Skocz do zawartości

V9 - pomoc przy odinstalowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę jawnych wpisów adware v9 w raporcie. Za to są tu ślady niedokładnie wyczyszczonych innych infekcji: szczątki usługowe rootkit, plik HOSTS + alternatywna powłoka Trybu awaryjnego zmodyfikowane przez infekcję Brontok oraz mapowanie MountPoints2 świadczące o podpinaniu zainfekowanych urządzeń USB. A zabezpieczenia systemu słabe: przestarzały scrackowany ESET, nieaktualizowane komponenty Windows takie jak wbudowany IE (należy go aktualizować mimo używania alternatyw).

 

1. Czyszczenie odpadków po infekcji. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot]
"AlternateShell"="cmd.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\GloballyOpenPorts\List]
"1269:TCP"=-
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\gyqiwg.dll -- (mpsfqzyd)
NetSvcs: mpsfqzyd - File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\RtKHDMI.sys -- (RTHDMIAzAudService)
[2012-03-19 20:51:59 | 000,012,393 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\xxx\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Bron.tok.A15.em.bin
 
:Commands
[resethosts]
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

2. Na temat v9: adware to w jednej z wersji modyfikuje skróty LNK przeglądarek. Toteż usuń z Pulpitu / Menu Start wszystkie skróty i stwórz nowy ręcznie.

 

3. Wykonaj nowy log z OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) oraz zaległy obowiązkowy log z GMER. Dołącz log z wynikami usuwania OTL powstały w punkcie 1. Wypowiedz się wyraźnie czy po akcji w punkcie 2 nadal występuje problem ze stroną startową v9.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zostało wykonane. Kolejne działania:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie usuwające z dysku składniki OTL.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. W związku z widzialnymi uprzednio odpadkami infekcji wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą Kaspersky Virus Removal Tool. W konfiguracji skanera zaznacz wszystkie sekcje (tak, to wydłuży skan). Zgłoś się tu z raportem z ewentualnymi wynikami typu "Detected ..." (nie interesują mnie inne typy odczytów).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. To co wykrył Kaspersky to luki w pakiecie Office, URL podane w skanie przekierowują do artykułu omawiającego ten aspekt + podane linki co należy zainstalować, by to załatać. Ogólnie należy wykonać różne aktualizacje: KLIK. Tu z Twojej listy zainstalowanych wersje:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.8

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

 

2. Wspominałam już: crackowany przestarzały ESET do wymiany. Z darmowych antywirusów do wyboru: Avast, AVG, COMODO Internet Security, Panda Cloud Antivirus, Microsoft Security Essentials.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione.

 

Mam jedynie pytanie - nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem PC, chodzi mi o program antywirusowy, który będzie zżerał możliwie jak najmniej procesora i nie będzie zbyt kłopotliwy w obsłudze, a dodatkowo będzie działał cały czas, jako monitor czynności. Mógłbym Panią prosić o poradę, który z nich wybrać?

Odnośnik do komentarza
Mam jedynie pytanie - nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem PC, chodzi mi o program antywirusowy, który będzie zżerał możliwie jak najmniej procesora i nie będzie zbyt kłopotliwy w obsłudze, a dodatkowo będzie działał cały czas, jako monitor czynności. Mógłbym Panią prosić o poradę, który z nich wybrać?

 

Z serii, którą podałam, wszystkie mają osłonę rezydentną (ale Panda działa w innej technice chmury) i nie wydają się "kłopotliwe w obsłudze". Jeśli rzecz o zasobach, to wyprobowałabym Avast, Microsoft Security Essentials lub Pandę. Trudno tu na pewnika wskazać aplikację, gdyż konfiguracje systemowe są niepowtarzalne i program może się różnie zachowywać na różnych Windows. Bez przekonania się na własnej skórze nie uzyskasz po prostu dowodu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...