Skocz do zawartości

System działa bardzo powoli - problemy z miejscem na dysku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z komputerem. Wydaje mi się, że jest czymś zainfekowany. Działa bardzo powoli przy próbie włączenia i wyłączenia, zdarza się zawiesić, często się przegrzewa. Ponadto automatyczne aktualizacje systemu instalują się powoli (ostatnia próba trwała ok 4,5 h i zdecydowałam się na wyłączenie komputera). Obecnie poprostu je wyłączyłam. Od kilku tygodni pojawił się jeszcze jeden problem. Pojawił mi się komunikat brak miejsca na dysku C. Usunęłam więc dwa programy, aby zwolnić to miejsce. Po kilku minutach ten sam komunikat, pomimo tego, że zwolniłam ok 150-200MB. Miałam wrażenie, że coś zapisuje mi samoczynnie na tym dysku, jakby jakieś niewidoczne pliki zajmowały zwalniane przeze mnie miejsce. W ten sposób usunęłam ok 8 programów. Ciągle - brak miejsca na dysku. Przed tygodniem pojawił się kolejny problem - przeglądarka. Wszystkie strony internetowe były wyświetlane w formie tekstowej, a nie graficznie. Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc i wyjaśnienie. Dodam, że nie znam się zbytnio na komputerach i prosiłabym o wyjaśnienia jak dla przedszkolaka. Z góry dzięki.

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.32

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

COMODO Internet Security

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

CCleaner

Java™ 6 Update 24

Java version out of date!

Adobe Reader X 10.1.0 Adobe Reader out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Comodo Firewall cmdagent.exe

Comodo Firewall cfp.exe

``````````End of Log````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows XP. Brak oznak infekcji w stanie czynnym. Wstępnie przeczyść wpisy odpadkowe:

 

1. Szczątki Symantec: w Dodaj / Usuń programy odinstaluj LiveUpdate (Symantec Corporation) + LiveUpdate Notice (Symantec Corporation), następnie zastosuj usuwacz Norton Removal Tool.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{86D4B82A-ABED-442A-BE86-96357B70F4FE}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{171DEBEB-C3D4-40b7-AC73-056A5EBA4A7E}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:OTL
[2012-05-20 13:01:00 | 000,000,234 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\Scheduled Update for Ask Toolbar.job
[2012-01-31 17:41:14 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\aneta\Dane aplikacji\Babylon
[2012-01-31 17:41:17 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
IE - HKLM\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - SOFTWARE\Classes\CLSID\{57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B}\InprocServer32 File not found
IE - HKU\S-1-5-21-448539723-1275210071-725345543-1003\..\URLSearchHook: {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - SOFTWARE\Classes\CLSID\{57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B}\InprocServer32 File not found
O2 - BHO: (Winamp Toolbar Loader) - {25CEE8EC-5730-41bc-8B58-22DDC8AB8C20} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll File not found
O2 - BHO: (Ask Toolbar) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files\Ask.com\GenericAskToolbar.dll File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (Ask Toolbar) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files\Ask.com\GenericAskToolbar.dll File not found
O3 - HKLM\..\Toolbar: (Winamp Toolbar) - {EBF2BA02-9094-4c5a-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-448539723-1275210071-725345543-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (Ask Toolbar) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files\Ask.com\GenericAskToolbar.dll File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-448539723-1275210071-725345543-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (Winamp Toolbar) - {EBF2BA02-9094-4C5A-858B-BB198F3D8DE2} - C:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll File not found
O4 - HKLM..\Run: [Adobe Photo Downloader] "D:\K800i\3.0\Apps\apdproxy.exe" File not found
O4 - HKLM..\Run: [tray"] "D:\AAA_PROGRAMY\Color studio\CodedColor\byngo.exe /tray" File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-448539723-1275210071-725345543-1003..\Run: [PowerBar] "\PowerBar.exe" /AtBootTime File not found
O4 - HKU\.DEFAULT..\RunOnce: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-18..\RunOnce: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: []  File not found
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\Microsoft Office.lnk =  File not found
O8 - Extra context menu item: &Winamp Search - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Winamp Toolbar\ieToolbar\resources\en-US\local\search.html ()
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} "http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab" (Reg Error: Key error.)
O20 - Winlogon\Notify\WgaLogon: DllName - (Reg Error: Value error.) - Reg Error: Value error. File not found
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- D:\szkolenia\informatyka dla kobiet\informatyka w przedsiebiorstwie i administracji\vtigercrm5\apache\bin\Apache.exe -- (vtigercrm504)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbmodem.sys -- (USBModem)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbdiag.sys -- (UsbDiag)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbbus.sys -- (usbbus)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbdev.sys -- (hwusbdev)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys -- (hwdatacard)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] --  -- (SCDEmu)

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj w nim opcję Delete obliczoną na usunięcie pozostałych resztek Ask Toolbar / Babylon / WinAmp Toolbar.

 

 

Od kilku tygodni pojawił się jeszcze jeden problem. Pojawił mi się komunikat brak miejsca na dysku C.

 

I to zapewne jest przyczyna spowolnienia systemu. Statystyki fatalne, niecałe 400MB zostało a stan fragmentacji obszaru nieznany:

 

Drive C: | 14,65 Gb Total Space | 0,39 Gb Free Space | 2,69% Space Free | Partition Type: NTFS

 

1. Na początek podstawowe operacje:

 

  • Wyczyść pliki tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner
  • Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK
  • Przez SHIFT+DEL opróżnij cały folder C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
  • Do dalszej analizy miejsca skorzystaj z programu SpaceSniffer.

Jak już coś osiągniesz w kwestii wolnego miejsca, wykonaj defragmentację dysku. Polecam darmowy program Puran Defrag Free Edition, który oferuje też tzw. "Boot Time" defragmentację do scalania plików nieprzesuwalnych spod Windows.

 

2. Pytanie, czy partycje C + D leżą w obrębie tego samego dysku fizycznego:

 

Drive C: | 14,65 Gb Total Space | 0,39 Gb Free Space | 2,69% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 134,40 Gb Total Space | 55,86 Gb Free Space | 41,56% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Gdyby tak było, można rozszerzyć C bez utraty danych doklejając kawałek podebrany z partycji D. Opcję rozszerzania partycji posiadają m.in. te darmowe menedżery partycji: EASEUS Partition Master Home Edition, Partition Wizard Home Edition, Paragon Partition Manager Free Edition

 

 

Usunęłam więc dwa programy, aby zwolnić to miejsce. Po kilku minutach ten sam komunikat, pomimo tego, że zwolniłam ok 150-200MB. Miałam wrażenie, że coś zapisuje mi samoczynnie na tym dysku, jakby jakieś niewidoczne pliki zajmowały zwalniane przeze mnie miejsce. W ten sposób usunęłam ok 8 programów. Ciągle - brak miejsca na dysku.

 

No cóż, 200MB to bardzo mało. System oraz aplikacje w trakcie pracy zapisują określone dane (np. punkty Przywracania systemu, pliki tymczasowe, pliki log) i odzyskane 200MB to szybko może być przeszłość. Poza tym, przy widzialnej tu poprzeczne pozostałego wolnego miejsca ogólnie to jest mało i może nie rozwiązać sprawy.

 

 

Przed tygodniem pojawił się kolejny problem - przeglądarka. Wszystkie strony internetowe były wyświetlane w formie tekstowej, a nie graficznie.

 

Może śmieci w cache przeglądarki. Cache przeczyści podany wyżej TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wykonałam wszystkie zalecenia z wyjątkiem rozszerzenia dysku c (c i d - jeden dysk fizyczny). Zwolniło się ok. 7GB na dysku. Czy jest konieczne wykonanie rozszerzenia dysku c? Chciałabym również podziękować za pomoc i "uratowanie" mojego komputera. W chwili obecnej wg mnie działa bez zarzutu. Jest kilka razy szybszy i nie mam problemu przy łączeniu się z internetem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że zwolniłaś 7 giga z dysku C? Jeśli tak , to skoro cały dysk C ma pojemność 14,65 giga - 50%masz już wolnej przestrzeni. Dysk nie jest za duży, ale to wystarczająco dobry wynik i nic bym nie zmieniał w tym układzie. Pod pewnymi warunkami jednak:

- pilnowanie, żeby nie instalować niepotrzebnych programów, a w przypadku kiedy jakiś jest na pewno zbędny odinstalowanie go

- okresowe oczyszczanie dysków z niepotrzebnych plików - narzędzia masz zaproponowane powyżej, choć dodałbym bardzo popularny i całkeim skuteczny do takich zabiegów CCleaner i to w wersji portable

- usuwanie Twoich własnych plików, których nie potrzebujesz...stare niepotrzebne dokumenty, duplikatu,itp.

- zapisywanie własnych dokumentów na dysku D...jeśli zapisujesz na C w domyślnej lokalizacji (sprawdź to poleceniem "właściwości" na ikonce pulpitu "Moje dokumenty"), to stwórz na dysku D nowy katalog, który nazwij sobie wedle życzenia...potem raz jeszcze kliknij właściwości "Moich dokumentów" z pulpitu...kliknij "Przenieś" i wskaż w okienku nową lokalizację - Twój nowy folder. Tym sposobem system przeniesie dokumenty do owego folderu i zapisze nowe skojarzenie ikony z pulpitu z nowym folderem.

Poza tym wg logów wychodzi, że masz 2 Gb pamięci a przy tym 3,85 Gb pliku wymiany...i ten plik bym zmniejszył, bo wg mnie to niepotrzebnie dużo:

- wchodzisz w Panel sterowania w ikonkę "System"

- wybierasz zakładkę "Zaawansowane" i przycisk Wydajność-Ustawienia

- w nowym oknie na zakładce "Zaawansowane" masz możliwośc ustawienia wielkości pliku wymiany - "Pamięć wirtualna - Zmień"

- podświetlasz dysk C, wybierasz "Rozmiar niestandardowy" i w polu rozmiar minimalny oraz maksymalny wpisujesz jednakową wartość 1500 MB...to powinno spokojnie wystarczyć. Potem potwierdzasz zmianę ustawień,wychodzisz ze wszystkich okienek i restartujesz komputer. Takie ustawienie będzie OK - mam podobnie ustawiony dysk C i taki sam rozmiar pamięci RAM i wszystko działa bez zarzutu.

Dobrze by jeszcze było uruchomićprogram PageDefrag,który defragmentuje pewne pliki systemowe, co pozwala czasem wyraźnie przyspieszyć uruchamianie systemu i jego pracę...znajdziesz go tu

http://technet.micro...s/bb897426.aspx

Jak gościągniesz, zwyczajnie tylko uruchom i wybierz opcję "Defragment at next boot" czyli defragmentacje przy najbliższym restarcie.

Odnośnik do komentarza

ichito

 

Ja tylko zwrócę uwagę na:

 

Jak już coś osiągniesz w kwestii wolnego miejsca, wykonaj defragmentację dysku. Polecam darmowy program Puran Defrag Free Edition, który oferuje też tzw. "Boot Time" defragmentację do scalania plików nieprzesuwalnych spod Windows.

 

Dobrze by jeszcze było uruchomić program PageDefrag,który defragmentuje pewne pliki systemowe, co pozwala czasem wyraźnie przyspieszyć uruchamianie systemu i jego pracę. (...)

Jak gościągniesz, zwyczajnie tylko uruchom i wybierz opcję "Defragment at next boot" czyli defragmentacje przy najbliższym restarcie.

 

Jeżeli zainstalowała już Puran, nie musi pobierać kolejnego programu, czyli PageDefrag. Opcja Boot Time w Puran realizuje funkcje PageDefrag, wystarczy że ją ponownie powtórzy po ewentualnych przetasowaniach z plikiem pamięci wirtualnej.

 

 

handzis

 

Były używane określone narzędzia, toteż posprzątaj po nich: opcja Sprzątanie w OTL + Uninstall w AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko zwrócę uwagę na:

 

Jeżeli zainstalowała już Puran, nie musi pobierać kolejnego programu, czyli PageDefrag. Opcja Boot Time w Puran realizuje funkcje PageDefrag, wystarczy że ją ponownie powtórzy po ewentualnych przetasowaniach z plikiem pamięci wirtualnej.

 

yyyyy...no faktycznie...jakośmi to uciekło sprzed oczu :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...