrnlpa.exe is corrupt and unreadable. Please scan for Chkdsk utility"

 

Wg komunikatu ten plik był uprzednio w system32. Wg skanu OTL aktualnie w ogóle nie ma pliku w tym miejscu.

 

1. Na Pulpicie płyty klik w My Computer, tym plikiem:

 

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\d07ecda8836683b6e544aec9c4ed0bc5\sp3gdr\ntkrnlpa.exe

 

Nadpisz wystąpienie C:\WINDOWS\system32\dllcache\ntkrnlpa.exe + skopiuj ten plik do katalogu C:\WINDOWS\system32.

 

2. Zresetuj komputer.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O ile problem jeszcze aktualny ... Nastąpiło naruszenie struktury systemu plików, może być więcej poszkodowanych obiektów. Trudno strzelać w ciemno plikami. Ewentualnie mógłbyś spróbować płyty ERD Commander 2007 i ogólnego modułu System File Repair (sfc /scannow tylko z zewnątrz):

 

erd_tools.png

 

Jeśli nic to nie zdziała bądź zadanie awykonalne, to ocal ważne dane i przeinstaluj Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...