Skocz do zawartości

VirtualBox - Testowanie Ubuntu


sarenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy do tego bym mogła przetestować Ubuntu na przy użyciu Virtual Box'a mój PC powinien spełniać jakieś parametry? Jeśli tak, to jakie? Czy mam wrzucić jakiś log? Mam system Vista.

 

Mam pewne wątpliwości, bo przy instalacji Virtual Box'a w artykule do instalacji programu jest zalecenie, by przy tworzeniu dysku wirtualnego ustawić "dynamicznie rozszerzany obraz" na 8GB. Nie wiem, czy to się nie kłóci z którymś z parametrów mojego komputera, tylko z którym? Na naklejce na laptopie mam napisane "memory 4 GB" i niestety, nie bardzo wiem, czy to chodzi o ten sam parametr...

 

Proszę o łopatologiczne odpowiedzi :cheer:

 

Pozdrawiam,

 

Ewa

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
by przy tworzeniu dysku wirtualnego ustawić "dynamicznie rozszerzany obraz" na 8GB

Tutaj chodzi o pojemność dysku systemu w maszynie wirtualnej. Ten dysk (pojedynczy plik o rozszerzeniu .vdi) jest tworzony na dysku twardym Twojego komputera (zazwyczaj na partycji C:).

 

Na naklejce na laptopie mam napisane "memory 4 GB"

Prawdopodobnie to ilość pamięci RAM w komputerze.

 

Przeczytaj: HDD i RAM.

 

Możesz podać log z programu EVEREST, ale praktycznie każdy w miarę nowy komputer będzie miał wystarczające parametry do korzystania z maszyny wirtualnej.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że Ubuntu z LiveCD czasem nie działa. Tzn. wyświetla artefakty, gdy powinien pojawić się gdm. Użytkownik, który nie miał styczności z Linuksem może sobie z tym nie poradzić. Ubuntu w ogóle jest dystrybucją potrafiącą sprawiać problemy i w życiu nie poleciłbym jej początkującemu, bo już zbyt dużo razy słyszałem o znikających partycjach z Windowsem po zainstalowaniu Ubuntu. Jak najbardziej dobrym pomysłem jest więc sprawdzenie tego tworu na maszynie wirtualnej. Ubuntu na VirtualBoxie będzie działało na każdym w miarę współczesnym kompie, więc nie powinno być problemów. Jeśli masz co najmniej procek dwurdzeniowy i 2GB RAMu, to komp podoła.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że Ubuntu z LiveCD czasem nie działa. Tzn. wyświetla artefakty, gdy powinien pojawić się gdm. Użytkownik, który nie miał styczności z Linuksem może sobie z tym nie poradzić. Ubuntu w ogóle jest dystrybucją potrafiącą sprawiać problemy i w życiu nie poleciłbym jej początkującemu, bo już zbyt dużo razy słyszałem o znikających partycjach z Windowsem po zainstalowaniu Ubuntu. Jak najbardziej dobrym pomysłem jest więc sprawdzenie tego tworu na maszynie wirtualnej. Ubuntu na VirtualBoxie będzie działało na każdym w miarę współczesnym kompie, więc nie powinno być problemów. Jeśli masz co najmniej procek dwurdzeniowy i 2GB RAMu, to komp podoła.

Pozwolisz, że absolutnie się z tym nie zgodzę. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby po instalacji Ubuntu czy to "normalnego" czy polskiego remixa coś nie działało i nie chodzi tu wcale o najnowsze wersje które są bardziej udoskonalone jak ich poprzednicy. Również nie chodzi tu o to, że instalacje przeprowadzane są na jednym komputerze. A o zanikających partycjach pierwsze słyszę - może ktoś przy instalacji coś nabroił to partycja zniknęła. A z innej strony chodzi tu tylko o wypróbowanie Ubuntu, a nie instalację - więc jak najbardziej polecam Ubuntu w którym jest opcja wypróbuj Ubuntu bez wprowadzania zmian w systemie.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać

Pozdrawiam

P.S. Pani chce wypróbować Ubu poprzez Virtual Box (miała wątpliwości, ale już otrzymała odp) więc pozwólmy jej z tego skorzystać , jeśli nie chce LIVE CD

Odnośnik do komentarza

LiveCD niestety nie pozwalają na sprawdzenie wszystkiego. Trudno jest chociażby sprawdzić jak sobie dana dystrybucja radzi z multimediami za pomocą samej LiveCD. Niekiedy instalacja, chociażby na próbę, jest potrzebna, by zobaczyć czym to tak naprawdę pachnie. Coś się sprawdzi, ale nie wszystko.

Jeśli zatwierdzenie podziału zaproponowanego przez instalator nazwiesz brojeniem, to tak, ktoś coś nabroił przy instalacji. Problem jest taki, że z takimi problemami spotkałem się tylko w przypadku Ubuntu.

Podsumowując VirtualBox według mnie jest całkiem rozsądnym pomysłem na wypróbowanie systemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...