Skocz do zawartości

Przywrócenie kopii zapasowej/wyciągnięcie plików z obrazu vhd


kosa351

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.

Mam z ostatniego kwietnia zrobiony pełen backup stanowiska roboczego poprzez sieć lokalną na serwerze.

W tej kopii zapasowej znajduje się zainstalowany Windows XP Mode.W XP Mode jest zainstalowany program, z którego potrzebuję wykonać kopię zapasową bazy danych z tego właśnie dnia.

 

Skopiowałem więc cały katalog WindowsImageBackup gdzie znajduje się kopia systemu.

N7RRI.jpg

W VirtualBoxie, zabootowałem instalator siódemki, następnie chciałem wybrać przywróć system z obrazu. Problem jest jednak taki, że nie widać tego systemu do przywrócenia. Gdy próbuje przywrócić po sieci jest ta sama sytuacja. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Skopiowałem więc cały katalog WindowsImageBackup gdzie znajduje się kopia systemu. W VirtualBoxie, zabootowałem instalator siódemki, następnie chciałem wybrać przywróć system z obrazu. Problem jest jednak taki, że nie widać tego systemu do przywrócenia. Gdy próbuje przywrócić po sieci jest ta sama sytuacja. Dlaczego?

 

Tzn. gdzie to skopiowałeś? Jeżeli kopia pochodzi z innego komputera niż ten na który próbujesz ją zrzucać, backup odmówi przywrócenia, nie zgadzają się parametry.

 

 

W tej kopii zapasowej znajduje się zainstalowany Windows XP Mode.W XP Mode jest zainstalowany program, z którego potrzebuję wykonać kopię zapasową bazy danych z tego właśnie dnia.

 

Ale czy tu w ogóle jest potrzeba pełnego przywrócenia obrazu? Można otworzyć obraz VHD "na surowo", np. montując go do eksploracji przez Mój komputer: KLIK / KLIK.

 

 

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale czy tu w ogóle jest potrzeba pełnego przywrócenia obrazu? Można otworzyć obraz VHD "na surowo", np. montując go do eksploracji przez Mój komputer: KLIK / KLIK..

Dzięki za pomysł, ale udało mi się z tym poradzić wcześniej i wyciągnąłem to co chciałem czyli obraz Windows XP Mode.

 

Tzn. gdzie to skopiowałeś? Jeżeli kopia pochodzi z innego komputera niż ten na który próbujesz ją zrzucać, backup odmówi przywrócenia, nie zgadzają się parametry.

Tak, backup pochodzi z innego kompa.

Co masz na myśli poprzez określenie - nie zgadzają się parametry oraz czy jest w ogóle wykonalne przywrócenie kopii zapasowej systemu Windows 7 na innym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...