Skocz do zawartości

Wolny start systemu, dodatkowy problem z usługami


exidge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Komputer znajomej oddany mi bo "bardzo się grzeje".

Po uruchomieniu go (co zajęło trochę czasu) zauważyłem ze zużycie procesora jest na ciągłym poziomie 100% , spowodowane wysokim zużyciem cpu przez dwa procesy svchost. Po optymalizacji usług sytuacja bardzo się poprawiła (jeżeli będzie taka potrzeba to mogę mniej więcej podać nazwy usług które wyłączyłem) . Naprawiłem tez problem z procesem "audiodg.exe" , i wyczyściłem lekkoautostart. Mimo tego system nadal włącza się dość długo , ponadto potrafi zacinać się podczas zwykłego słuchania muzyki.

Dlatego tez chciałbym prosić Państwa o sprawdzenie logów , być może problemy są spowodowane jakimś szkodnikiem.

 

Mam także pytanie dodatkowe , otóż od czasu do czasu , na krótka chwile (ok 10-30 sekund) jeden z procesów svchost zwiększa zużycie procesora nawet do 100%. Sysinternals Process Explorer pokazuje ze dwie usługi są załadowane , "Stacja robocza" i "Rozpoznawanie lokalizacji w sieci" . Według tego co przeczytałem w sieci usługi "stacja robocza" nie wyłącza się , a "Rozpoznawanie lokalizacji w sieci" wyłączy mi tez usługi "Automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN" i "Usługa listy sieci" , które mogą być przydatne.

Tak wiec moje dodatkowe pytanie brzmi: Czy da się coś z tym zrobić ? :)

 

Windows 7 64 bit , AMD Athlon II P320 2.10 GHz , 3 GB ram .

 

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

 

Mimo tego system nadal włącza się dość długo , ponadto potrafi zacinać się podczas zwykłego słuchania muzyki.

 

1. W Dzienniku zdarzeń są błędy, które mogą sugerować problem z kontrolerem dysku / dyskiem / sterownikami:

 

Error - 2012-05-18 16:03:00 | Computer Name = Monika-Komputer | Source = atapi | ID = 262155

Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0.

 

Error - 2012-05-18 16:05:20 | Computer Name = Monika-Komputer | Source = volsnap | ID = 393230

Description = Kopie w tle woluminu C: zostały przerwane z powodu usterki We/Wy w woluminie C:.

 

2. System nie ma zainstalowanego pakietu SP1:

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

 

W mojej opinii rozpocznij od aktualizacji Windows i sterowników zewnętrznych. Przeprowadź też diagnostykę dysku (SMART + skan) w MHDD.

 

 

 

Dlatego tez chciałbym prosić Państwa o sprawdzenie logów , być może problemy są spowodowane jakimś szkodnikiem.

 

W kwestii potencjalnych szkodników, jedyny widzialny znak to mini szczątek po infekcji Brontok, zmienione atrybuty pliku HOSTS i modyfikacja tego pliku. Poza tym, są śmieci w postaci pasków sponsorowanych. Żaden z tych obiektów nie powinien mieć związku z opisywanymi objawami. Nie ten poziom modyfikacji. W spoilerze są rozpisane instrukcje czyszczące.

 

 

 

 

1. Uruchom GrantPerms x64, w oknie wklej:

 

C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts

 

Klik w Unlock.

 

2. Zresetuj plik HOSTS do postaci domyślnej za pomocą automatycznego narzędzia Fix-it z artykułu: KB972034.

 

3. Uruchom OTL, w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Start Page"="about:blank"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8}]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}]

 

:Files

C:\Users\Monika\AppData\Local\Bron.tok.A12.em.bin

C:\Users\Monika\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\3yn6pfbu.default\searchplugins\daemon-search.xml

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

3. Odinstaluj obiekty: Babylon toolbar on IE, Conduit Engine , DAEMON Tools Toolbar, SFT_Polska Toolbar i FoxTab Media Player. Również w menedżerze dodatków Firefox powtórz usuwanie.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj w nim opcję Delete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...