Skocz do zawartości

Zawieszające się podkategorie w Panelu sterowania


ZaQu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem że nawet nie wiem jak go dobrze nazwać.

Dając komputer - ppm - właściwości nic się nie dzieje lub przy wybieraniu podkategorii(w całym systemie te niebieskie) np w panelu sterowania okienko się zawiesza pojawia sie łapka i nic dalej nie mogę zrobić z tym okienkiem muszę zakończyć proces. Nie wyskakuje żaden bład a główne kategorie mogę wejść bez problemu . Codziennie po skonczonej pracy na kompie używam ccleaner i wydaje mi sie że może ostatnio usunał coś z rejestru za duzo i dlatego ten problem.Kopi rejestru nim nigdy nie robiłem i punktów przywracania systemu także nie mam .Windows 7 ultimate 64

http://www.fotosik.p...ecb970ebdfe3c94

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Dając komputer - ppm - właściwości nic się nie dzieje lub przy wybieraniu podkategorii(w całym systemie te niebieskie) np w panelu sterowania okienko się zawiesza pojawia sie łapka i nic dalej nie mogę zrobić z tym okienkiem muszę zakończyć proces.

 

Objawy nasuwają następujące skojarzenia: uszkodzone pliki systemowe lub ofensywne rozszerzenia powłoki powodujące konflikt. Diagnostyka pod kątem obu scenariuszy, lecz stopniowana (po punkcie 1 należy zweryfikować log i status i dopiero przy niepowodzeniu wdrożyć punkt 2):

 

1. Przeprowadź sprawdzian poprawności plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow, za pomocą kolejnej stwórz log przefiltrowany do wystąpień znaczników [sR]: KLIK. Log zaprezentuj.

 

2. Pobierz ShellExView x64. W programie posegreguj rozszerzenia, by ułożyć wspólnie wszystkie niedomyślne podświetlone na różowo. Zbiorowe je zaznacz i wyłącz, zresetuj system. Podaj wyniki czy jest zmiana.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Opisywane efekty silnie sugerują, że przeszkadza co dodanego do powłoki. Test jednak nie wypadł pomyślnie. Na pewno zresetowałeś system po wyłączeniu niedomyślnych rozszerzeń? To sprawdź czy to się dzieje przy zmianie układu procesów, czyli:

- W Trybie awaryjnym Windows

- W stadium "czystego rozruchu" (KB929135)

Podaj wyniki. Dołącz także pełne Dzienniki zdarzeń: przekopiuj na Pulpit folder C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs > do ZIP > na hosting > podaj link.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Na pewno zresetowałeś system po wyłączeniu niedomyślnych rozszerzeń?

 

tak

 

W Trybie awaryjnym Windows -problem występuje

W stadium "czystego rozruchu -problem występuje

 

 

Dołącz także pełne Dzienniki zdarzeń:

 

Logs.zip

 

 

Zauważyłem także że dając ppm i wybierając opcje personalizuj albo rozdzielczość ekranu zawiesza sie pulpit koło strzałki kreci sie tylko kółeczko. .Wtedy daję wyloguj (żeby nie resetować i nie czekać) wyskakuje na chwilę bład

 

Explorer.EXE zdalne wywołanie procedury nie powiodło sie

 

Mogę klinkac na ikonki z szybkiego uruchamiania ale z pulpitu żadna nie działa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...