Skocz do zawartości

Problem z nakładkową instalacją systemu


cxo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a mienowicie mój problem polega na tym ze chciałem postawic sobie nowy system nie tracąc danych po uruchomieniu instalatora wyskakuje taki komunikat

 

 

 

Nie można wykonać uaktualniania systemu Windows z powodu następujących problemów. Anuluj uaktualnienie, wykonaj poszczególne zadania, a następnie uruchom ponownie uaktualnienie, aby kontynuować.

 

Bieżąca wersja systemu Windows jest nowsza niż wersja, do której próbujesz uaktualnić. System Windows nie może zakończyć uaktualnienia.

 

 

Nie można uaktualnić z 64-bitowej wersji systemu Windows do wersji 32-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 64-bitową dysku instalacyjnego lub przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, jak zainstalować system Windows 7 i zachować swoje pliki oraz ustawienia.

 

 

Nie można uaktualnić z 32-bitowej wersji systemu Windows do wersji 64-bitowej. Aby wykonać uaktualnienie, uzyskaj wersję 32-bitową dysku instalacyjnego systemu Windows.

 

Zaznaczam ze jest to ta sama płyta z której był instalowany win 7 wczesniej na kompie .

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Witam a mienowicie mój problem polega na tym ze chciałem postawic sobie nowy system nie tracąc danych po uruchomieniu instalatora wyskakuje taki komunikat

Nie można wykonać uaktualniania systemu Windows z powodu następujących problemów. Anuluj uaktualnienie, wykonaj poszczególne zadania, a następnie uruchom ponownie uaktualnienie, aby kontynuować.

Bieżąca wersja systemu Windows jest nowsza niż wersja, do której próbujesz uaktualnić. System Windows nie może zakończyć uaktualnienia.

 

Dlaczego wybierasz opcję upgrade a nie Custom? Upgradem nie robi sie czystej instalacji. Jedno przeczy drugiemu. Komunikat jak najbardziej jest na miejscu.

 

Poza tym nie ma mozliwości upgradu z wersji 32bit na 64. Upgrade jest możliwy w ramach jednej architektury, oraz z starszego systemu na nowszy. Np z Visty do Windows7. Ale architektura musi być zgodna.

Odnośnik do komentarza
pisałem wyżej ze nie ma tego dodatku na liscie a we właściwościach moj komputer pokazuje dodatek sp 1

 

+

 

Zaznaczam ze jest to ta sama płyta z której był instalowany win 7 wczesniej na kompie

 

Jest możliwe, że wyczyściłeś zapasowe kopie instalacyjne dodatku SP1 (np. uruchamiając narzędzie oczyszczania dysku lub jakiś program przeprowadzający tę komendę), co całkowicie uniemożliwia deinstalację SP1. W takiej sytuacji potrzebny jest nośnik Windows 7 ze zintegrowanym SP1. Możesz zrobić sobie duplikat płyty instalacyjnej integrując w nim SP1 na bazie WAIK i jednego z programów nakładkowych np. Win Integrator: KLIK.

 

 

Dlaczego wybierasz opcję upgrade a nie Custom? Upgradem nie robi sie czystej instalacji. Jedno przeczy drugiemu. Komunikat jak najbardziej jest na miejscu.

 

Bo też i jemu nie chodzi o "czystą instalację", tylko o zachowanie danych ("chciałem postawic sobie nowy system nie tracąc danych"). In-place upgrade jest techniką reperacji aktualnego Windows, czysta instalacja nie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem pobrac jaki kolwiek system z sp 1 i spróbować naprawy znalazłem coś takiego [edytowane] Windows_7_SP1_IE9_[PL]_Wszystkie_wersje_x86x64

 

Poza tym nie ma mozliwości upgradu z wersji 32bit na 64. Upgrade jest możliwy w ramach jednej architektury, oraz z starszego systemu na nowszy. Np z Visty do Windows7. Ale architektura musi być zgodna.

 

Pisałem ze jest to ta sama płyta win 7 x64

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
Postanowiłem pobrac jaki kolwiek system z sp 1 i spróbować naprawy

 

1. Powiedz mi po co chcesz pobierać płyty z torrent (nie wiadomo czy nie ma w nich "niespodzianki"), które na dodatek nie są wcale czystym instalatorem Windows (bo zintegrowany IE9 + wszystkie edycje x86 / x64 złączone na jednej płycie mówią, że grzebano w źródle), skoro masz własną płytę i wystarczy zrobić sobie kopię z dointegrowanym SP1? A podawanie na forum linków do nielegalnych materiałów zabronione. Wymazuję.

 

2. Poza tym, może nam objaśnij po co Ci ta naprawa Windows, co się dzieje, że chcesz iść w tak radykalne przeładowanie plików:

 

Jest duzo zgubionych plików s systemie

 

... tzn. rozwiń wątek "zagubionych plików", gdzie to się pokazuje / jak, bo tu nie ma na razie żadnych informacji wskazujących naturę problemu. Założyłeś na forum wcześniej jeden temat z raportami, a problem był kompletnie odległy (BSOD z powodu sterownika PC Tools). Pytam więc, co za nowe problemy się pojawiły?

 

 

 

PS. I proszę stosuj opcję "Edytuj", jeżeli nikt jeszcze nie odpisał, a chcesz dodać informacje. Posty sklejam.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...